Rubrika
17.02.12,07:14
Chcela by som sa opýtať, v roku 2011 sme mali voči VŠZP nedoplatok za ročnom zúčtovaní za rok 2010 67,- € za zamestnanca. VŠZP to uviedla v Odsúhlasovacom formulári na účte 325. Aký účet mám uviesť ja? Keď som dala účet 336, tak sa mi navýšila suma účtu 336 voči ic účtu 315 VŠZP a nevynuloval sa mi ich účet 325.
Ďakujem.
Gabriela Révová
18.02.12,13:40
Najlepšie bude ak nedoplatok za rok 2010 uhradíte, čo najskôr a potom sa dohodnete o ďalšom postupe s pracovníčkou VŠZP vo veci uvedenia správnej čiastky v odsúhlasovacom formulári. Ináč údaj od VŠZP v odsúhlasovacom formulári sa objaví 2 krát, ale to nie je chyba. S pozdravom.
msa
20.02.12,05:44
ja by som sa chcela spýtať, do FVV ide aj UPSVaR? asi hej, no lebo ja mám taký problém a neviem čo s tým, že ja som si vôbec nezaúčtovala poslednú splátku, ktorú sme od nich čakali , to znamená, že oni budú vykazovať záväzok, ale ja nebudem mať pohľadávku, čo sa st ým dá teraz urobiť? ďakujem
moska
20.02.12,06:32
keď vám odsúhlasovací formulár urobí softvér, vy si potom doňho povpisujete to čo tam chýba poprípade opravíte sumy a tak potom odovzdáte.
msa
20.02.12,06:46
napriek tomu, že to nemám v skutočnosti zaúčtované?
to sa mi zdá moc jednoduché.
ale ďakujem za odpoveď.
slavkaM
20.02.12,12:25
ano, je to zial tak, do odsuhlasovacieho formulara si mozete popisat takmer hocico, kedze to nema ako odkontrolovat na vykazy
ale potom pri nahravani kompletnych konsolidacnych balikov budete mat o to viac tazkosti, ked vas kontroly nepustia

ked nemate pohladavku zauctovanu v roku 2011, nemali by ste ju vykazovat ani odsuhlasovani, ani v konsolidacnom baliku
tento problem bude musiet riesit az konsolidator douctovanim v samotnom procese konsolidacie

ps. k tej VsZP ... ak ste mali nedoplatok, ako ho mozu vykazovat na zavazkovom ucte 325? nemala by to u nich byt skor pohladavka? :eek::rolleyes:
Rubrika
22.02.12,07:58
Ten nedoplatok z ročného zúčtovania za rok 2010 sme uhradili minulý rok. Z našej strany to bol nedoplatok, keď som rozprávala s pani
poisťovne, tak ona mi vravela, že u nich je to preplatok. A prečo to vedú na účte 325, to neviem.
slavkaM
22.02.12,08:56
no, na ucte 325 to maju prave preto, ze z nejakeho zahadneho dovodu vas nedoplatok, ktory bol mimochodom uz aj uhradeny, zaevidovali ako preplatok
ako tak pozeram, s VsZP bude este asi vela rokov sranda pri konsolidacii, kym si daju do poriadku evidenciu :rolleyes:

mimotemy nebolo by na skodu skusit od nich vypytat peniazky, ked udajne mate preplatok, mozno by sa zazrakom udaje poopravovali :---