rsx
02.02.06,20:22
JU, nie platca DPH. V pokladni su halierove polozky, ktore vznikli pri zruseni BU v EURO a naslednym prevedenim do pokladne.
Priklad: 10 EURO som cez priebeznu polozku vlozil do SK pokladne. Vplyvom kurzu mam teraz v pokladni zostatok XXXX,76 Sk. Kto poradi ako na to v ALFE?
Dakujem velmi pekne
KEJKA
02.02.06,19:36
v Alfe neviem, ale prijat do pokladnice si mal reálnu hotovsť, teda s presnosťou na 50 halierov samozrejme nie na 60 hal.
emily
02.02.06,19:40
v Alfe neviem, ale prijat do pokladnice si mal reálnu hotovsť, teda s presnosťou na 60 hal.
Len na 0,50 hal. 0,10 hal už nemáme.
Johanka
02.02.06,19:43
Ako môžeš do SK pokladnice vložiť EURO? Nie je to tak, že si z EURo účtu vybrala peniaze v SK? Ak áno, tak Ti banka určite vyplatila sumu zaokr. na celé Sk alebo na 0,50 hal. Na priebežnú položku použiješ komerčný kurz, teda kurz banky, z ktorej si vyberala peniaze.
rsx
02.02.06,20:15
Ako môžeš do SK pokladnice vložiť EURO? Nie je to tak, že si z EURo účtu vybrala peniaze v SK? Ak áno, tak Ti banka určite vyplatila sumu zaokr. na celé Sk alebo na 0,50 hal. Na priebežnú položku použiješ komerčný kurz, teda kurz banky, z ktorej si vyberala peniaze.

Pardon!!!
Jasne ze som 10 EURO vlozil do valutovej pokladnice. Ta mi ukazuje zostatok 10 EURO, to je OK. Len pokladna v SKK mi po vlozeni tych 10 EURO ukazuje zostatok s haliermi. Ale ked si v ALFE kliknem stav bez valut, je to OK. Tak asi to tak ma softver ukazovat. V PD sa mi vlastne ukazuje prepocet EURO na SKK a to ma asi myli.
KEJKA
02.02.06,21:43
Pardon!!!
Jasne ze som 10 EURO vlozil do valutovej pokladnice. Ta mi ukazuje zostatok 10 EURO, to je OK. Len pokladna v SKK mi po vlozeni tych 10 EURO ukazuje zostatok s haliermi. Ale ked si v ALFE kliknem stav bez valut, je to OK. Tak asi to tak ma softver ukazovat. V PD sa mi vlastne ukazuje prepocet EURO na SKK a to ma asi myli.

určite je to tak... lebo aj JU sa vedie v Sk.:)