AGRO
02.02.06,20:12
Dnes som na porade v príspevku našla pokyny k vyplneniu žiadosti o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň. A teraz sa neviem k tomu vrátiť. Pomôže mi niekto ? Ďakujem.
Denda
02.02.06,19:16
Dnes som na porade v príspevku našla pokyny k vyplneniu žiadosti o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň. A teraz sa neviem k tomu vrátiť. Pomôže mi niekto ? Ďakujem.
V tomto linku:http://www.porada.sk/showthread.php?t=18504&highlight=pokyny
AGRO
02.02.06,19:22
Ano je to ono. Ja som hľadala aj spôsobom *pokyny* a nenašla som nič. Ďakujem.
vladan
02.02.06,19:49
Ano je to ono. Ja som hľadala aj spôsobom *pokyny* a nenašla som nič. Ďakujem.

mimotemy
asi si to dávala aj s tými hviezdičkami, však? ... lebo bez hviezdičiek ti to nájde ;)
AGRO
15.02.06,06:35
Pracovnik požiadal o vystavenie potvrdenia o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti na účely vyhlásenia o poukazaní sumy do výšky 2 % zaplatenej dane...
Moje otázky ? Kde najdem tlačivo a čo ďalej s týmto potvrdenímˇ? Čo vyplýva mne ako zamestnávateľovi ? Treba to niekde hlásiť ? Je to prvý prípad vo firme keď pracovník poukazuje 2% dani. Ďakujem.
Denda
15.02.06,06:52
Pracovnik požiadal o vystavenie potvrdenia o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti na účely vyhlásenia o poukazaní sumy do výšky 2 % zaplatenej dane...
Moje otázky ? Kde najdem tlačivo a čo ďalej s týmto potvrdenímˇ? Čo vyplýva mne ako zamestnávateľovi ? Treba to niekde hlásiť ? Je to prvý prípad vo firme keď pracovník poukazuje 2% dani. Ďakujem.
V prílohe prikladám tlačivá.
bendži
15.02.06,07:40
Tlačivo môžeš vydať zamestnancovi po vykonaní ročného zúčtovania, už samotný názov hovorí, že je to potvrdenie o zaplatení dane, čiže daň by už mala byť vysporiadaná a všetky (aj korunové) nedoplatky vyrovnané v rámci mzdy.

Samotné tlačivo môžeš nájsť zrejme na stránkach daňového úradu, určite na stránkach ministerstva financií a viac o samotnej problematike nájdeš aj na www.rozhodni.sk, kde tiež zverejňujú aj potrebné tlačivá.

Vydanie tohto potvrdenia nikde nehlásiš.
Tatiana
15.02.06,07:41
Pracovník požiadal o vydanie potvrdenia o zaplatení dane z príjmu zo závislej činnosti na účely vyhlásenia o poukázaní sumy do výšky 2 % ..

Prosím poradiť: kde si stiahnem tlačivo ? A čo ďalej ? Treba to niekde hlásiť ? Nemám s tým skusenosť a robíme to vo Fi prvý krát. Ďakujemhttp://www.drsr.sk/ tam nájdeš to tlačivo. To tlačivo dáš potvrdiť zamestnávateľovi. Na tlačive máš to uvedené, komu chceš "darovať" tie 2%.
bendži
15.02.06,07:51
http://www.drsr.sk/ tam nájdeš to tlačivo. To tlačivo dáš potvrdiť zamestnávateľovi. Na tlačive máš to uvedené, komu chceš "darovať" tie 2%.

Dovolím si mierne ťa poopraviť....

Zamestnanec, ktorý chce poukázať podiel zaplatenej dane niektorej neziskovej organizácii, a dával si robiť ročné zúčtovanie zamestnávateľovi, predkladá na daňový úrad dva rôzne papiere. Prvý si vypíše sám, tam uvádza svoje údaje (meno, adresa, atď. + výšku podielu zaplatenej dane) a ďalej údaje o organizácii, ktorej podiel dane chce poukázať. K tomuto vyhláseniu prikladá potvrdenie o zaplatenej dani od zamestnávateľa, na ktoré sa aj zakladateľ tejto témy ako zamestnávateľ pýtal.
Simonab
15.02.06,07:59
Dodám ešte, že niektorým neziskovkám stačí ak im to prinesieš vyplnené, potvrdené a podpísané a oni si to už vybavia.