fijipko
16.02.12,14:00
Ahojte

potrebujem pomoc s vyplnením DPH typ B.V roku 2011 som bol zamestnancom do 4 mesiaca,od 10 mesiaca som živnostník.Ako zamestnanec som zarobil 2-tis aj nieco a ako zivnostnik 1665 eu.Do dph som vyplnil príjmi aj zo zavislej cinnosti aj zo zivnosti podla tabuliek...podotykam,ze nie som platca dph.Ked som si urobil celkove dph,vyslo mi,ze mam platit nejakych 400 e,aj ked viem,ze ja by som mal mat celkovy preplatok zo zavislej cinnosti 128 e a zo zivnosti by som nemal platit nic...neviem,ake hodnoty a kam mam napisat,aby mi vysiel ten preplatok tych 128 e a nie dan na uhradu 400 e...

Ďakujem
Tweety
16.02.12,13:02
Ahojte

potrebujem pomoc s vyplnením DPH typ B.V roku 2011 som bol zamestnancom do 4 mesiaca,od 10 mesiaca som živnostník.Ako zamestnanec som zarobil 2-tis aj nieco a ako zivnostnik 1665 eu.Do dph som vyplnil príjmi aj zo zavislej cinnosti aj zo zivnosti podla tabuliek...podotykam,ze nie som platca dph.Ked som si urobil celkove dph,vyslo mi,ze mam platit nejakych 400 e,aj ked viem,ze ja by som mal mat celkovy preplatok zo zavislej cinnosti 128 e a zo zivnosti by som nemal platit nic...neviem,ake hodnoty a kam mam napisat,aby mi vysiel ten preplatok tych 128 e a nie dan na uhradu 400 e...

Ďakujem
Pletieš si dph s DP k dani z príjmu. Uplatnil si NČZD? asi nie.
fijipko
16.02.12,14:12
Nie...tak,ako mam potom postupovat celkovo,lebo uy som uplne paff z toho.
fijipko
16.02.12,14:33
Aha,teda to nčzd som uplatnil,takze mi tam vysla uz nula,ale ako teraz pridem k tomu preplatku 128 eu
mondes
16.02.12,14:38
Ahojte

potrebujem pomoc s vyplnením DPH typ B.V roku 2011 som bol zamestnancom do 4 mesiaca,od 10 mesiaca som živnostník.Ako zamestnanec som zarobil 2-tis aj nieco a ako zivnostnik 1665 eu.Do dph som vyplnil príjmi aj zo zavislej cinnosti aj zo zivnosti podla tabuliek...podotykam,ze nie som platca dph.Ked som si urobil celkove dph,vyslo mi,ze mam platit nejakych 400 e,aj ked viem,ze ja by som mal mat celkovy preplatok zo zavislej cinnosti 128 e a zo zivnosti by som nemal platit nic...neviem,ake hodnoty a kam mam napisat,aby mi vysiel ten preplatok tych 128 e a nie dan na uhradu 400 e...

Ďakujem

1. Nevyplňuješ tlačivo DPH, ale DP typ B (daňové priznanie typ B)
2. Zo zamestnania musíš vyžiadať potvrdenie o príjme zo závislej činnosti...., na základe toho si vyplníš v DP typ B oddiel V a oddiel VI vyplníš na základe príjmu zo živnosti. Tu si uplatníš paušálne výdavky vo výške 40% z príjmu + do výdavkov započítaš odvody za 10 - 12 mesiac. Vyjde Ti nejaký čiastkový ZD, ktorý sčítaš s čiastkovým ZD z oddielu V. A pokračuješ po kolonkach ďalej. Ešte ma zaujíma, čo si robil od mája do októbra, teda v období, keď si nebol ani zamestnancom ani SZČO.
fijipko
16.02.12,15:01
Už som nato prišiel,Ďakujem
fijipko
16.02.12,15:02
v tom období som vegetil