Mir
02.02.06,20:04
Prosím o radu, mám živnosť od 8.2005 popri zamestaní. Dnes som si bol vyzdvihnúť u zamestnávateľa ročné zúčtovanie, aby som si mohol spraviť daňové priznanie. Mám jednu otázku:
Keď mi zamestnávateľ z príjmu u neho už odpočítal nezdaniteľnú časť (87 936 Sk), môžem si aj ja odrátať túto sumu ešte raz z mojich príjmov z podnikateľskej činnosti?
ďakujem za odpoveď, Miro
Milan Benka
02.02.06,19:06
Vezmi si tlačivo DP a pri postupovaní podľa návodu prídeš na to, že nezdaniteľnú časť si uplatňuješ iba jediný raz.
Denda
02.02.06,19:07
Prosím o radu, mám živnosť od 8.2005 popri zamestaní. Dnes som si bol vyzdvihnúť u zamestnávateľa ročné zúčtovanie, aby som si mohol spraviť daňové priznanie. Mám jednu otázku:
Keď mi zamestnávateľ z príjmu u neho už odpočítal nezdaniteľnú časť (87 936 Sk), môžem si aj ja odrátať túto sumu ešte raz z mojich príjmov z podnikateľskej činnosti?
ďakujem za odpoveď, Miro
Máte na mysli dúfam potvrdenie o zdaniteľnej mzde a nie ročné zúčtovanie dane. V prípade, že ste si odpočítateľnú položku uplatňovali u zamestnávateľa už si na ňu nemôžete nárokovať druhý krát v daňovom priznaní z príjmov z podnikateľskej činnosti.
apsgroup
02.02.06,19:08
V danovom priznaní B na riadku 70. Prijem od zamestnavatela uvedieš na riadku 33.
Milan Benka
02.02.06,19:09
No pozrime sa, behom dvoch minút toľko rád.
Mir
02.02.06,20:09
Vďaka poraďáci za odpoveď. Miro
abel
02.02.06,20:30
Prosím o radu, mám živnosť od 8.2005 popri zamestaní. Dnes som si bol vyzdvihnúť u zamestnávateľa ročné zúčtovanie, aby som si mohol spraviť daňové priznanie. Mám jednu otázku:
Keď mi zamestnávateľ z príjmu u neho už odpočítal nezdaniteľnú časť (87 936 Sk), môžem si aj ja odrátať túto sumu ešte raz z mojich príjmov z podnikateľskej činnosti?
ďakujem za odpoveď, Miro
Ja to zhrniem všetko dokopy: Údaje od zamestnávateľa opíšeš do riadkov 33 - 35 DP a riadok 35 opíšeš do r. 58 - to máš jeden čiast. základ dane. Údaje z tvojho podnikania vypíšeš v VI. oddiele, dopracuješ sa k druhému ČZD. Ak máš ešte iné príjmy ako zo zamestnania a z podnikania, vždy si vyrátaš ČZD a v r. 69 máš už skutočný základ, od ktorého si v r. 70 odrátaš celú sumu 87936.- Sk. Daň strhnutú u zamestnávateľa si odrátaš v r. 96.