psycho29
17.02.12,07:32
Dobrý deň, neviem či som to zaradil do dobrej kategórie, ale potrebujem poradiť ohľadom reklamy na billboard.
Pracujem s autodielmi a chcel by som dať na billboard fotku "transformera" s popisom "máme všetko ... len nie pokope", alebo niečo podobné.
Ide mi o to, či ma bude niekto naháňať za fotku transformera, či sa na ňu nevzťahujú nejaké autorské práva.
Ďakujem za odpovede.
blavaciko
17.02.12,09:31
no ak si ho odfotis sam, tak nie...
ak fotku odniekial stihnes, niekomu patri a niekto ma na nu prava... pohladaj na stock portaloch ci nieco vhodne nenajdes...
median
17.02.12,10:01
a ako to je ak by si ju stiahol z facebooku z nejakej oficialnej stranky? Ved tušim je v podmienkach ze čo sa da na fb tak je to verejne, či ? Ale ak by to takto nešlo, tak pri fotke musiš uviesť autora foto, čiže možno nejakym malym pismom by to na bilboarde nevadilo.
Dantess
17.02.12,10:14
Nájdi si grafika. Ten má prístup do fotobanky. Tam ak zadáš kľúčové slovo transformer, tak vyskočí veľa fotiek. Vyberieš si, zaplatíš pár eur a máš pokoj.
psycho29
17.02.12,11:04
Tak som volal do tlačiarní, kde to budú tlačiť a bolo mi povedané, že na Slovensku sa nestretli s tým že by niekto naháňal za fotku autorské práva. Že by to možno bol problém v Amerike, ale u nás je to v pohode. Bude to tam mesiac, takže to nie je dlhodobé a nemalo by to nikomu vadiť. Dúfam ...
Vďaka za odpovede ...
Dantess
17.02.12,11:09
Dúfanie nieje plán. Keď budeš mať žalobu na krku, tak potom budeš plakať, že si nezaplatil za fotku nejakých 20-30eur... Ale teda držím palce, nech to nikoho neirituje
profesional
27.02.12,12:49
1. Ak nebudes mat ku grafickemu dielu nadobudnute potrebne majetkove prava, tj. licenciu, tak sa zverejnenim diela dopustis trestneho cinu podla § 283 Trestneho zakona za co ti za istych okolnosti hrozi 8 rokov basy. Stoji ti to za to?

2. Osobne som presvedceny o tom ze takato reklama vacsinu ludi skor odradi ako prilaka. Vo mne ta tvoja slovena hracka vyvolala asociaciu ze mame vsetko, ...,len nie vsetkych pokope.. Reklama so slovnymi hrackami nema realny zmysel kym nejde o naozaj dostatocne hlboku myslienku. Takze za takuto reklamu vyhodis prachy a nic z toho.
niesisam
10.03.12,08:28
Tiež si myslím, že takáto reklama sú vyhodené peniaze...
Autodiely predávajú mnohí, ale čím chceš zabodovať práve Ty ..to sa musí zákazník dozvedieť od Teba...
Využij internet je na tu obrovský priestor.Reklama a facebooku apod. Najnovší marketingový ťah -a taktiež najlacnejší je (ak si zoženieš emaily od svojich doterajších zákazníkov ,prípadne budúcich - Pozor na spam zákon!) a pošleš im videoemail a pekne krásne im osobne odprezentuješ,to čo máš pre nich prichistané... Tie videomaily potom môžeš posielať aj s novými akciami, ktoré pripravíš ak zoženieš niečo super lacne a pod.
Vela zdaru v novom druhu reklamy -pozor -toto je trend a pridávam aj , že sa k tomuto dá pripojiť webkonferenčná miestnosť -a Ty napr. môžeš mať na nete link -na ktorý ak kliknú -môžu vstúpiť k Tebe do konf. miestnosti a vidieť naraz čo sa deje za 12 laptopmi -či kamerami ...teda ak máš autobazár na viacerých miestach kludne môžu vidieť ludia - online (ako vo vlastnej telke ) Tvoju výstavu a môžu sTebou aj komunikovať a pod. Chalani toto je budúcnosť -a už je to tu !!!
kopretinka
16.04.12,05:38
Tak som volal do tlačiarní, kde to budú tlačiť a bolo mi povedané, že na Slovensku sa nestretli s tým že by niekto naháňal za fotku autorské práva.vrchol drzosti,toto tvrdiť....to akí odborníci tam robia?? nemajú elementárne povedomie o autorskom práve Že by to možno bol problém v Amerike, ale u nás je to v pohode. kuuuu****** jak som sa vytočila....ude to tam mesiac, takže to nie je dlhodobé a nemalo by to nikomu vadiť. Dúfam ...

Vďaka za odpovede ...
:mad::mad::mad::mad::mad::mad:
:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad: :mad::mad:
keby som vedela,kde to je,vlastnoručne im idem dať po papuli
profesional
16.04.12,07:15
To je poriadna volovina. To ako keby niekto povedal ze je vlastne upne v poriadku mesiac tyrat dieta. Ved vlastne o nic nejde. Ved ho budes tyraz iba mesiac a potom uz nie. Kto by sa nad tyranym dietatom pozastavoval?
To co je za "megaodbornika"?
A potom ze preco je na Slovensku taky bordel.
niesisam
16.04.12,07:30
Je zaujímavé že kolko neznalých - odpovedá v téme , ktorej sa ani nerozumie... :D
Tak sa na to pozri z uhlu pohladu môjho. Tiež pracujem pre firmu z USA ale ich produkty sú softwérové komunikačné riešenia a vyvíjajú nielen softwéry ale aj hardwéry.Do biznisu vrazili spústu peňazí a neustále sa vyvíjajú nové aplikácie, ktoré mnohým ulahčujú prácu a znížia sa im náklady na cestovanie a pod.Takéto riešenia sa nepredávajú na trhu ani v TESCU. Teda ak má niekto takéto produkty alebo obdobné pritom má meno, zázemie, minulosť - majú svojich strategických partnerov - potom to nie je hra ale bussines.
Network marketing,affiliate - doporučujúci marketing je tiež riešený v takomto vyplácajúcom podielovom ponímaní. Je to vlastne - tzv. frenčíza / teda kúpiš si právo predávať niečo,tovar,kozmetiku,vitamíny,softwér alebo využívať niektoré služby. treba si uvedomiť, že firmy čo investujú do internetu sú rôzne. Ale najlepšia vizitka je ak si niekto pozrie,kto je za nimi. Či je to novučká -vymyslená bublina bez tovaru iba s prísľubmi,bez konkrétnych adries a majiteľov -VTEDY IDE O PIRAMÍDU /
Nie vždy sa kupujú služby v malom.Vlastne firmy ponúkajú rôzne balíčky. Je už na tom novom predajcovi ,distribútorovi alebo to je jedno ako ho budeme nazývať ...s akým balíčkom, balíkom vstúpi do spolupráce.Väčšinou sa aj tu musí pracovať v určitom tempe - aby sa urobil nejaký konkrétny obrat - je to už na adeptovi ako sa postaví k práci. Sú ludia, čo si iba privyrábajú a sú takí, čo normálne zbohatnú - pretože systematická práca sa postupne rentuje a čoraz viac vzprodukovaného obratu produkuje čoraz viac profitu.Moja firma napr. vypláca až 85% zisku späť -a to je ojedinelé .Mnohé firmy majú marketingový plán neprehladný a preto sa stáva,že veľa ľudí, čo si po vypočutí prezentácie hneď myslí, že to je super - oslovím 5 kamarátov a oni daľších 5 a tí zas tak isto atď v logickom slede budú mať spotrebnú sieť raz dva a oni budú celý život profitovať a už za mesiac nebudú musieť nič robiť. No nie je to také jednoduché. Je veľa tzv. MLM PORANENÝCH - čo si niečo raz, dvakrát , trikrát vyskúšali,začali predávať a ponúkať - vrazili do toho peniaze aj čas a kedže to nevedeli robiť alebo sa zaplietli do pyramídy - hanbia sa ísť znovu s niečim novým za svojimi priateľmi a známymi.Zlyhali a sú frustrovaní a samotné slovo mlm alebo marketing v nich vytvárajú zlé pocity - ktorým sa hneď chcú aj vyhnúť.Pre svoje tzv. tiež vedomosti si myslia, že oni už všetko poznajú a zo samotnej opatrnosti každého odhovárajú od takéhoto druhu práce. Pritom si nepriznajú, že oni zle odhadli firmu, že produkty neboli adekvátne cene, že začali budovať sieť ďaleko a cestovné náklady a rôzne školenia v zahraničí im zarobené peniažky aj príjmy postupne zožralon ehovoriac, že zistili že sa musí pracovať aj na sebe ...a ešte tisíce iných dôvodov, prečo sa napokon prestali zaoberať s niečím, čomu tak verili. Veriť je dobrá vec, ale preveriť je ešte lepšie.

Je tisíce firiem, čo pracuje na internete v obdobnom odmeňovacom systéme, pretože peniaze ktoré by sa museli vyhodiť na reklamu sa prerozdelia tým,čo tú reklamu spravia osobne alebo cez soc.sieť na internete a preto je toto oblúbená forma marketingu. Ale pozor - treba si tiež pozrieť,čo a začo... Sú podobné produkty ,riešenia ale jedna firma využíva binárny systém vyplácania / tu sa nemôže stať, že raz prestaneš robiť a budeš za vodou - pretože je systém nastavený tak aby si musel makať stále... Sú potom firmy čo platia za mátrix - to je celkom solídna forma - rozčlenenia a platby získava človek aj z tzv. hľbky ale predpoklad je, že sa na to kvalifikuje. Môj názor je taký - že mátrix je lepší, ale teraz to nebudem tu preberať.
Toto je remeslo ako každé iné,musí sa to človek naučiť. A v tom je pes zakopaný - u nás chcú ludia bez učenia bez práce raz dva zbohatnúť. Ale to nejde.Treba sa naučiť, čo a prečo, ako robiť a aj tieto veci učiť svojim adeptom - je to o školení a zaškolení. Čo myslíte , prečo sa robia školenia a školenia všade aj v bežných firmách ?! navyše sa vlastne treba aj trafiť do čierneho - lebo ponúkať napr. zlato - takým luďom ,čo nemajú na jedlo je smutné ale aj nelogické...Teda svoj tzv. tovar, službu treba posúvať ďalej tým smerom, kde by mohol byť oň eventuelne záujem. Napokon ešte jedna myšlienka. U nás sa ludia správajú a rozmýšlajú ako zamestnanci - lebo neboli nikdy predtým samostatní ani vedení predošlým soc. systémom k podnikaniu.Veď štát sa postará o dôchodky o prácu a podobné bludy. Už to z daleka nie je pravda. Ak sa sami nepostaráme o seba, nikto sa o nás nepostará.Preto radím každému, kto má naviac - nech si buduje štruktúru a nech jeho produkty alebo služby majú trend a nech je to za priatelné ceny - nech sa Ti zapáči aj odmeňovací systém -ak máš pokope tieto atribúty a chceš aj naozaj pracovať pre seba -tak si nájdi solídnu firmu a spolupracuj a uč sa už dnes.
Dúfam, že som Ti vedel trocha poradiť ...
Ak budeš potrebovať ešte info.napíš na estebansza@gmail.com
profesional
16.04.12,07:50
Nepomylil si si temu?