dede2
17.02.12,10:22
Zdravim,
je potrebné z hľadiska účtovníctva odkladať bločky z tankovania kartou, aj ked sa vystavuje suhrnna faktura?
Dakujem
zlatica76
23.02.12,19:02
Môj názor - nie, netreba (aj na tých bločkoch máš napísané, že to nie je daňový doklad).

Daňovým dokladom je súhrnná faktúra. Ja však aj takéto bločky zbieram od našich obchodníkov, trochu ich udržujem vo forme :) Lebo náhodou sa vo firme zase zmení systém kupovania PHM a potom to bude problém od nich dostávať.
evho
24.02.12,05:25
Ak firma má viac vozidiel, tak je to výborná pomôcka pre sledovanie spotreby PHM a spotrebného materiálu. Ja som tieto bločky zopínala podľa EČ vozidiel a kontrolovala s došlou faktúrou, či to súhlasí. Stalo sa mi, že firma vyfakturovala omylom nákup na iné EČ, resp. vodič vozidla nedoložil doklad o nákupe. Je to síce náročnejšia práca, ale som mala dobrý pocit, že je to správne.
harmonia112
24.02.12,07:35
ja by som pre istotu lepila bločky a prikladala k faktúre a keby niektorá chýbala tak by som pri tej neuplatnila DPH, práveže bločky sú daň. dokladom a mal by byť priložený k fa.
evho
24.02.12,10:12
Ak faktúra má prílohu, ktoré čerpanie PHM podlieha DPH (zahr. nie), tak je prehľadnejšie bločky lepiť k výpočtu spotreby PHM za daný mesiac, kde je evidovaný poč.stav v nádrží+nákup-spotreba = zostatok k poslednému dňu v mesiaci.