tibor1000
16.02.12,16:36
dobry podvecer prajem poradaci
prosim Vas,mozeme vystavit odberatelovi fakturu za skolenie,ktore sme pre necho urobili
samostatne suma za skolenie a samostatne obcerstvenie (nebude ale rozpisane po polozkach,iba jednou sumou obcerstvenie)
,zauctujeme vsetko na 602 analyticky
a pri nakupe obcerstvenia moze byt vsetko danovo uznatelny naklad -tj. aj cena za nealko,alko,chlebicky??
dakujem vopŔed moc
Tweety
16.02.12,15:43
dobry podvecer prajem poradaci
prosim Vas,mozeme vystavit odberatelovi fakturu za skolenie,ktore sme pre necho urobili
samostatne suma za skolenie a samostatne obcerstvenie (nebude ale rozpisane po polozkach,iba jednou sumou obcerstvenie)
,zauctujeme vsetko na 602 analyticky
a pri nakupe obcerstvenia moze byt vsetko danovo uznatelny naklad -tj. aj cena za nealko,alko,chlebicky??
dakujem vopŔed moc

AK ste uskutočnili školenie, všetky náklady naň sú daňovo uznané, nákup občerstvenia 501, faktúrurácia školenia spolu s občerstvením 602.
tibor1000
16.02.12,16:06
AK ste uskutočnili školenie, všetky náklady naň sú daňovo uznané, nákup občerstvenia 501, faktúrurácia školenia spolu s občerstvením 602.

dik tweety
mysli š že aj alkoholicke napojde su dan.uznatelny naklad? sa obavam trosku ze nie....
Tweety
16.02.12,16:07
dik tweety
mysli š že aj alkoholicke napojde su dan.uznatelny naklad? sa obavam trosku ze nie.... A budeš ich v školení fakturovať? Školenie a alkohol? To bolo školenie pitia?
tibor1000
16.02.12,16:27
na fakture bude školenie plus občerstvenie,nebude vyčislene kolko čoho.ale sumy nakladov budu sediet,vratane priražky...
Tweety
16.02.12,16:29
na fakture bude školenie plus občerstvenie,nebude vyčislene kolko čoho.ale sumy nakladov budu sediet,vratane priražky...

Ak to budete mať všetko pekne vyfakturované, potom aj alko môže byť v nákladoch.
tibor1000
16.02.12,16:58
dik:) pekný večer prajem
Paula
16.02.12,17:01
To bolo školenie pitia?


:D
Rozalka
16.02.12,17:31
Alkohol na školenie nepatrí, iba ak by sa školili barmani či somelieri ....
Aj mňa občas máta táto téma: ideme na školenie, na faktúre je len o školení, nikde nie je uvedené, že bolo poskytnuté občerstvenie, ale máme tam aj obed, pričom ale ja na ten deň v práci dostanem aj stravný lístok.
Zita5
16.02.12,17:58
Alkohol na školenie nepatrí, iba ak by sa školili barmani či somelieri ....
Aj mňa občas máta táto téma: ideme na školenie, na faktúre je len o školení, nikde nie je uvedené, že bolo poskytnuté občerstvenie, ale máme tam aj obed, pričom ale ja na ten deň v práci dostanem aj stravný lístok.

Firma ktorá robí školenie , tak platíte za školenie .Ak Vám dodajú občerstvenie resp. obed, to už majú zakalkulované v cene spoplatneného školenia a preto si myslím , že nie sú povinní toto uvádzať do Fa.Je to ich interná kalkulácia .Čiže fakturujú len školenie .Pre dodávateľskú firmu, ktorá školenie realizuje je to náklad .
http://www.porada.sk/t156801-p3-reakcia-na-odpoved-dopytu-z-drsr-skolenie-obcerstvenie.html#post1644313

Taktiež účtujem firmu, kde do FA sa uvádza napr.poplatok za školenie xy ....a v cene je aj poskytnutie občerstvenia resp. obeda a nie je rozpísané na faktúre pre školiacich .
Takže ak existuje aj pozvánka, z ktorej je známy čas konania školenia , už je to na Vás Rozálka, či si tie stravné lístky za ten deň, kedy ste na školení uplatníte .Lebo skutočnosť je taká, že máte aj obed na školení plus ešte od zamestnávateľa SL.
denisa1606
23.07.12,07:34
mala by som aj ja dotaz: naša firma uskutočnila pre svojich zamestnancov školenie s občerstvením v cudzích priestoroch. Je to pre nás (faktúra za ubytovanie a zvlášť doklad z ERP za občerstvenie "strava akcie") daňovo uznateľný náklad?
Luna
23.07.12,07:40
Pokiaľ je to občerstvenie " obed" tak je to daňový náklad, ale potom im nesmiete dáť stravné lístky za ten deň.
denisa1606
23.07.12,11:34
na účtenke je presne "minerálka, káva a raňajky" kusy sú 5,7 alebo minerálka 56ks. Obed tam doslovne definovaný nie je. Takže?