suzanocka1
16.02.12,13:54
Dobrý deň, rada by som sa informovala. V ktorej platovej triede by som mala byť zadelená. Mám strednú pedagogickú školu a ďalej som na vysokej škole študovala učiteľstvo akademických predmetov pedagogika a psychológia 24.08.2011 som školu ukončila. Mám Bc štátnicu s predmetu školská pedagogika, a Mgr Štátnicu v predmete teória a prax edukácie. Teraz pracujem v Materskej škole, v súčastnosti som samostatný pedagóg dali ma do 9tej platovej triedy ako nekvalifikovanú. Môžem zbierať kredity a ďalej sa vzdelávať? Mohli by mi uznať vysokú školu prvého stupňa nechať ma v 9tej triede a dať mi možnosť zbierať kredity? Alebo mám byť teraz v 10tke triede ako nekvalifikovaná? Nerozumiem tomuto zákonu. Za odpoveď Vám vopred veľmi pekne ďakujem.
brontosaurus
16.02.12,19:21
Najprv Vám odporúčam pozrieť si vyhlášku 437/2009, ktorou sa ustanovujú kvalifikačné predpoklady a osobitné kvalifikačné požiadavky pre jednotlivé kategórie pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov. Tam si môžete skontrolovať či s vašim VŠ vzdelaním ste ako učiteľka v MŠ kvalifikované alebo nie.
Potom si pozrite tabuľku Zaraďovanie PZ a OZ do platových triedv závislosti od získaného stupňa požadovaného vzdelania a zaradenia do kariérového stupňa a podľa vzdelania a kvalifikovanosti zistíte do akej platovej triedy patríte.

Ak ste teraz v 9 PT, tak vás berú asi ako zamestnanca s VŠ vzdelaním II. stupňa ktorý je nekvalifikovaný. Ak by ste bola kvalifikovaná s VŠ vzdelaním I. stupňa s praxou, opäť by ste bola v 9 PT a malo by to pre vás ale výhody. Mohla by ste si zbierať kredity a vykonať atestáciu. Vzdelávať sa môžete stále, len neviem aké vzdelávanie máte na mysli.
Ako nekvalifikovaná ste stále v 9 PT a neexistuje pre nekvalifikovaných 10 PT. Niečo ešte síce zákon rieši, že ak ste nekvalifikovaná a do istého času si začnete dopĺňať kvalifikáciu, tak môžete byť považovaná za kvalifikovanú, ale to zrejme nie je Váš prípad.
suzanocka1
17.02.12,06:09
Za rýchlu a ucelenú odpoveď Vám veľmi pekne ďakujem idem si to pozrieť. Potom Vám dám vedieť ako ma zaradili.