rimbaba
16.02.12,13:18
Dobry den,

ma niekto skusenosti s investovanim do Globalneho investicneho programu Generali, konkretne Rastovy investicny program a Balansovany investicny program? Podla sucasnej hodnoty oproti inym fondom vyzeraju celkom fajn, ale ich dlhodobejsia vynosnost asi bohvieaka nie je...Mate niekto skusenosti, pripadne poznatky o tychto programoch??

Dakujem za informacie.

Rimbaba
misomiso
16.02.12,12:30
Ja nastastie nie.
Braňo
16.02.12,13:19
Pokiaľ Ti ani jeden spomínaný produkt za posledných 5 rokov nepokryl ani infláciu, ktorá je momentálne 3,9 % je len na Tebe, či považuješ uvedené produkty za fajn.
rimbaba
16.02.12,13:22
Brano, poznas nejaky produkt,ktory pokryva aj nadkryva inflaciu dost hodne? Ja si zacinam mysliet, ze tu uz nema absolutne nic zmysel, vsetko su to len klamy, aby clovek platil a platil...
Braňo
16.02.12,14:13
Pri stavebnom sporení - zmluve na 10000 EUR a vklade 663,90 EUR máš zhodnotenie cez 10% napríklad.
rimbaba
16.02.12,14:44
Nooo, tiez si myslim, ze jedine stavebne sporenie sa oplati, tamtie dalsie, poistky a investovania a neviem este co,,,je to o nicom....diky za tvoj nazor..
roman29
16.02.12,15:22
ja by som tiez neodporucal taketo formy investovania. uz to nejaky ten rok sledujem, bombasticke kampane na to,
zaistene toto, tamto ... a vysledok dost horsie ako keby si to mal cely cas na lepsom terminovanom vklade.
takze ja osobne uprednostnujem terminovane vklady. Istota, jednoduchost ... a nakoniec aj vynos vacsinou lepsi ako tieto rozne fondy.
ale samozrejme vzdy nepokryvajuci inflaciu.

Zase otazkou by mal byt - naozaj nas v sucasnych rokoch ma trapit ze vynos nepokryva ani inflaciu ?
date si 10 000eur na terminak na 3 roky, a o tie 3 roky si za to budete chciet kupit co ?? Potraviny, energie a preto vas moze trapit ze tie medzitym znacne zdrazeli ??

Alebo skor byvanie, rekonstrukciu byvania, auto ... ? Ja si myslim ze skor to druhe, a v tych komoditach vidite inflaciu ?
Ja si myslim ze nie, skor naopak.




Pri stavebnom sporení - zmluve na 10000 EUR a vklade 663,90 EUR máš zhodnotenie cez 10% napríklad.

- to si strasne zjednodusene ponal. V jeden konkretny prvy rok mas mozno 10% ... ale musis ich tam susit celych 6 rokov a v tie dalsie roky sa ti to uroci uz len 2% rocne. Minus poplatok za vedenie uctu .... Ano, v tejto chvili napriek tomuto si myslim patri medzi najlepsie jednoduche produkty (tusim sa uvadza za 6 rokov cca 5% rocne ... )
No len tendencia je taka ze ta statna premia sa bude znizovat a znizovat a uz to take vyhodne o rok-dva nebude musiet byt.
Braňo
28.02.12,16:39
ja by som tiez neodporucal taketo formy investovania. uz to nejaky ten rok sledujem, bombasticke kampane na to,
zaistene toto, tamto ... a vysledok dost horsie ako keby si to mal cely cas na lepsom terminovanom vklade.
takze ja osobne uprednostnujem terminovane vklady. Istota, jednoduchost ... a nakoniec aj vynos vacsinou lepsi ako tieto rozne fondy.
ale samozrejme vzdy nepokryvajuci inflaciu.

Zase otazkou by mal byt - naozaj nas v sucasnych rokoch ma trapit ze vynos nepokryva ani inflaciu ?
date si 10 000eur na terminak na 3 roky, a o tie 3 roky si za to budete chciet kupit co ?? Potraviny, energie a preto vas moze trapit ze tie medzitym znacne zdrazeli ??

Alebo skor byvanie, rekonstrukciu byvania, auto ... ? Ja si myslim ze skor to druhe, a v tych komoditach vidite inflaciu ?
Ja si myslim ze nie, skor naopak.





- to si strasne zjednodusene ponal. V jeden konkretny prvy rok mas mozno 10% ... ale musis ich tam susit celych 6 rokov a v tie dalsie roky sa ti to uroci uz len 2% rocne. Minus poplatok za vedenie uctu .... Ano, v tejto chvili napriek tomuto si myslim patri medzi najlepsie jednoduche produkty (tusim sa uvadza za 6 rokov cca 5% rocne ... )
No len tendencia je taka ze ta statna premia sa bude znizovat a znizovat a uz to take vyhodne o rok-dva nebude musiet byt.

Pri šiestich rokoch máš 6*663,90 = 3983,40 EUR a 6 * 66,39 EUR = 398,39
Okrem desiatich percent tam máš ešte 2%, čiže ešte nejakých 79 EUR brutto.
Keď nebudem rátať poplatky a zrážkovú daň stále je to 10%.
Braňo
28.02.12,16:44
Sú aj lepšie zhodnotenia, závisí však aký máš sklon k riziku - odporúčam napríklad akcie Apple.
Tie sa zhodnotili za posledný rok o viac ako 50%.http://www.patria.cz/akcie/AAPL.O/apple-computer/historie.html

Prípadne menové kurzy.
roman29
29.02.12,07:50
Pri šiestich rokoch máš 6*663,90 = 3983,40 EUR a 6 * 66,39 EUR = 398,39
Okrem desiatich percent tam máš ešte 2%, čiže ešte nejakých 79 EUR brutto.
Keď nebudem rátať poplatky a zrážkovú daň stále je to 10%.

no ale tvoj hruby vypocet uvadzas za 6 rokov dokopy. Neviem co si tym chcel povedat, ze ci "az" 10% alebo "iba" 10%
lebo ak by to malo byt "az" 10% za 6 rokov, tak je to slabe. Kedze su terminaky, kde po odratani dane, vynasaju okolo 3% ROCNE. Cize za 6 rokov 18%.

Inac teraz mi dosiel vypis .... za vedenie uctu je len hned 18 eur dole (takze zo statnej mozene odratat ... potom je to uz len akokeby +48 eur).
Tieto poplatky sa ale idu znizovat, take daco tusim bolo v mediach. Ale aj ta statna premia zrejme pojde nadalej dole ...
Braňo
29.02.12,10:51
Poplatok je 12 EUR ročne za vedenie účtu, tých 72 EUR som nerátal, pokrýva to úrok 2 %.
zk24
11.06.12,08:05
Ahojte,

chcela by som sa s Vami poradiť. Klient ma poprosil aby som vyzistila, či je možné aby ako s.r.o-čka investoval do nejakých fondov alebo akcií? Viete ma odkázať na nejaké materiály, kde by som sa dočítala trebárs o nejakých limitáciach, prípadne ako to funguje?
Takisto by som potrebovala vedieť potom ako sa zdaňuje zisk z takýchto výnosov a či straty su daňové straty pre investujúcu s.r.o-čku

Dakujem za akékoľvek nápady a rady.

Dakujem,

Zuzana
Indeed
11.06.12,08:08
Prepáčte,že to sem pchám,

ale ,

rád by som zistil názor ľudí zaineresovaných do finančnej problematiky

na to, či sa mi TERAZ oplatí zobrať ÚVER,

ked sa predpoklada rast inflácie a zneodnotenie eura.

ĎAKUJEM za stručne ODPOVEDE.
zk24
13.06.12,08:41
Ahojte,

chcela by som sa s Vami poradiť. Klient ma poprosil aby som vyzistila, či je možné aby ako s.r.o-čka investoval do nejakých fondov alebo akcií? Viete ma odkázať na nejaké materiály, kde by som sa dočítala trebárs o nejakých limitáciach, prípadne ako to funguje?
Takisto by som potrebovala vedieť potom ako sa zdaňuje zisk z takýchto výnosov a či straty su daňové straty pre investujúcu s.r.o-čku

Dakujem za akékoľvek nápady a rady.

Dakujem,

Zuzana

posúvam.....