erzet
17.02.12,13:49
Zita5
17.02.12,12:52
Super, dokážem mu odpustiť aj jeho slovník :)
evina
17.02.12,13:11
Mali by sme to ísť spievať do ulíc každý deň minimálne do volieb ....:)
Zita5
17.02.12,13:13
Tak ten to "zabil":D
Pikoška
17.02.12,14:11
Každá politická strana by mala na svojom predvolebnom mítingu začať Rytmusom.:) A potom by urobili agentúry prieskum.
gilda
17.02.12,14:35
Super, dokážem mu odpustiť aj jeho slovník :)

To je ono. Dnes to nie je o nadávkach. Kašlem na vulgarizmy, keď ostatné je realita a pravda.. Vôbec ma nenapína ani Norin slovník. Každý, kto by dokázal urobiť poriadok v tomto bordeli nech nadáva koľko chce. Len nemajme také slabé žalúdky.
jahoszmsk
17.02.12,14:41
Už len taká maličkosť... zistiť KTO by dokázal ten poriadok naozaj urobiť..:confused:
gilda
17.02.12,14:44
http://www.youtube.com/watch?v=FDoV08pEH3M - jemnejšie, soft verzia toho istého.
Gapo
17.02.12,14:44
Ja by som dodal, že či ten kto taký slovník používa, vie okrem toho aj niečo iné. Až tak veľmo to nesvedčí o nejakom vzdelaní.:cool:
Ale ako myšlienka, dobrééééééééééééééééééééééé ééééééééééééééééééééééééé ééééééééééééééééééééééééé éééééééééééééé;)
jahoszmsk
17.02.12,14:50
Vidím gorilu?:)
gilda
17.02.12,14:51
vzdelanie je na nič, keď ho vlastí človek bez charakteru. Takých je plný parlament aj vláda
Anik
17.02.12,15:37
http://www.youtube.com/watch?v=O0hI5VAACkw

ospravedlňujem sa za vulgarizmy ale bohužiaľ aj v tejto pesničke je kus pravdy
mimochodom ľutujem ale to video od Rytmusa už nejde
ešte raz sorry
220870
17.02.12,15:44
Dnes sa mi splnil dávny sen.Krpatý hajzel aj zo svojou špinavou zlodejskou bandou je zo svojimi preferenciami mimo parlament.Už som si stopercentne istý ,že stáť hodiny v tom mraze na námestí sa oplatilo.Ďakujem ,že tú špinu nebudete voliť.
marleau
17.02.12,15:50
Keď je tento recitujúci hňup taký frajer,tak to mal naspievať dávno a nie teraz,keď je všetko "v pohybe".Jemu aj tak ide o biznis,veď sa má pri takých opiciach tiež dobre.
ešte mu tu fandíte....Slováci!
Zita5
17.02.12,16:31
Ja by som dodal, že či ten kto taký slovník používa, vie okrem toho aj niečo iné. Až tak veľmo to nesvedčí o nejakom vzdelaní.:cool:
Ale ako myšlienka, dobrééééééééééééééééééééééé ééééééééééééééééééééééééé ééééééééééééééééééééééééé éééééééééééééé;)

No radšej taký slovník(i keď ani mne sa to nepáči), ako ošklbať tento národ a tváriť sa pritom, že ja som inteligent "kto je viac" .

P.S. A napokon zacifruje si každý z nás:)
Pikoška
17.02.12,16:35
Keď je tento recitujúci hňup taký frajer,tak to mal naspievať dávno a nie teraz,keď je všetko "v pohybe".Jemu aj tak ide o biznis,veď sa má pri takých opiciach tiež dobre.
ešte mu tu fandíte....Slováci!Ak myslíš hňupa Rytmusa, tak také spieva už dávno. Veľmi dávno. A bol v pohybe skôr, ako my v sprievode. Používa slovník na verejnosti práve taký, aký si tí, čo to o nich spieva, zaslúžia. Myslíš, že oni, teda tí, čo o nich spieva, keď sa scápu do nemoty, tak používajú iný? Pozorne ho počúvaj, a budeš sa čudovať koľko pravdy vie vyrecitovať:) Možno preto si získal mládež viac, ako organizátori protestu. Fandím jemu aj jeho odvahe. Zlatokopka bude vždy len zlatokopkou, zlodej zlodejom, etc...
arizona
17.02.12,19:33
Video od Erzeta je uz nefunkcne, ak niekto chce, da sa pozriet TU
http://www.topky.sk/cl/100313/1299988/Rytmus-sa-obul-do-politikov--Kradnete-a-mate-v-pi-i-
lujza.j
17.02.12,19:41
nemusia sa scápať do nemoty.... len ked sa zapnú kamery alebo mikrofóny, tak sa musia zapáčiť...
erzet
17.02.12,19:43
Doteraz si nepozeral Televízne noviny?
erzet
17.02.12,19:46
Ďakujem
erzet
17.02.12,19:51
Gorila
220870
17.02.12,22:52
erzet
18.02.12,05:07
Aby v Nemecku odstúpil prezident nemuseli byť žiadne mítingy. To je iná kultúra.
erzet
18.02.12,05:25
Kto a prečo pozamykal - pozatváral všetky predchádzajúce Gorily na Porade a nie trestnoprávne, v reálnom živote?
Pikoška
18.02.12,08:18
Kto a prečo pozamykal - pozatváral všetky predchádzajúce Gorily na Porade a nie trestnoprávne, v reálnom živote?Kto ich uzatvroil sa nedozvieme, lebo platí novela TRIKRÁT a DOSŤ.;)
A mnou otvorenú tému som uzatvorila s patričným vysvetlením na jej konci. To máš niečo podobné, ak keď sa niekomu cudziemu, ktorého si práve nepozval nepáči, čo sa deje v Tvojej kuchyni, alebo o čom tam hovoríš a bez vysvetlenia Ti zatvorí dvere. No tak čo urobíš? Vyhodíš ho zvonka a zatvoríš si ten dom sám. Táto téma by mala postačovať.
Indeed
18.02.12,08:39
Kto a prečo pozamykal - pozatváral všetky predchádzajúce Gorily na Porade a nie trestnoprávne, v reálnom živote?

Pozatvarali ich uzkoprsí, zakomplexovaní, fanatickí "strážcovia Porady", ktorí nevedia vyjadriť svoj názor doložený nejakým osobným postojom , lebo nijaký nemajú.

Ich myslenie zamrzlo na urovni normalizácie spred 30 rokov,kde trestali za názor,

namiesto toho stále vešajú na Poradu tony a tony textu a myslia si , že Porada je len archív informácií, nechcú aby to bolo diskusné fórum, dusia akukoĺvek konfrontáciu a neustále hĺadajú akéhosi "Ducha Porady".

Začínajú sa podobať na sektu , či križiakov zo stredoveku, templárov, či strážcov Grálu.
Pikoška
18.02.12,10:26
Dnes sa mi splnil dávny sen.Krpatý hajzel aj zo svojou špinavou zlodejskou bandou je zo svojimi preferenciami mimo parlament.Už som si stopercentne istý ,že stáť hodiny v tom mraze na námestí sa oplatilo.Ďakujem ,že tú špinu nebudete voliť.Aj mne sa dnes splnil dávny sen. Vidieť a počuť, ako voliči pokorili tých, čo im dali madát vo voľbách. Mám teraz na mysli voličov SDKÚ. Počúvala som dnes Dzurindu, Mikloša aj Žitňanskú. Dalo sa. Začínam vnímať voliča SDKÚ po novom. Kiež by ich ostatní voliči vedeli aspoň napodobiť. Lebo originál môže byť len jeden. Ďakujem, že som to cez Tvoju citáciu mohla napísať.;)
jahoszmsk
18.02.12,11:26
Dnes sa mi splnil dávny sen.Krpatý hajzel aj zo svojou špinavou zlodejskou bandou je zo svojimi preferenciami mimo parlament.Už som si stopercentne istý ,že stáť hodiny v tom mraze na námestí sa oplatilo.Ďakujem ,že tú špinu nebudete voliť.

smiem sa spýtať, či si čítal spis Gorila?
Darina1234
18.02.12,11:41
ja ano, ak chces preposlem
jahoszmsk
18.02.12,11:41
""A čo po Dzurindovi?Pri všetkej tej škodoradosti z pádu jednej arogantnej strany, ktorá sa dnes odvšadiaľ ozýva, však neradno zabúdať na to, čo sa tlačí po nej do vzniknutého priestoru.

Šašovia bez programu, ale zato s detektorom lži a silnými rečami. „Liberáli“, ktorí špicľujú krížom-krážom a ešte sa tým aj chvália, opakujúc prastarý nehanebný slogan všetkých Bretschneiderov a eštebákov: „Kto nemá čo skrývať, ten sa predsa nemusí báť odpočúvania!“ Biele koníky, ktoré erdžia, že sú zástupcami deväťdesiatdeväťpercentnej väčšiny z nás. Ľudia, ktorí sťahujú spoločenskú diskusiu do temného suterénu, v ktorom sa majú voliči, degradovaní na konzumentov reklamy, orientovať len prvou signálnou sústavou...

SDKÚ dopláca na to, že sa spreneverila tomu, čo hlásala. A čomu sa vlastne môžu spreneveriť títo? Odpoveď na takéto otázky sa netýka už len Dzurindu, jeho strany a jej voličov. Ba ani len voličov pravice vo všeobecnosti. Týka sa úplne všetkých. Poznanie, že vina za túto mizériu padá predovšetkým na hlavy Dzurindu a SDKÚ, pramálo pomôže.""
Úryvok z článku v Pravde.
jahoszmsk
18.02.12,11:42
ja ano, ak chces preposlem

dakujem, ja ho tiež mam stiahnuty, len som zvedavy či on vie o čom je spis Gorila.
evina
18.02.12,11:53
Aj mne sa dnes splnil dávny sen. Vidieť a počuť, ako voliči pokorili tých, čo im dali madát vo voľbách. Mám teraz na mysli voličov SDKÚ. Počúvala som dnes Dzurindu, Mikloša aj Žitňanskú. Dalo sa. Začínam vnímať voliča SDKÚ po novom. Kiež by ich ostatní voliči vedeli aspoň napodobiť. Lebo originál môže byť len jeden. Ďakujem, že som to cez Tvoju citáciu mohla napísať.;)

áno súhlasím s Tebou, voliči SDKÚ sú najkritickejší a objektívni práve k svojim.....a určite u nich nerozhodol len spis gorila-tá sa týka všetkých-len nie všetci to chcú vidieť a počuť...ale, že ten rok a pol bol taký aký bol.... Ja nechápem, ako sú hluchí a nevidiaci voliči napríklad momentálne prvých dvoch najväčších strán z môjho pohľadu...

Len čo teraz ....:)
jahoszmsk
18.02.12,11:57
Jedna polovica sú dôchodcovia, nezamestnaní, a tá druhá chodí do kostola.
Pikoška
18.02.12,13:54
Jedna polovica sú dôchodcovia, nezamestnaní, a tá druhá chodí do kostola.Jahoško, a Ty skadiaľ si ku nám prišiel? A prečo opisuješ z Pravdy? Prečo nenapíšeš Tvoj názor? Som síce dôchodca, to sa nielen zle píše, ale aj prežíva,:) roboty mám nad hlavu, ale na protestný sprievod si čas nájdem. Problém najväčší mám však s tým, že som ľavicová, necháp to, že aj ľavá:), volička Smeru a babo raď. Každý má maslo na hlave, len nie všetci ho chcú na tej svojej hlave vidieť. Spis Gorila? keby tam boli spomenutí všetci goriláci tak má dvakrát toľko strán. Ale voliť vlastne nie je koho, lebo slušný človek už od politiky bočí.
jahoszmsk
18.02.12,14:04
Ved som tam napísal, ze úryvok z článku...:mee: A som volič SDKÚ, nie Smeru, lebo si myslím, že Miki s Ivanom toho pre SK urobili viac ako Robo... Ty ako volička Smeru, povedz prečo Fico?
pavol54
18.02.12,14:22
Ved som tam napísal, ze úryvok z článku...:mee: A som volič SDKÚ, nie Smeru, lebo si myslím, že Miki s Ivanom toho pre SK urobili viac ako Robo... Ty ako volička Smeru, povedz prečo Fico?
Čo urobil viac pre SK Miki s Ivanom?
Skús manželke a deťom povedať že ste zlí hospodári a predaj pod cenu byt(dom) v ktorom bývaš a ostaň v ňom bývať ako nájomník, s tým že kupec ťa zamestná a ty zo mzdy budeš platiť nájomné.
Darina1234
18.02.12,14:24
kupec ho nezamestna, aj takto dopadli niektori
jahoszmsk
18.02.12,14:27
A prečo sa vlastne predávali podiely vo firmách? Nie preto, že bolo treba zaplatiť dlhy po Mečiarovi? A keď to Miki predával, nebol vtedy Fico náhodou členom SDĽ?
pavol54
18.02.12,14:32
áno súhlasím s Tebou, voliči SDKÚ sú najkritickejší a objektívni práve k svojim.....a určite u nich nerozhodol len spis gorila-tá sa týka všetkých-len nie všetci to chcú vidieť a počuť...ale, že ten rok a pol bol taký aký bol.... Ja nechápem, ako sú hluchí a nevidiaci voliči napríklad momentálne prvých dvoch najväčších strán z môjho pohľadu...


Len čo teraz ....:)

Len čo teraz (s nami bude) tieto otázky si ustarostený ľud kládol(za niektorým dokonca v decembri aj plakali) vždy keď odišiel všemocný a glorifikovaný politik. Bohužial ja som si túto otázku položil v roku 1998 keď prišiel k moci.
pavol54
18.02.12,14:37
A prečo sa vlastne predávali podiely vo firmách? Nie preto, že bolo treba zaplatiť dlhy po Mečiarovi? A keď to Miki predával, nebol vtedy Fico náhodou členom SDĽ?
Aké dlhy po Mečiarovi alebo po Havlovi videl si štruktúru dlhov a ich vznik, podniky - banky ?
Neodmietol Fico byť v komisii na predaj SPP?
jahoszmsk
18.02.12,15:28
Komisia pre privatizaciu SPP vznikla 20.6.2001 , stranu Smer Fico založil v decembri 1999, takže dôvody odmietnutia účasti v komisii sú podľa Teba aké? Videl si Históriu bankovníctva na Slovensku?
jahoszmsk
18.02.12,15:45
Akože len dodám, že ja verím Mikimu, niekto iný Robovi, další je 99%, atd... Nemyslím, že je na tom niečo zlé... Veď jednu stranu sme tu mali do roku 1989. A niekomu veriť musíme, lebo kto nepôjde voliť, volí automaticky toho čo vyhrá.
erzet
18.02.12,16:02
Dík
pavol54
18.02.12,16:18
Akože len dodám, že ja verím Mikimu, niekto iný Robovi, další je 99%, atd... Nemyslím, že je na tom niečo zlé... Veď jednu stranu sme tu mali do roku 1989. A niekomu veriť musíme, lebo kto nepôjde voliť, volí automaticky toho čo vyhrá.
Veď o tých prepadnutých hlasoch som to už niekde písal že ako to funguje teda nie tomu čo vyhrá ale všetkým sa delia čo prejdú do parlamentu.
pohodička
18.02.12,16:40
Veď o tých prepadnutých hlasoch som to už niekde písal že ako to funguje teda nie tomu čo vyhrá ale všetkým sa delia čo prejdú do parlamentu.

Delí sa počtom voličov a samozrejme kto vyhrá dostane najviac, lebo má najviac voličov.
pavol54
18.02.12,16:47
Delí sa počtom voličov a samozrejme kto vyhrá dostane najviac, lebo má najviac voličov.
naviac by som tým čo padli pod 5% a sú nad 3% by som nedal ani cent, lebo robili politiku ktorú voliči neakceptovali prečo by ich mali živiť. Čo na to Pčolinský, nič?
220870
18.02.12,16:47
Ved som tam napísal, ze úryvok z článku...:mee: A som volič SDKÚ, nie Smeru, lebo si myslím, že Miki s Ivanom toho pre SK urobili viac ako Robo... Ty ako volička Smeru, povedz prečo Fico?
Máte predstavu o čom vôbec melete?Tý dvaja hajzli zruinovali ekonomiku.
jahoszmsk
18.02.12,16:59
Napríklad?
Indeed
18.02.12,18:19
Napríklad?
Napriklad , pointa toho čo urobili ti dvaja pre Slovensko je vysvetlená v príspevku #32.
jahoszmsk
18.02.12,18:26
Na základe čoho každý reaguje, že niečo predali? Veď tie podniky fungujú, neskrachovali ako podniky ktoré daroval Mečiar svojím kamarátom.
trisestri
18.02.12,19:48
Na základe čoho každý reaguje, že niečo predali? Veď tie podniky fungujú, neskrachovali ako podniky ktoré daroval Mečiar svojím kamarátom.
to ze funguju je uz aky argument,ked boli predane hlboko pod cenu,ked si diktuju neprimerane ceny ako monopoly,regulacny urad je na smiech a pre hru na naivnych-produktivita prace stupala a mame hdp na urovni 75 % priemeru eu,ale prijmy ani nie na urovni 30¨%,privatizovalo sa,drasticky sa utahovali opasky,dph na potraviny mame takmer najvysiu v unii,spolocnost je v mravnej a hodnotovej krize,takmer nic nefunguje normalne,statne zdroje sa kradnu na kazdej urovni,vsade vladne korupcia,dane z prijmu isli na 19%,AJ TAK JE MODOU ICH NEPLATIT,mnohe s.r.o nemaju zamestnancov a ich jedinou cinostou su podvody s dph,kto poctivo pracuje a podnika je skor na smiech a dva tretiny zamestnancov robi za 500 eur mesacne,vsade same podvody a a kauzy a to tvoji milacikovia boli pri moci minimalne 10 rokov,vyse 20 rokov su v politike,vam modrym komcomolcom staci urobit bu,bu,lebo Fico a uz volite ako ovecky,vselijakych kamosov goril a politikov ktory nie su schopny niest zodpovednost a su prilepeny na stolicky,keby boli schopny,tak by isli prec ak zlyhali a neschovavali by sa zbabelo raz za Radicovej suknu,teraz za Zitnanskej suknu a vedeli by nieco ponuknut namiesto otrepaneho strasiaka,lebo Fico-ten je na nic,ale aspon sa neschovava za zenske sukne,aku schopnost maju politici,ktory sa boja zivit inak ako politikou a ktory nevedia kedy je cas odist
pavol54
18.02.12,19:52
Na základe čoho každý reaguje, že niečo predali? Veď tie podniky fungujú, neskrachovali ako podniky ktoré daroval Mečiar svojím kamarátom.
fungujú ale zisk ide von
videl som aj podniky ktoré"daroval" Mečiar Slovákom veľa z nich neskrachovalo preto lebo boli neschopní ale ich skrátka konkurenčne odstavila zahraničná konkurencia. Mám ti menovať zopár ? Napr Matador Púchov, Tesla- výroba žiaroviek, atď
jahoszmsk
18.02.12,19:56
ak boli podniky predané pod cenu, prečo to fico nedal na súd? Prečo fico nedokazal na sude, ze sa miklos obohatil na predaji SPP? Sa spýtam, v rokoch 2006 až 2010 si sa mal lepšie ako dnes, Ty osobne? Ale neberme do úvahy že je v EU kriza, a že je drahý benzín.
pavol54
18.02.12,20:08
ak boli podniky predané pod cenu, prečo to fico nedal na súd? Prečo fico nedokazal na sude, ze sa miklos obohatil na predaji SPP? Sa spýtam, v rokoch 2006 až 2010 si sa mal lepšie ako dnes, Ty osobne? Ale neberme do úvahy že je v EU kriza, a že je drahý benzín.
Pretože takéto podniky sa nepredávajú tak transparentne ako kilo rajčín.
čo si myslíš kedy sa najväčším tempom menili potrubia plynovodné v obciach? Predsa do privatizácie. pri stropovej cene plynu do domácností, kedy sa najviac ťahali nové telekomunikačné káble- pred privatizáciou. prečo sa po privatizácii elektrární zrazu zdvihla ich cena? To má teraz Fico žalovať kupujúcich o neplatnosť zmluvy lebo bola im politicky nariadená nižšia cena. Bol som v podniku nie strategickom v období pred privatizáciou päťkrát sme behom mesiaca prepracovávali zostatkovú hodnotu základných prostriedkov asi sme boli blbí a nevedeli sme rátať alebo ten kto kto chcel kúpiť si stanovil cenu a nechcel to kúpiť pod cenu tak mu šašci z vedenia asi za províziu vychádzali v ústrety alebo?
erzet
18.02.12,20:11
už je to tu. súd. čo je to súd, u nás? nikto nič z politikov, neukradol, nikto nikdy nič...
jahoszmsk
18.02.12,20:19
trisestri
18.02.12,20:21
ak boli podniky predané pod cenu, prečo to fico nedal na súd? Prečo fico nedokazal na sude, ze sa miklos obohatil na predaji SPP? Sa spýtam, v rokoch 2006 až 2010 si sa mal lepšie ako dnes, Ty osobne? Ale neberme do úvahy že je v EU kriza, a že je drahý benzín.

tak isto ako oni nedali na sud jeho kauzy
pavol54
18.02.12,20:22
ak boli podniky predané pod cenu, prečo to fico nedal na súd? Prečo fico nedokazal na sude, ze sa miklos obohatil na predaji SPP? Sa spýtam, v rokoch 2006 až 2010 si sa mal lepšie ako dnes, Ty osobne? Ale neberme do úvahy že je v EU kriza, a že je drahý benzín.
áno mal som sa lepšie výroba frčala, ľudia jedli my sme dodávali pre jedálne a teraz?
jahoszmsk
18.02.12,20:24
vari ľudia prestali jesť? :eek:
trisestri
18.02.12,20:31
lenze Miki a jeho banda tu boli pri moci cca 10 rokov,nedokazali sa zbavit Harabina,nedokazali zrusit stalinsky model Generalnej prokuratury,nedokazali ocistit cely prehnity system v policii,prokurature na sudoch
trisestri
18.02.12,20:33
nie len zacalo byt vyhodnejsie ponukat ako jedlo cudzie smejdy,lebo nasim sa kladli polena pod nohy
KoxXxo
18.02.12,21:42
A teraz môžeme slobodne cestovať...
pavol54
19.02.12,06:39
Aj tak ich EÚ zakázala. To mi chceš povedať že Nemci OSRAM zavreli? Veď vidím že frčí naplno i keď s pôvodne klasickými žiarovkami.
Zaujímavé prečo žiarovky(tesla vyrábané v rovnakej kvalite na rovnakých strojoch) boli nepredajné že sa nakoniec výroba musela zavrieť firma predať a pod hlavičkou OSRAM výroba nestačila na tri smeny že sa musela rozšíriť. Lebo Mečiar? Asi preto že niekto určuje výrobok ktorej firmy bude na trhu a ktorý nie.
pavol54
19.02.12,06:40
A teraz môžeme slobodne cestovať...
Bez peňazí do prdele a spátky.
pavol54
19.02.12,06:42
vari ľudia prestali jesť? :eek:
to si ako myslíš že keď prestane výroba tak sa nezamestnaní pohrnú do vývarovne naobedovať. Nehnevaj sa ale niekedy máš otázky.
marleau
19.02.12,07:21
Bez peňazí do prdele a spátky.
...aj to na splátky.
marleau
19.02.12,07:24
Napríklad?
Napríklad:
- zapredali Slovensko do dlhového otroctva,
- rozdali strategické podniky,ktoré budovali naši predkovia a ktoré mali ťahať našu ekonomiku,
- zničili strednú vrstvu,alfu a omegu životnej úrovne.
...
Pikoška
19.02.12,07:46
Ved som tam napísal, ze úryvok z článku...:mee: A som volič SDKÚ, nie Smeru, lebo si myslím, že Miki s Ivanom toho pre SK urobili viac ako Robo... Ty ako volička Smeru, povedz prečo Fico?No, ja som Ťa chcela len trošíčku vyprovokovať, aby si odkryl karty. Na Porade je taký zvyk, že niektoré nicky iba tak potíšku sledujú diskusiu, netuším prečo, a potom, v príhodnej chvíli, keď nám všetkým už horí za prdelou sa prejavia. Bol si pre mňa zaujímavý, tak som chcela vedieť, do ktorého košiarika si zapadol. A aj som Ťa ako voliča pochválila. A prečo Fico? Nuž jednoducho preto, lebo mi menej obhryzol už aj tak ohlodanú kosť, ktorú nám, občanom, tí darebáci hodili. Asi tak. Každý ďalší komentár zbytočný, popísané je tu takmer všetko, a takmer všetko je FUJ. Ale Ty to vieš rovnako dobre, ako ja, tak už len zobrať rozum do hrsti a k urne vykročiť s tým správnym lasjtrom. A až to je vlastne problém. Lebo na každom lístku, ktorý nám poslali na nás zíra gorilka. Menšia, či väčšia.
marleau
19.02.12,07:58
Hnusní kapitalisti :D

a zlatí komunisti (ako to bolo fajn : nemusel si sa o nič starať , ani o školu, ani o prácu, ani o budúcnosť - - a pritom stačilo tak málo - IBA držať hubu / zaprieť a zradiť všetko a všetkých )
V čom je ten kapitalizmus dobrý?
pavol54
19.02.12,08:38
Hnusní kapitalisti :D

a zlatí komunisti (ako to bolo fajn : nemusel si sa o nič starať , ani o školu, ani o prácu, ani o budúcnosť - - a pritom stačilo tak málo - IBA držať hubu / zaprieť a zradiť všetko a všetkých )
Neškatuľkujem hnusní kapitalisti zlatí komunisti ale dobrý hospodár a zlý hospodár.
kapitalisti ešte 100 rokov keď budú budovať štát tak nesústredia v takom rozsahu sily a prostiredky ako to dokázali hospodári štátu za komunistov zober si tie mohutné sídliská, aby sa zabezpečilo bývanie pre všetkých aby si vytvárali ľudia rodiny a mali deti(niektoré sú aj sprostejšie), mohutné stavby také VSŽ by kapitalista nikdy nepostavil takým rýchlym tempom, plynovody,
Najmä čo sa predošlým hospodárom podarilo prácu pre každého a príživníkov do basy
čo sa nepodarilo tých zlých konkretnych riadiacich pracovníkov zodpovedných na chod hospodárstva ktorí na s prepáčením na to kašlali nešupli do basy.
To že všetky platy nezodpovedali predstavám skladali sme sa na investície pre budúce generácie TIETO ÚSPORY GORILY UKRADLI A MUSIA ÍSŤ ZA TO DO BASY A ZOBRAŤ IM TO . A kto im to umožnil my všetci čo sme dávali hlasy tým správnym politickým stranám.
pavol54
19.02.12,08:42
Správne rozkódovanie :

Tesla = technicky slabé

(asi ako v Piešťanoch : kúpili zvonku integrované obvody a rezali a skúmali - - povedal mi môj spolužiak )
pre nás boli tie žiarovky a žiarivky slabé a pre OSRAM tá istá výroba už bola dobrá???
evina
19.02.12,08:42
Neškatuľkujem hnusní kapitalisti zlatí komunisti ale dobrý hospodár a zlý hospodár.
kapitalisti ešte 100 rokov keď budú budovať štát tak nesústredia v takom rozsahu sily a prostiredky ako to dokázali hospodári štátu za komunistov zober si tie mohutné sídliská, aby sa zabezpečilo bývanie pre všetkých aby si vytvárali ľudia rodiny a mali deti(niektoré sú aj sprostejšie), mohutné stavby také VSŽ by kapitalista nikdy nepostavil takým rýchlym tempom, plynovody,
Najmä čo sa predošlým hospodárom podarilo prácu pre každého a príživníkov do basy
čo sa nepodarilo tých zlých konkretnych riadiacich pracovníkov zodpovedných na chod hospodárstva ktorí na s prepáčením na to kašlali nešupli do basy.
To že všetky platy nezodpovedali predstavám skladali sme sa na investície pre budúce generácie TIETO ÚSPORY GORILY UKRADLI A MUSIA ÍSŤ ZA TO DO BASY A ZOBRAŤ IM TO . A kto im to umožnil my všetci čo sme dávali hlasy tým správnym politickým stranám.
A čo Tí kapitalistickí hospodári v štátoch, kde komunistickí hospodári ani neboli?.......

A dá sa u nás urobiť rozdelenie kapitalistický "hospodár" a socialistický "hospodár"?,
pavol54
19.02.12,08:43
A čo Tí kapitalistickí hospodári v štátoch, kde komunistickí hospodári ani neboli?.......
Ukáž na jeden.
pavol54
19.02.12,09:00
v príspevku 67 píšem dobrý a zlý hospodár, spoločenské zriadenie vytvára podmienky pre prácu, kontroluje a sankcionuje alebo poklepáva po pleciach.
jahoszmsk
19.02.12,09:07
to si ako myslíš že keď prestane výroba tak sa nezamestnaní pohrnú do vývarovne naobedovať. Nehnevaj sa ale niekedy máš otázky.

aj tak v tom nevidím súvislosť, že za to všetko môže Miki. Veď aj v amerike krachujú firmy, a majú tam Obamu...
jahoszmsk
19.02.12,09:10
Definuj, že menej obhryzol...
jahoszmsk
19.02.12,09:11
aj členom KSČ si musel byť, a Tvoje deti SZMáci a pionieri.
marleau
19.02.12,09:14
aj tak v tom nevidím súvislosť, že za to všetko môže Miki. Veď aj v amerike krachujú firmy, a majú tam Obamu...
Vy modrí si nevidíte do "kuchyne"?
pavol54
19.02.12,09:17
aj tak v tom nevidím súvislosť, že za to všetko môže Miki. Veď aj v amerike krachujú firmy, a majú tam Obamu... No pýtal si sa či mi bolo lepšie 2006 - 2010. v Amerike krachujú aj banky ale s prebytku nahromadených peňazí čo inde nalúpili bankári (a z nedostatku investičných možností vytvorili bubliny a tie museli prasknúť), a to sa ma už dotýka a intenzívne .
jahoszmsk
19.02.12,09:18
Som našiel, že na majetok Tesla Piešťany bol vyhlaseny konkurz už v roku 1996... no toto.:eek:
Marleau, akože prečo si to myslíš? Veď ja netvrdím, že Miki a Mikloš nemajú za ušami, že sa možno nabalili.
evina
19.02.12,09:26
v príspevku 67 píšem dobrý a zlý hospodár, spoločenské zriadenie vytvára podmienky pre prácu, kontroluje a sankcionuje alebo poklepáva po pleciach.

Píšeš:"kapitalisti ešte 100 rokov keď budú budovať štát tak nesústredia v takom rozsahu sily a prostiredky ako to dokázali hospodári štátu za komunistov

takže na toto som reagovala. Myslím, že Ti nemusím vymenovávať štáty, ktoré nezažili hospodárenie komunistov v našom prevedení.....

Ja nezatracujem žiadne zriadenie, už tisíckrát som tu na Porade napísala, že mne sa žilo dobre i za socializmu a že niektoré oblasti fungovali vtedy lepšie ako teraz - s obľubou píšem o školstve a zdravotníctve - ale predsa len teraz mi to vyhovuje viac. . To, čo si vymenoval Ty nepovažujem ja osobne za výhody toho obdobia, ale každý ma svoje dioptrie.
Je známe aj to, že som pravicový volič a volila som doteraz SDKU a mám problém, pretože som tiež sklamaná a rozčarovaná a nemôžem predsa veriť, že to isté zloženie strán to urobí teraz dobre, ale zároveň sa nechcem uberať cestou zadlžovania a bla bla ako to bolo za vlády ľavice. Takže my voliči SDKÚ máme omnoho väčší problém, ako je spomenuté aj vyššie a v jednom rozhovore vo SME to povedala aj Lucia ŽItňanská, že voliči SDKÚ sú najkritickejší a najsezitívnejší napríklad na tému korupcie a pod. Mňa počas roka a pol ako boli vo vláde veľmi sklamal a prekvapil ich prístup kdaňovoodvodovej reforme a neobrátenie pozornosti na šetrenie v štátnej sfére - viď napríklad odmeny na konci roka a v prvom kvartáli 2011 a pod. .... Veľmi veľa strán má voličov, ktorí tú stranu budú voliť vždy aj keď......To teraz najviac vidieť pri otvorenej kauze GORILa, ktorá sa zďaleka netýka len SDKÚ a musím uznať, že na tej druhej strane to aj na stránke Porady priznala iba Pikoška, resp. tak priamo to priznala iba ona:).

O.i. moja celoživotná teoŕia je , že vždy všetko záleží od konkrétnych ľudí a od toho ako im to druhí dovolia :)
evina
19.02.12,09:27
Vy modrí si nevidíte do "kuchyne"?
Ja mám skôr pocit, že my vidíme do všetkých kuchýň :) od vzniku republiky
jahoszmsk
19.02.12,09:31
No pýtal si sa či mi bolo lepšie 2006 - 2010. v Amerike krachujú aj banky ale s prebytku nahromadených peňazí čo inde nalúpili bankári (a z nedostatku investičných možností vytvorili bubliny a tie museli prasknúť), a to sa ma už dotýka a intenzívne .

odporúčam si doplniť vedomosti. http://podnikanie.etrend.sk/podnikanie-riadenie/preco-aj-uspesne-firmy-krachuju.html
jahoszmsk
19.02.12,09:34
Bola iba ich vina, že sa nediali reformy? Podľa mńa vedeli skorej ako my občania, že v EU bude kríza.
evina
19.02.12,09:41
jahoszmsk určite to nebola iba ich vina. Tie reformy by sa boli diali, keby vláda nepadla. ale ich náplň, smerovanie sa mi nepáčilo....Vedela som, že budem niečo strádať, že musia tie reformy robiť, ale neverila som, že ich tak otvorene namieria voči strednej vrstve....a tak minimálne voči štátnej sfére, ....
jahoszmsk
19.02.12,09:44
Podľa mńa musel byť vážny dôvod na to že sa dohodli s Ficom na predčasných voľbách, určite nešlo o Euroval.
evina
19.02.12,09:45
Veď to:D určite nie :)
jahoszmsk
19.02.12,09:48
Vedeli že dnes sa máme lepšie ako zajtra?:confused:
evina
19.02.12,09:49
Vedeli že dnes sa máme lepšie ako zajtra?:confused:
Iba ak tak :) No uvidíme .....
trisestri
19.02.12,09:55
pravicova vlada mala zdroje z privatizacie,drasticky utahovala opasky a aj tak zadlzovala-najdi tabulku ako sa vyvyjalo zadlzenie krajiny
trisestri
19.02.12,09:58
no memysli ze lavicovy volic je fanatik-odisiel od hzds,sdl,sop a ked bude mat dobru alternativu odide aj od smeru,skor vy pravicovy ste taky kriticky ze hoci viete co robil Miklos a Dzurinda,aj tak ich nakoniec vzdy idete volit,preferencie su bluf
trisestri
19.02.12,10:00
otazka je co sa skryva za tym vaznym dovodom,ked sa dokazali tak rychlo a tajne dohodnut,to bolo bezprecedentne
Pikoška
19.02.12,10:34
johaško, ja na tie TVoje minikomentáre reagovať neviem s citáciou, takže Ti odpoviem takto: Či menej obhrýzol zo spoločného neviem. Možno ani nie. Ale menej obhrýzol z môjho, Tvojho, nášho. Minimálne sa snažil neokresať z toho mála najviac odkázaných. A ak si spomínal, že Fico nežaloval, tak rovnako nežaloval ani Dzurinda, či Mikloš. Ja dnes ale s určitosťou viem, prečo nie SMER! Koho z nás by napadlo kedy hrabať sa v tom nedokonalom obchodnom registri, bez listín v Zbierke listín? A dnes, keď je všetko skartované, vytunelované, KDH navrhuje digitalizáciu. Smiešne, ak nie priam do plaču. Fyrmičky pred očami všetkých pánov v politike úspešne zakotvili na Cypre, v Holandsku, teda v daňových rajoch, kašlali na zákon, že mali akcie na doručiteľa meniť, teda si robli až do dnešného dňa všetci čo chceli, vzájomne sa tolerovali, mlčali. Nebyť Gorily, nemám vo veciach jasno. A vieš prečo u mňa nie SMER? Lebo som si klikla práve do toho OR. Napríklad také PNS, BAZ ka a iné. Fujky, fujky, tunelovali ako besní, firmy krachovali, oni sa nabaľovali a ak to takto bezbreho robili aj tí, čo sú dnes na kandidátke SMERU, tak hasta la vista. Dnes je úplne jedno, ktorú stranu sme volili, dnes je dôležité, aby sme spoločne ten maras pomenovali, a nerozdeľovali sa v tom, čo by nás skôr mohlo spájať. Lebo inak pokapeme.
marleau
19.02.12,10:48
Ak skutočne nevieš, tak porozmýšľaj.

(námety : si slobodný / môžeš (pri dodržiavaní zákona, čo chceš,kedy chceš, kde chceš - - len nezabudni, že aj VŠETCI ostatní) všetko, len to aj musíš SKUTOČNE vedieť - - "kvalitárom " tvojej práce je konkurencia
nemusíš : ísť robiť tam, kam si dostal umiestnenku / hovoriť to, čo si nemyslíš / schvaľovať to s čím nesúhlasíš)
O nič viac ako kedysi.
marleau
19.02.12,10:49
1 súhlas
1 neužitočné

Marlevko (zatiaľ si v tom sám). Máš žlčovité výlevy - - tak sa riešia hádky doma.
Ty sa hádaš doma?No že ťa hanba nefackuje..!
pavol54
19.02.12,11:00
Na takéto sugestívne otázky (bez nejakých technickoekonomickopersonálnych dát) mám jednoduchú odpoveď :

Škoda mlčať.
To je typické keď je niekto v úzkych ešte raz napr. žiarovky sa vyrábali pod hlavičkou Tesla podľa nejakých technologických postupov- boli špatné, nepredajné trh ich nechcel lebo boli vyrobené firmou tesla. výsledok krach- Prišla firma OSRAM kúpila fabriku tie isté technologické postupy a zrazu boli dobré a moderné a spoľahlivé. Tu sa nie čo hrabať v iných ako spoločenskopolitických súvislostiach. To tu bol uvedený ako príklad a takých je na stovky.
jahoszmsk
19.02.12,11:07
Pikoška, aj súhlasím...:cool: myslím si že ide o to, aby každý videl aj chyby ktoré tá "jeho" strana urobila, nielen tvrdiť že je najsamlepšia a basta. Politika je furt len panské huncúctvo.
jahoszmsk
19.02.12,11:13
Každý majiteľ nejakej firmy ide tvrdo po zisku, a najmä bankári...
DušanČ
19.02.12,11:19
Je az neskutocne, ze nielen polovica naroda, ale aj autor klipu s piesnou od ELANU, zabudaju na jednu z najvacsich GORIL - Fica.
jahoszmsk
19.02.12,11:20
No dovoľ!!! On bol iba smädný, a Colu mali iba v tom byte a iba Haščák.:D
pavol54
19.02.12,11:25
odporúčam si doplniť vedomosti. http://podnikanie.etrend.sk/podnikanie-riadenie/preco-aj-uspesne-firmy-krachuju.html

nerozumiem čo by som sa tam mal dozvedieť. Mnou prvá správa zalomcovala vtedy keď skrachoval ENRON, až potom som si začínal vytvárať názor o funkčnosti či nefunknosti investičného systému ameriky a vôbec celého západu začínal som tušiť niečo zhnilého lenže ten ohromný dosah neschopnosti naakumulovaného kapitálu sa prejavil až v kríze nazvime ich ako chceme ale končiť bude vtedy keď prasknú investičné bubliny do štátnych dlhopisov.
No a odpoveď pre Evinu, kapitalizmus bol preto ľúbivejší že od finančných nadnárodných goríl naberali dlhy aby ukázali že kapitalizmus je lepší ako socializmus keby som toto povedal pred prvou vlnou krízy tak mi všetci povedia že som odcicaný socializmom. dnes sa tie predlžené krajiny topia.Najhoršie je to pre nich že socializmus bol zničený a na ten prestretý stôl prišla účtenka ľud je podvedený a búri sa. lenže ak si niekto zoberie dlh na televízor je iné ak si ho zoberie na získanie výrobného prostriedku. To je dno či je to štát alebo rodina. Ale evina súhlasím s tebou najmä s poslednou vetou vždy to závisí od konktrétneho človeka. To či niekoho onálepkujeme modrí červení sú hry to nie je chlieb. Najhoršiu populistickú politiku spravilo SDKÚ keď všetko popredali aby fintili že je prestretý stôl. a z toho ešte rozdávali zahraničným investorom a dôchodcom ukázali prostredník. Ja tu bývam nemám kam odísť prečo nedostanem na pracovné miesta toľko ako cudzí. prečo nie som daňovo zvýhodňovaný v slobodnej voľbe šetrenia na dôchodok ale ak chcem tak len pre vybrané spoločnosti ktoré sú poväčšine nakazené.
jahoszmsk
19.02.12,11:30
Podľa toho by mali byť najprosperujúcejšie krajiny, kde nepredali vôbec nič, resp. kde je ešte socializmus...
pavol54
19.02.12,11:45
Podľa toho by mali byť najprosperujúcejšie krajiny, kde nepredali vôbec nič, resp. kde je ešte socializmus...
Ak som sa zmieňoval o obrovských investíciách pre budúcnosť, tak si zapni zákrutu čo hovoril novinár a ako boli šokovaní zahraniční investori tým čo videli v BAZke pred jej predajom (oni si mysleli že tam uvidia pár búd vybudovaných sprostými komunistami)
marjankaj
19.02.12,11:49
A toho sa ja nebojím.Do smrti určite vydržím.(a nemienim sa vôbec spájať s takými, čo majú KONETYONÉ - - tebe síce spadli. Len je otázka, či už konečne natrvalo :D )No ty si už len hrdina.Veď do smrti vydrží každý.
DušanČ
19.02.12,11:58
Dnes sa mi splnil dávny sen.Krpatý hajzel aj zo svojou špinavou zlodejskou bandou je zo svojimi preferenciami mimo parlament.Už som si stopercentne istý ,že stáť hodiny v tom mraze na námestí sa oplatilo.Ďakujem ,že tú špinu nebudete voliť.
Blahoslavení chudobní duchom. Hovorí sa v biblii. Ale na tento príspevok nemôžem inak. Hlavne preto, že chudák prispievateľ si myslí, že tí druhí sú lepší. Navyše každý človek má meno. V tom mraze sa zatiaľ stálo zbytočne. Nič sa nevyriešilo !! Len namiesto Goríl, prídu iné GORILY. Všetky sú špinavé. To je víťazstvo ??
jahoszmsk
19.02.12,12:03
Možno o 4 roky takto bude Ďakovať aby nevolili niekoho iného.
marjankaj
19.02.12,12:05
Možno o 4 roky takto bude Ďakovať aby nevolili niekoho iného.
No aspoň, že ty si s týmto stavom, aký bol doteraz, spokojný.
jahoszmsk
19.02.12,12:13
Ja som spokojný stále. Či je tam ten alebo onen. Ale budem voliť toho svojho, lebo viem že do parlamentu sa určite dostane. Zaťiaľ ma nikto nepresvedčil že je lepší od neho.
marjankaj
19.02.12,12:18
Ja som spokojný stále. Či je tam ten alebo onen. Ale budem voliť toho svojho, lebo viem že do parlamentu sa určite dostane. Zaťiaľ ma nikto nepresvedčil že je lepší od neho.
To si mal hneď povedať, že tam máš "tlačenku". Je jasné, že potom ti zmena nevyhovuje. Musel by si si hľadať iného.
jahoszmsk
19.02.12,12:24
Nemám nikde nikoho, som obyčajný človek, resp. som zamestnanec. V súkromnej firme.
jahoszmsk
19.02.12,12:35
Elan asi presiel od HZDS ku Smeru
marjankaj
19.02.12,12:43
Z tých strán, čo doteraz boli v parlamente si snáď zaslúži byť tam znova iba Bugárov MOST. Ale ani tých nebudem voliť. Nie som maďar a naviac hrozí, že sa zase spojí s tými, čo tam boli doteraz. A z tých ostatných nie je čo vyberať. Buď nedosiahnu 5%, alebo sú nečitateľní(99%, Obyčajní ľudia..) Aj keď Matovič má niečo do seba. Ale to asi nestačí.
jahoszmsk
19.02.12,13:17
Kto vie ako by sa choval Most keby mal väčšinu v parlamente.
220870
19.02.12,13:25
Pred voľbami som tak trochu uvažoval ,že by som volil Bugára .Preto som ho po voľbách veľmi pozorne sledoval.Robil všetko pre to ,aby mohli zlodeji v kľudee ďalej kradnúť.Všetky jeho vystúpenia a konkrétne podpory a výroky smerovali pomáhali zlodejom.Všetko čo smerovalo k obmedzeniu reštriktívnym zákonom obmedzujúcim zlodejinu MOST odmietal.Odoprúčam sa zamerať na to čo hovorí pozrieť si to na nete nikoľkokrát dookola a rozmýšlať nad tým čo je medzi riadkami a pauzami jeho monológov.Je to podobne ako Fico veľmi dobrý rečník , dokáže veľmi šikovne manipulovať slovíčka.
Odporúčam vinikajúci dokument o tom čo sa deje.Najme tú časť o Kube!!!

http://www.zlo.cz/collapse-kolaps.php
jahoszmsk
19.02.12,13:34
Krajský podpredseda MOST v KE sa spomína v spise Gorila... A to ešte nebol MOST založený.
evina
19.02.12,15:16
Neviem ako Vám, ale mne tie minikomentáre prekážajú, nedá sa n ne reagovať /alebo ja to neviem/a diskusia sa stane neprehľadnou....alebo možno len ja mám problémy s priestorovým videním...o.i. mi to pripadá tak, že buď môže reagovať niekto na môj príspevok, bez možnosti reakcie alebo vznikne diskusia v diskusii....
marleau
19.02.12,15:44
Kde berú strany,ktoré nás uvrhli do dlhového otroctva,ktorých členovia sa hojne objavujú v roznych kauzách,ktoré boli proti vzniku samostatnej SR,ktoré sa hanbia za Slovensko a preto používajú radšej spojenie táto krajina,ktoré majú v názve maďarský/á/é odvahu kandidovať do volieb?To sú ľudia fakt taký hlúpi a slepí,že o nich vobec uvažujú??
trisestri
19.02.12,15:55
ale existovala smk a vznik moostu hid musel byt tiez z niecoho financovany,aj hnutie 99 % vzniklo teraz a mal niekto ksefty s Pentou
jahoszmsk
19.02.12,18:57
Ved madar kho ineho ma volit ak nie madara? Budme radi, ze platia sefov vselijakych romskych stran, aby nevznikla jedna silna romska strana. Az potom by sme sa cudovali, ze ako sa robi politika. Viď obec Žehra atd.
Pikoška
20.02.12,04:38
Ved madar kho ineho ma volit ak nie madara? Budme radi, ze platia sefov vselijakych romskych stran, aby nevznikla jedna silna romska strana. Az potom by sme sa cudovali, ze ako sa robi politika. Viď obec Žehra atd.Koho iného? No predsa Slováka!:) Martinského primátora. Skoro som havarovala, keď sa na mňa usmieval priamo z MOSTU.;)
marleau
20.02.12,05:36
Koho iného? No predsa Slováka!:) Martinského primátora. Skoro som havarovala, keď sa na mňa usmieval priamo z MOSTU.;)
Chcel skočiť,ale nešiel oplachtovaný kamión,či?
jahoszmsk
20.02.12,07:59
Zaujímavé ako sa všetci vedia pred voľbami na nás usmievať.:D
Antea
20.02.12,08:33
Je az neskutocne, ze nielen polovica naroda, ale aj autor klipu s piesnou od ELANU, zabudaju na jednu z najvacsich GORIL - Fica.

http://debata.pravda.sk/debata/blog-suvarin-6-2012-02-07-volici-pravice-su-menej-inteligentni-ako-volici-lavice/
220870
20.02.12,11:43
Európou sa valia demonštrácie.Ľudí nespokojných zo svojimi vládami.Grécko,Rumunsko,Španielsko,Slovensko,Po rtugalsko,Taliansko,Veľká Británia,Polsko,Rusko.V nedeľu v Śpanielsku protestovalo 1,25 milióna ľudí!!!Politici neponúkajú riešenia len oddaľujú konflikt.Skorumpované vlády po celom kontinetne začnú padať ,ako dommino pod tlakom ulice.Pripravte sa na to je 100% isté ,že európou sa prevalí vlna štrajkov a revolúcií.
http://imcmedia.cz/


(http://imcmedia.cz/?p=3531)
Pikoška
20.02.12,11:48
http://debata.pravda.sk/debata/blog-suvarin-6-2012-02-07-volici-pravice-su-menej-inteligentni-ako-volici-lavice/No tak s týmto si sa na Porade veľmi neblysla:) Keby som také niečo vyslovila ja, tak mám baner, ako remeň. Ešte že to povedali kanadskí vedci.;)
trisestri
20.02.12,12:13
No tak s týmto si sa na Porade veľmi neblysla:) Keby som také niečo vyslovila ja, tak mám baner, ako remeň. Ešte že to povedali kanadskí vedci.;)

a to arogantny zasrani nadavaju lavicovym volicom do primitivov, nevzdelancov, obmedzencov-teraz taky hlupy zasrani na vybrali sme utocia na dochodcov,ze by mali mat nisie dochodky,ze kvoli nim sa stat zadlzuje,ze si ziju nad pomery a podobne bludy,vraj robia na dochodcov,no neviem ako taky sopliak co visi od rana do noci na nete robi na niekoho,trepu a ktovie ci na seba zarobia,taky sopliaci myslia ze nikdy nezostarnu,stalo by za to aby ukazali starym rodicom a rodicom co vypisuju.
Pikoška
20.02.12,15:09
a to arogantny zasrani nadavaju lavicovym volicom do primitivov, nevzdelancov, obmedzencov-teraz taky hlupy zasrani na vybrali sme utocia na dochodcov,ze by mali mat nisie dochodky,ze kvoli nim sa stat zadlzuje,ze si ziju nad pomery a podobne bludy,vraj robia na dochodcov,no neviem ako taky sopliak co visi od rana do noci na nete robi na niekoho,trepu a ktovie ci na seba zarobia,taky sopliaci myslia ze nikdy nezostarnu,stalo by za to aby ukazali starym rodicom a rodicom co vypisuju.Arogantní zasrani? Keby len. Na Porade sú väčšinou vzdelaní a väčšinou inteligentní ľudia. Ja ako ľavicová volička a ešte s priznaním, že Ficovolička som si tu počas poslednej volebnej kampane, keď išlo o majestát SaS prečítala o sebe také veci, že súdny človek by tomu neuveril. No a jeden z najaktívnejších ma poslal rovno do suterénu ako spodinu národa. A tak si tam posedávam dodnes:) Ešteže existuje reinkarnácia.;) Len neexistuje verejná očista.
jahoszmsk
20.02.12,15:13
Existuje... prezliekanie kabátov
marleau
20.02.12,15:38
Existuje... prezliekanie kabátov
???
Keď prezlečie za taký istý?
DušanČ
20.02.12,15:43
No tak s týmto si sa na Porade veľmi neblysla:) Keby som také niečo vyslovila ja, tak mám baner, ako remeň. Ešte že to povedali kanadskí vedci.;)
Čo platí pre Kanadu a iný svet, neplatí pre Slovensko. Len sa pozrite aj tu na porade. Príspevky prívržencov ľavice, to je samá pravopisná chyba. Prípadne aj vulgarizmy.
DušanČ
20.02.12,15:49
Elan asi presiel od HZDS ku Smeru
Jožo Ráž - za peniaze všetko.
jahoszmsk
20.02.12,15:52
???
Keď prezlečie za taký istý?

písala že už nie je Ficovolič #79 (http://www.porada.sk/t187433-p8-gorila.html#post1985301)
DušanČ
20.02.12,16:03
johaško, ja na tie TVoje minikomentáre reagovať neviem s citáciou, takže Ti odpoviem takto: Či menej obhrýzol zo spoločného neviem. Možno ani nie. Ale menej obhrýzol z môjho, Tvojho, nášho. Minimálne sa snažil neokresať z toho mála najviac odkázaných. A ak si spomínal, že Fico nežaloval, tak rovnako nežaloval ani Dzurinda, či Mikloš. Ja dnes ale s určitosťou viem, prečo nie SMER! Koho z nás by napadlo kedy hrabať sa v tom nedokonalom obchodnom registri, bez listín v Zbierke listín? A dnes, keď je všetko skartované, vytunelované, KDH navrhuje digitalizáciu. Smiešne, ak nie priam do plaču. Fyrmičky pred očami všetkých pánov v politike úspešne zakotvili na Cypre, v Holandsku, teda v daňových rajoch, kašlali na zákon, že mali akcie na doručiteľa meniť, teda si robli až do dnešného dňa všetci čo chceli, vzájomne sa tolerovali, mlčali. Nebyť Gorily, nemám vo veciach jasno. A vieš prečo u mňa nie SMER? Lebo som si klikla práve do toho OR. Napríklad také PNS, BAZ ka a iné. Fujky, fujky, tunelovali ako besní, firmy krachovali, oni sa nabaľovali a ak to takto bezbreho robili aj tí, čo sú dnes na kandidátke SMERU, tak hasta la vista. Dnes je úplne jedno, ktorú stranu sme volili, dnes je dôležité, aby sme spoločne ten maras pomenovali, a nerozdeľovali sa v tom, čo by nás skôr mohlo spájať. Lebo inak pokapeme.
Tiež zo dňa na deň prezliekla kabát.

Arogantní zasrani? Keby len. Na Porade sú väčšinou vzdelaní a väčšinou inteligentní ľudia. Ja ako ľavicová volička a ešte s priznaním, že Ficovolička som si tu počas poslednej volebnej kampane, keď išlo o majestát SaS prečítala o sebe také veci, že súdny človek by tomu neuveril. No a jeden z najaktívnejších ma poslal rovno do suterénu ako spodinu národa. A tak si tam posedávam dodneshttp://www.porada.sk/images/smilies/smile.gif Ešteže existuje reinkarnácia.http://www.porada.sk/images/smilies/wink.gif Len neexistuje verejná očista.
pavol54
20.02.12,16:03
Čo platí pre Kanadu a iný svet, neplatí pre Slovensko. Len sa pozrite aj tu na porade. Príspevky prívržencov ľavice, to je samá pravopisná chyba. Prípadne aj vulgarizmy.
Náhodou sa veľmi mýliš, ukáž mi kde mám chyby a najmä pravopisné aj bez pravopisného prehliadača ich po mne nenájdeš. S tými vulgarizmami si sa tiež zmýlil, oveľa častejšie som si vyslúžil za nadávku do hlupákov a obmedzencov len za to že som si dovolil nesúhlasiť a neobhajovať modrých diletantov.
gilda
20.02.12,16:17
Čo platí pre Kanadu a iný svet, neplatí pre Slovensko. Len sa pozrite aj tu na porade. Príspevky prívržencov ľavice, to je samá pravopisná chyba. Prípadne aj vulgarizmy.

Aj majster kat sa utne: Naposledy upravil DušanČ : Dnes at 18:06 Dôvod: dpolniť
jahoszmsk
20.02.12,16:18
kde som bol vtedy ked toto davali v telke? :eek:
http://www.youtube.com/watch?v=DnHEJPabVkE&feature=player_embedded
gilda
20.02.12,16:33
Elan asi presiel od HZDS ku Smeru
Elán prešiel od Smeru ku SDKU.
Pikoška
20.02.12,16:33
Čo platí pre Kanadu a iný svet, neplatí pre Slovensko. Len sa pozrite aj tu na porade. Príspevky prívržencov ľavice, to je samá pravopisná chyba. Prípadne aj vulgarizmy.No a ešte keby si mi prezradil, podľa čoho vieš, kto je prívržencom ľavice a poskytol mi tie vulgarizmy a pravopisné chyby. Lebo SNS, Kotleba etc... má do ľavice tak ďaleko, ako ja do celebrity. Vpravo tie chybičky tiež vidieť, ale preto ešte nezúfaj, cez pravopisné chyby sa nekradne a nezdiera. Len sa pozri aj tu, na Porade. Väčšina čuší ako voš pod chrastou, a keď je z nich podaktorý unudený, alebo nadišiel jeho čas, vynorí sa z nory, nie Mojsejovej a príde udrieť. Názor nevysloví, len si pľuvne. Tiež typické pre Poradu. Ale inak je zlatá, a máme ju radi:)
gilda
20.02.12,16:35
Jožo Ráž - za peniaze všetko.
Jožo Ráž za peniaze všetko pre SDKU.
Pikoška
20.02.12,16:38
kde som bol vtedy ked toto davali v telke? :eek: http://www.youtube.com/watch?v=DnHEJPabVkE&feature=player_embeddedMožno si mu na sekretariáte písal referát na tlačovku:) Nepovedal si, že politika je panské huncútsvo?
DušanČ
20.02.12,16:40
Aj majster kat sa utne: Naposledy upravil DušanČ : Dnes at 18:06 Dôvod: dpolniť
Nie som urážlivý, Gilda. Len by som rozlišoval preklep od pravopisnej chyby. Mal som vo svojom príspevku na mysli tie "perly", v ktorých sa vyskytuje napr. spojenie ...arogantný zasrani, krpatý hajzel, a pod. Asi sa Ti to hodilo. Tiež si ľavičiarka ? Alebo len podrypuješ.
gilda
20.02.12,16:54
Nie som urážlivý, Gilda. Len by som rozlišoval preklep od pravopisnej chyby. Mal som vo svojom príspevku na mysli tie "perly", v ktorých sa vyskytuje napr. spojenie ...arogantný zasrani, krpatý hajzel, a pod. Asi sa Ti to hodilo. Tiež si ľavičiarka ? Alebo len podrypuješ.

.... ale tiež chyba.... krpatý hajzel je pravopisne správne ..... podrypujem.
DušanČ
20.02.12,17:00
No a ešte keby si mi prezradil, podľa čoho vieš, kto je prívržencom ľavice a poskytol mi tie vulgarizmy a pravopisné chyby. Lebo SNS, Kotleba etc... má do ľavice tak ďaleko, ako ja do celebrity. Vpravo tie chybičky tiež vidieť, ale preto ešte nezúfaj, cez pravopisné chyby sa nekradne a nezdiera. Len sa pozri aj tu, na Porade. Väčšina čuší ako voš pod chrastou, a keď je z nich podaktorý unudený, alebo nadišiel jeho čas, vynorí sa z nory, nie Mojsejovej a príde udrieť. Názor nevysloví, len si pľuvne. Tiež typické pre Poradu. Ale inak je zlatá, a máme ju radi:)
Neviem, prečo na ten môj príspevok o pravopisných chybách reagujú práve tí, čo sa ich to netýka (Pikoška, Pavol54).
A tí, ktorých sa to týka čušia.
DušanČ
20.02.12,17:04
.... ale tiež chyba.... krpatý hajzel je pravopisne správne ..... podrypujem.
No vidíš, hneď si si získala moje sympatie. Lebo v kruhu mojich priateľov a známych sa často podrypujeme, je to akýsi náš štýl rozprávania sa. Inak slovo hajzel nie je spisovné a zaraďujem ho medzi vulgarizmy.
jahoszmsk
20.02.12,17:14
Možno si mu na sekretariáte písal referát na tlačovku:) Nepovedal si, že politika je panské huncútsvo?

Ale ja som volič SDKU, vlastenec.:D
gilda
20.02.12,17:28
No vidíš, hneď si si získala moje sympatie. Lebo v kruhu mojich priateľov a známych sa často podrypujeme, je to akýsi náš štýl rozprávania sa. Inak slovo hajzel nie je spisovné a zaraďujem ho medzi vulgarizmy.

Aby bolo diskutované slovo považované za "vulgarizmus" muselo by byť na konci s ľ. http://slovnik.azet.sk/synonyma/?q=hajze%C4%BE
jahoszmsk
20.02.12,17:39
kukučka
20.02.12,17:52
Arogantní zasrani? Keby len. Na Porade sú väčšinou vzdelaní a väčšinou inteligentní ľudia. Ja ako ľavicová volička a ešte s priznaním, že Ficovolička som si tu počas poslednej volebnej kampane, keď išlo o majestát SaS prečítala o sebe také veci, že súdny človek by tomu neuveril. No a jeden z najaktívnejších ma poslal rovno do suterénu ako spodinu národa. A tak si tam posedávam dodneshttp://www.porada.sk/images/smilies/smile.gif Ešteže existuje reinkarnácia.http://www.porada.sk/images/smilies/wink.gif Len neexistuje verejná očista.

Danila myslíš takú dočista dočista? A na Porade? Dobrý vtip. Vidím, že ťa humor neopustil. :D
trisestri
20.02.12,18:16
No vidíš, hneď si si získala moje sympatie. Lebo v kruhu mojich priateľov a známych sa často podrypujeme, je to akýsi náš štýl rozprávania sa. Inak slovo hajzel nie je spisovné a zaraďujem ho medzi vulgarizmy.

mali sme kolegynu,zakerna,falosna,bezcharakterna donasacka,jedine co vedela bolo vycitat pravopisne chyby,ktore bez textoveho editora sma robila,neviem ktory test hodnoti pravopisne chyby ako jedine kriterium inteligencie-ale trafena hus zagagala,kto ma problem z charakterom,nema argumenty,tak sa zufalo chyta pravopisu,je to prejav primitivnej bezmocnosti,pre tych co nemaju ziadne argumenty,ktovie ci samy nepouzivaju textovy editor,inak slovencina ma aj recovy prejav nie iba pravopisny,ale taky zbabelci dobre platenym celebritam predsa nebudu nieco vycitat,na to nepoznaju dobre ani slovencinu ani nemaju dost odvahy-inak prejavom pravicovej inteligencie je volit 20 rokov stale tych istych neschopnych zlodejov,este ze maju dobry pravopis mozno,lebo ich zaslepeny volici to nemaju moznost skontrolovat,pravicovy volic nevie prehliadnut ani taktiku ani ine krycie manevri pseudopravice-inak urazanie a ponizovanie ludi z inym zmyslanim je strasnym prejavom inteligencie-prejavom mnohych pravicovych volicov je ich arogancia,tupost,povysenectvo,zhadzovanie a zosmiesnovanie inych nazorov,absencia vecnych a logickych argumentov-volit Dzurindu moze bud zlodej,chamtivec,naivny clovek alebo hlupak-volici ktory su ovce idu druhym nadavat do ovci----zaskatulkovat lavicovych voicov a hrat sa na inteligenta,to chce riadny kus drzosti a obmedzenosti,nuz co aj taky su ludia,ktory okrem plutia a predvadzania blbosti nemaju na nic ine
radsej neovladat pravopis ako byt svina,alebo byt arogantny hlupak,ktory si mysli ze ked sam seba oznaci za inteligenta ze nim aj je,lebo vie ako pouzivat textovy editor,nebudem sa tu hrat a falosne predvadzat-ktovie kto z nas dvoch by lepsie napisal diktat
trisestri
20.02.12,18:20
Aby bolo diskutované slovo považované za "vulgarizmus" muselo by byť na konci s ľ. http://slovnik.azet.sk/synonyma/?q=hajzeľ

tak vies pouziva textovy editor,slovencine nerozumie,ale machruje-mysli ze spisovna slovencina existuje iba v spisovnej podobe a ze kazda nadavka je vulgarizmus a ktovie ked sa ozerie ake slova pouziva./nejak sa tu mnozia gorilky s prichodom volieb/
gilda
20.02.12,18:21
trisestri
20.02.12,18:23
len ci nie madarsky vlastenec,cim horsie ,tym lepsie?
trisestri
20.02.12,18:26
Aj majster kat sa utne: Naposledy upravil DušanČ : Dnes at 18:06 Dôvod: dpolniť

myslis ze majster,iba ak arogancie-keby dostal diktat,vtedy by sme uvideli ze z majstra je ledva ucen:D
trisestri
20.02.12,18:28
ved Dusatkova vie ako zarobit,lahko prisli,lahko odisli
BIZAL
20.02.12,18:57
citam, citam o Gorile....a kde sa pisu tie diktaty? :)
marleau
20.02.12,18:59
Viete o tom,že naša NE- vláda schválila trvalý Euroval??????????????????????????????
BIZAL
20.02.12,19:01
Viete o tom,že naša NE- vláda schválila trvalý Euroval??????????????????????????????

ano. a vies preco? vraj aby nam bolo lepsie
DušanČ
20.02.12,19:02
Aby bolo diskutované slovo považované za "vulgarizmus" muselo by byť na konci s ľ. http://slovnik.azet.sk/synonyma/?q=hajzeľ
Hurá, takže podľa toho je to aj nespisovné aj vulgarizmus. Lebo v spojení s fyzickou osobou to iné nemôže byť. Pri hrubom vyjadrení slova záchod alebo neporiadok to vulgarizmus nie je.
trisestri
20.02.12,19:04
ano. a vies preco? vraj aby nam bolo lepsie

iba ak by sme neprispeli,ale namiesto toho cerpali--len dokial na nas dojde rad,tak ten val aj spadne:D /ak by to nebolo o nasich peniazoch a tak smutne/
marleau
20.02.12,19:07
Politika obrezancov.Zmeníte názor na dejiny ale bude neskoro!!!!!!
BIZAL
20.02.12,19:09
iba ak by sme neprispeli,ale namiesto toho cerpali--len dokial na nas dojde rad,tak ten val aj spadne:D /ak by to nebolo o nasich peniazoch a tak smutne/

ved to som mala na mysli. nebudu peniaze, nebude problem:D
pavol54
20.02.12,19:24
Aby som nebol vulgárny Teda mňa ani tak nekaká to čo bolo schválené pre Euroval. keď sme tam chceli tak to máme ale viac to že strany ktoré sa prepadnú do intervalu 3 - 5 % naďalej živíme sumou 7,445 na hlas. za čo?
gilda
20.02.12,19:50
Hurá, takže podľa toho je to aj nespisovné aj vulgarizmus. Lebo v spojení s fyzickou osobou to iné nemôže byť. Pri hrubom vyjadrení slova záchod alebo neporiadok to vulgarizmus nie je.

Slovníky zaznamenávajú a vysvetľujú len slovo hajzeľ. Tento vulgarizmus sa v spomínanom príspevku nevyskytol.
Pikoška
20.02.12,19:54
písala že už nie je Ficovolič #79 (http://www.porada.sk/t187433-p8-gorila.html#post1985301)Pravdu vravíš, budem voliť ale niečo zľava. KSS.;) Rastú im preferencie, tak sa vytešujem.:) A môžeš ľutovať, že teraz nevidíš tých mojich skalných. Sú asi takto::eek::mee::confused::mad::---.
DušanČ
20.02.12,19:55
mali sme kolegynu,zakerna,falosna,bezcharakterna donasacka,jedine co vedela bolo vycitat pravopisne chyby,ktore bez textoveho editora sma robila,neviem ktory test hodnoti pravopisne chyby ako jedine kriterium inteligencie-ale trafena hus zagagala,kto ma problem z charakterom,nema argumenty,tak sa zufalo chyta pravopisu,je to prejav primitivnej bezmocnosti,pre tych co nemaju ziadne argumenty,ktovie ci samy nepouzivaju textovy editor,inak slovencina ma aj recovy prejav nie iba pravopisny,ale taky zbabelci dobre platenym celebritam predsa nebudu nieco vycitat,na to nepoznaju dobre ani slovencinu ani nemaju dost odvahy-inak prejavom pravicovej inteligencie je volit 20 rokov stale tych istych neschopnych zlodejov,este ze maju dobry pravopis mozno,lebo ich zaslepeny volici to nemaju moznost skontrolovat,pravicovy volic nevie prehliadnut ani taktiku ani ine krycie manevri pseudopravice-inak urazanie a ponizovanie ludi z inym zmyslanim je strasnym prejavom inteligencie-prejavom mnohych pravicovych volicov je ich arogancia,tupost,povysenectvo,zhadzovanie a zosmiesnovanie inych nazorov,absencia vecnych a logickych argumentov-volit Dzurindu moze bud zlodej,chamtivec,naivny clovek alebo hlupak-volici ktory su ovce idu druhym nadavat do ovci----zaskatulkovat lavicovych voicov a hrat sa na inteligenta,to chce riadny kus drzosti a obmedzenosti,nuz co aj taky su ludia,ktory okrem plutia a predvadzania blbosti nemaju na nic ine
radsej neovladat pravopis ako byt svina,alebo byt arogantny hlupak,ktory si mysli ze ked sam seba oznaci za inteligenta ze nim aj je,lebo vie ako pouzivat textovy editor,nebudem sa tu hrat a falosne predvadzat-ktovie kto z nas dvoch by lepsie napisal diktat
No fajn. Tak nám trafená husička zagagotala. Píšeš síce aj ty o nejakej trafenej husi, ale tou si v tomto prípade len ty. Vidím, že si nepochopila od základu celú založenú tému Gorila. Tá je namierená proti všetkým našim úplatným politikom bez rozdielu. Od Smeru (Fica), vrátane KDH, MOSTU, až po SDKÚ (Dzurindu). Kde berieš takú skalopevnú istotu, že idem voliť Dzurindu ? Je to obrovský omyl. Netajím sa väčšej sympatii k pravici, lebo si myslím, že pravica vie lepšie hospodáriť so štátnym majetkom. Slovensko ešte na vládu rozhadzovačnej sociálnej demokracie nemá. Najprv sa musí z neho stať prosperujúci štát. Je to tvrdé pre sociálne odkázaných, ale je to tak. Kde sme už mohli byť, nebyť rokov 2006 - 2010. Pokiaľ sa každé 4 roky budú striedať pri vláde rôzne zamerané politické strany, budeme stále len prešľapovať na mieste.
Gorila je tu pre občanov teraz o tom, koho voliť. Nikto z kandidujúcich strán si to nezaslúži. Spis Gorila usvedčuje všetkých. A je príznačné, že práve pravicoví voliči to tým svojim spočítali. Volič ľavice poslúcha svojho vodcu ako stádo.
Samozrejme, že niekto zvolený musí byť, napriek Gorile. Nevoliť nie je správne, lebo sa tým nezaslúžene zvýši kvórum pre víťaza volieb a tých s najvyšším percentom získaných hlasov. Ja ešte teraz skutočne neviem, koho budem voliť. Asi to spravím tak, keďže viac verím pravici, že hodím do koša všetky lístky strán, ktoré nemajú šancu + SMER a z ostatných náhodne vyberiem. Tam zakrúžkujem štyroch mne najsympatickejších kandidátov.
Ešte čo sa týka spisu Gorila. Ako som spomenul, len pravicový volič zareagoval. Aj to je o inteligencii. Prívrženci Smeru sa tvária, ako že sa ich to netýka. A kto bol ďaleko najčastejšie s Pentou v konšpiračnom byte ? Fico. A to takmer 2-krát viac, ako Dzurinda s Miklošom dohromady. A o čom sa s nimi bavil ? Asi nie o počasí. Zase budú argumenty, že predsa ich Fico odstrihol od letiska a ziskov zo ZP. Provízie sa získavajú aj iným spôsobom, ako privatizáciou. Na telo šitými zákonmi, predajom teplého vzduchu pod cenu, PPP projektami. Smer mal aj iných mecenášov. Páni Brhel, Široký. Zrejme aj J&T. Na ich jachte predsa Počiatek prezradil tej skupine konverzný kurz pred zavedením EURA. Nikto nemá predstavu, koľko táto skupina na tom zarobila. A vďačná určite bola.
Nakoniec sa vrátim k tomu pravopisu. Vôbec z toho nerobím vedu. Len sa mi to hodilo do kontextu k porypnutiu. Aj mne sa pritrafí, ako Gilda odhalila. Ale si myslím, že písať správne v materinskom jazyku alebo si aspoň vedieť uvedomiť základné pravidlá pravopisu, patrí k všeobecnej inteligencii.
Pikoška
20.02.12,19:58
Politika obrezancov.Zmeníte názor na dejiny ale bude neskoro!!!!!!My pamätníci vidíme na Tvojej kandidátke tiež jedného, čo si išiel pre VŠ diplom do Maskvy. I tak u Tebja vsjo v parjadke?:) Tak sa stále nedurdi, ani osemdesiatnici to tu nevytrhnú. Na každej a každom nájdeš nejakú špinku, skús nájsť aj vo Vašom očku kúsok brvna.;)
Pikoška
20.02.12,20:08
To Dušan Č. Ty kokso! Je to vulgarizmus?:) Dočítala som Ťa a nevychádzam z údivu. Na základe Tvojich postupov, ktoré Ťa čakajú pri volebnej urne snáď už len toľko: Nezabudni si notes, lebo Tvoj postup je zložitý ako riešenie umelého, určite systematicky premysleného daňového problému na Slovensku.;) Nuž, inteligencii sa fakt medze nekladú. Hlevne, aby bola ešte aj gramiticky podložená.
DušanČ
20.02.12,20:19
To Dušan Č. Ty kokso! Je to vulgarizmus?:) Dočítala som Ťa a nevychádzam z údivu. Na základe Tvojich postupov, ktoré Ťa čakajú pri volebnej urne snáď už len toľko: Nezabudni si notes, lebo Tvoj postup je zložitý ako riešenie umelého, určite systematicky premysleného daňového problému na Slovensku.;) Nuž, inteligencii sa fakt medze nekladú. Hlevne, aby bola ešte aj gramiticky podložená.
Pikoška, Pikoška ! Vidíš, aj takéto "zlepšováky" sa dajú navrhnúť, pri momentálnom nápade. Neviem ešte , či ho zrealizujem. Ale nevidím to vôbec zložité. Tie 4 lístky, čo mi zostanú a z nich jeden vybrať, nie je nič zdĺhavé, ani zložité.
trisestri
20.02.12,21:19
No fajn. Tak nám trafená husička zagagotala. Píšeš síce aj ty o nejakej trafenej husi, ale tou si v tomto prípade len ty. Vidím, že si nepochopila od základu celú založenú tému Gorila. Tá je namierená proti všetkým našim úplatným politikom bez rozdielu. Od Smeru (Fica), vrátane KDH, MOSTU, až po SDKÚ (Dzurindu). Kde berieš takú skalopevnú istotu, že idem voliť Dzurindu ? Je to obrovský omyl. Netajím sa väčšej sympatii k pravici, lebo si myslím, že pravica vie lepšie hospodáriť so štátnym majetkom. Slovensko ešte na vládu rozhadzovačnej sociálnej demokracie nemá. Najprv sa musí z neho stať prosperujúci štát. Je to tvrdé pre sociálne odkázaných, ale je to tak. Kde sme už mohli byť, nebyť rokov 2006 - 2010. Pokiaľ sa každé 4 roky budú striedať pri vláde rôzne zamerané politické strany, budeme stále len prešľapovať na mieste.
Gorila je tu pre občanov teraz o tom, koho voliť. Nikto z kandidujúcich strán si to nezaslúži. Spis Gorila usvedčuje všetkých. A je príznačné, že práve pravicoví voliči to tým svojim spočítali. Volič ľavice poslúcha svojho vodcu ako stádo.
Samozrejme, že niekto zvolený musí byť, napriek Gorile. Nevoliť nie je správne, lebo sa tým nezaslúžene zvýši kvórum pre víťaza volieb a tých s najvyšším percentom získaných hlasov. Ja ešte teraz skutočne neviem, koho budem voliť. Asi to spravím tak, keďže viac verím pravici, že hodím do koša všetky lístky strán, ktoré nemajú šancu + SMER a z ostatných náhodne vyberiem. Tam zakrúžkujem štyroch mne najsympatickejších kandidátov.
Ešte čo sa týka spisu Gorila. Ako som spomenul, len pravicový volič zareagoval. Aj to je o inteligencii. Prívrženci Smeru sa tvária, ako že sa ich to netýka. A kto bol ďaleko najčastejšie s Pentou v konšpiračnom byte ? Fico. A to takmer 2-krát viac, ako Dzurinda s Miklošom dohromady. A o čom sa s nimi bavil ? Asi nie o počasí. Zase budú argumenty, že predsa ich Fico odstrihol od letiska a ziskov zo ZP. Provízie sa získavajú aj iným spôsobom, ako privatizáciou. Na telo šitými zákonmi, predajom teplého vzduchu pod cenu, PPP projektami. Smer mal aj iných mecenášov. Páni Brhel, Široký. Zrejme aj J&T. Na ich jachte predsa Počiatek prezradil tej skupine konverzný kurz pred zavedením EURA. Nikto nemá predstavu, koľko táto skupina na tom zarobila. A vďačná určite bola.
Nakoniec sa vrátim k tomu pravopisu. Vôbec z toho nerobím vedu. Len sa mi to hodilo do kontextu k porypnutiu. Aj mne sa pritrafí, ako Gilda odhalila. Ale si myslím, že písať správne v materinskom jazyku alebo si aspoň vedieť uvedomiť základné pravidlá pravopisu, patrí k všeobecnej inteligencii.

prieskumy nie su volby,tie dopadnu uplne inak,keby nebolo hlupych volicov ma obidvoch stranach spektra,tak by sa pri moci nestriedali stale ti isty a to ze sa niekto niekde spomina,este nic neznamena,treba brat do uvahy suvislosti v akych sa spomina,ved z Hascakom sa stretla aj Radicova-ale ze Fico moze pit colu aj inde je zrejme a ako doktor prav je casto mimo je zrejme-lenze ten problem jeho volicov je omnoho komplikovanejsi-aku maju alternativu,perspektivy,moznosti a mnoho inych faktorov,skor je to chyba pravice ze neustale robi restrikcie ktore vedu k dalsim restrikciam,namiesto boja proti neucelnemu safareniu a tunelovaniu verejnych zdrojov,namieto efektivnych a systemovych opatreni-setrit,setrit,utahovat opasky a stale to vedie k dalsiemu setreniu a utahovaniu opaskov aj v dobe ekonomickeho rastu,lenze nie kazdy byva v Blave a ma kralovsky prijem,mnohy nemaju kde utiahnut opasky,ani moznost vycestovat za pracou /este ak za nou idu su v hlavnom meste tercom primitivnych utokov/-jednak nie sme ani stare krajiny EU,tam maju priestor na utahovanie opaskov,pre nas je treba hladat ine cesty ak experimenty a setrenie na ludoch neviedli nikam-treba sprisnit boj proti danovym unikom,kratit vydavky na verejnu a statnu spravu o 20%,zjednodusit podmienky pre zivnostnikov,zrusit neefektivne dotacie,atd--ved spis Gorila jasne ukazuje kam najviac unikaju verejne zdroje,tam ich treba hladat a nie stale v restrikciach proti strednej a nizsej vrstve,dalej v obmedzeni solidarity /v tom suhlasim s pravicou,ze naco napr.rodine pridavky,prispevky a pod rodine z prijmom 2000 eur mesacne/
a inak lavicovy volici poslali k vode hzds,sdl,sop,sdss,sz-koho poslali k vode pravicovy volici?
DušanČ
20.02.12,21:24
citam, citam o Gorile....a kde sa pisu tie diktaty? :)
Niekomu tu po rozume idú tie diktáty. Však tu zase bude diktát jednej strany. A to zase červenej. Po 23 rokoch ju tu máme znova. Hanba Európy. Len Bulharsko a Slovensko bude mať znovu červených pri moci.
DušanČ
20.02.12,21:39
prieskumy nie su volby,tie dopadnu uplne inak,keby nebolo hlupych volicov ma obidvoch stranach spektra,tak by sa pri moci nestriedali stale ti isty a to ze sa niekto niekde spomina,este nic neznamena,treba brat do uvahy suvislosti v akych sa spomina,ved z Hascakom sa stretla aj Radicova-ale ze Fico moze pit colu aj inde je zrejme a ako doktor prav je casto mimo je zrejme-lenze ten problem jeho volicov je omnoho komplikovanejsi-aku maju alternativu,perspektivy,moznosti a mnoho inych faktorov,skor je to chyba pravice ze neustale robi restrikcie ktore vedu k dalsim restrikciam,namiesto boja proti neucelnemu safareniu a tunelovaniu verejnych zdrojov,namieto efektivnych a systemovych opatreni-setrit,setrit,utahovat opasky a stale to vedie k dalsiemu setreniu a utahovaniu opaskov aj v dobe ekonomickeho rastu,lenze nie kazdy byva v Blave a ma kralovsky prijem,mnohy nemaju kde utiahnut opasky,ani moznost vycestovat za pracou /este ak za nou idu su v hlavnom meste tercom primitivnych utokov/-jednak nie sme ani stare krajiny EU,tam maju priestor na utahovanie opaskov,pre nas je treba hladat ine cesty ak experimenty a setrenie na ludoch neviedli nikam-treba sprisnit boj proti danovym unikom,kratit vydavky na verejnu a statnu spravu o 20%,zjednodusit podmienky pre zivnostnikov,zrusit neefektivne dotacie,atd--ved spis Gorila jasne ukazuje kam najviac unikaju verejne zdroje,tam ich treba hladat a nie stale v restrikciach proti strednej a nizsej vrstve,dalej v obmedzeni solidarity /v tom suhlasim s pravicou,ze naco napr.rodine pridavky,prispevky a pod rodine z prijmom 2000 eur mesacne/
a inak lavicovy volici poslali k vode hzds,sdl,sop,sdss,sz-koho poslali k vode pravicovy volici?
No konečne vecný príspevok, o ktorom sa dá diskutovať. A bez osobných invektív. No to si nechám asi až na zajtra, lebo sa mi zatvárajú oči. Ešte nakoniec, trisestri, si budeme sympatickí. Napriek rozdielnym názorom. Nikdy neodsudzujem ľudí za iný názor. Len ma štve, keď je niekto nekritický a vidí chyby len jednostranne. U toho, kto mu je obľúbený, chyby nevidí. Teda jedným slovom som za spravodlivosť.
gilda
21.02.12,04:55
prieskumy nie su volby,tie dopadnu uplne inak,keby nebolo hlupych volicov ma obidvoch stranach spektra,tak by sa pri moci nestriedali stale ti isty a to ze sa niekto niekde spomina,este nic neznamena,treba brat do uvahy suvislosti v akych sa spomina,ved z Hascakom sa stretla aj Radicova-ale ze Fico moze pit colu aj inde je zrejme a ako doktor prav je casto mimo je zrejme-lenze ten problem jeho volicov je omnoho komplikovanejsi-aku maju alternativu,perspektivy,moznosti a mnoho inych faktorov,skor je to chyba pravice ze neustale robi restrikcie ktore vedu k dalsim restrikciam,namiesto boja proti neucelnemu safareniu a tunelovaniu verejnych zdrojov,namieto efektivnych a systemovych opatreni-setrit,setrit,utahovat opasky a stale to vedie k dalsiemu setreniu a utahovaniu opaskov aj v dobe ekonomickeho rastu,lenze nie kazdy byva v Blave a ma kralovsky prijem,mnohy nemaju kde utiahnut opasky,ani moznost vycestovat za pracou /este ak za nou idu su v hlavnom meste tercom primitivnych utokov/-jednak nie sme ani stare krajiny EU,tam maju priestor na utahovanie opaskov,pre nas je treba hladat ine cesty ak experimenty a setrenie na ludoch neviedli nikam-treba sprisnit boj proti danovym unikom,kratit vydavky na verejnu a statnu spravu o 20%,zjednodusit podmienky pre zivnostnikov,zrusit neefektivne dotacie,atd--ved spis Gorila jasne ukazuje kam najviac unikaju verejne zdroje,tam ich treba hladat a nie stale v restrikciach proti strednej a nizsej vrstve,dalej v obmedzeni solidarity /v tom suhlasim s pravicou,ze naco napr.rodine pridavky,prispevky a pod rodine z prijmom 2000 eur mesacne/
a inak lavicovy volici poslali k vode hzds,sdl,sop,sdss,sz-koho poslali k vode pravicovy volici?

Slováci milujú predvolebné masáže. Pod výsledok volieb sa úspešne podpisuje intenzívne vymývanie mozgov. Zásluhu na volebnom úspechu pravice majú voliči, na ktorých zaberájú guláše, mítingové bratanie sa s pravicou (potriasli sme si ruky, potykali sme si) a pod. Čo spája takého, čo má takmer holú riť s pravicou? Táto početná skupina voličov je najľahšie manipulovateľná a vždy spoľahlivo zabezpečí potrebné percentá. Dnes sa to darí stranám typu Obyčajní ľudia, 99%. Príkladom ako sa to robí je nasledujúce video.
gilda
21.02.12,06:49
PRÍKLAD PREMYSLENEJ MANIPULÁCIE: http://www.youtube.com/watch?v=FBszkasl2vY&feature=related (viď ZÁVER) ......psi štekajú - peniaze hovoria.... a karavána ide ďalej....
Pikoška
21.02.12,06:54
Pikoška, Pikoška ! Vidíš, aj takéto "zlepšováky" sa dajú navrhnúť, pri momentálnom nápade. Neviem ešte , či ho zrealizujem. Ale nevidím to vôbec zložité. Tie 4 lístky, čo mi zostanú a z nich jeden vybrať, nie je nič zdĺhavé, ani zložité.Dušan, Dušan, s tým Č. mám problém, a asi aj vieš prečo.Aspoň mám pocit, že sme svoji:) Tak len ťahaj lístok za lístkom. Alebo premiešaj a urob náhodný výber. Nič nepokazíš.;)
Pikoška
21.02.12,07:00
No konečne vecný príspevok, o ktorom sa dá diskutovať. A bez osobných invektív. No to si nechám asi až na zajtra, lebo sa mi zatvárajú oči. Ešte nakoniec, trisestri, si budeme sympatickí. Napriek rozdielnym názorom. Nikdy neodsudzujem ľudí za iný názor. Len ma štve, keď je niekto nekritický a vidí chyby len jednostranne. U toho, kto mu je obľúbený, chyby nevidí. Teda jedným slovom som za spravodlivosť.Dušan, ja Ti chcem dať za tento príspevok tisíc užitočných, aj keď si za to chlieb nekúpiš. Tlačím však do tlačítka, takmer do bezvedomia a nič. Dúham, že to nebude priškrteným ventilom, ale prepracovanosťou tejto stránky. Tak ja Ti tie užitočné dám takto::):):):):):)
IVETA N
21.02.12,08:20
prieskumy nie su volby,tie dopadnu uplne inak,keby nebolo hlupych volicov ma obidvoch stranach spektra,tak by sa pri moci nestriedali stale ti isty a to ze sa niekto niekde spomina,este nic neznamena,treba brat do uvahy suvislosti v akych sa spomina,ved z Hascakom sa stretla aj Radicova-ale ze Fico moze pit colu aj inde je zrejme a ako doktor prav je casto mimo je zrejme-lenze ten problem jeho volicov je omnoho komplikovanejsi-aku maju alternativu,perspektivy,moznosti a mnoho inych faktorov,skor je to chyba pravice ze neustale robi restrikcie ktore vedu k dalsim restrikciam,namiesto boja proti neucelnemu safareniu a tunelovaniu verejnych zdrojov,namieto efektivnych a systemovych opatreni-setrit,setrit,utahovat opasky a stale to vedie k dalsiemu setreniu a utahovaniu opaskov aj v dobe ekonomickeho rastu,lenze nie kazdy byva v Blave a ma kralovsky prijem,mnohy nemaju kde utiahnut opasky,ani moznost vycestovat za pracou /este ak za nou idu su v hlavnom meste tercom primitivnych utokov/-jednak nie sme ani stare krajiny EU,tam maju priestor na utahovanie opaskov,pre nas je treba hladat ine cesty ak experimenty a setrenie na ludoch neviedli nikam-treba sprisnit boj proti danovym unikom,kratit vydavky na verejnu a statnu spravu o 20%,zjednodusit podmienky pre zivnostnikov,zrusit neefektivne dotacie,atd--ved spis Gorila jasne ukazuje kam najviac unikaju verejne zdroje,tam ich treba hladat a nie stale v restrikciach proti strednej a nizsej vrstve,dalej v obmedzeni solidarity /v tom suhlasim s pravicou,ze naco napr.rodine pridavky,prispevky a pod rodine z prijmom 2000 eur mesacne/
a inak lavicovy volici poslali k vode hzds,sdl,sop,sdss,sz-koho poslali k vode pravicovy volici?

súhlasím aj s týmto,ale už raz to tu bolo takže nič nové by sa nezaviedlo , ale chýba mi v tejto dobe nejaká strana, ktorá by sa zamerala na zlepšenie života tým myslím konkrétne nejaký ,,plán ,,na zlepšenie života rodín tu na SLOVENSKU .Aj v tých zoznamoch čo sme dostali tam je možná len jedna strana, ktorá má až sa nemýlim niečo spoločné s deťmi /musím pozrieť do zoznamu, alebo potom prehliadam a som neznalá volebnách programov kandidujúcich strán /.A čo je to v dnešnej dobe
mizerných 20 alebo 21,50 eur /neviem presnú výšku RP ,lebo našťastie mám už dospelé deti a neviem si predsatviť ako by som žila v dnešnej dobe , keby som dostávala matersku a manžel minimálnu mzdu . To v tom najlerpšom prípade , že je aspoň jeden zamestnaný .
lubko6394
21.02.12,08:51
súhlasím aj s týmto,ale už raz to tu bolo takže nič nové by sa nezaviedlo , ale chýba mi v tejto dobe nejaká strana, ktorá by sa zamerala na zlepšenie života tým myslím konkrétne nejaký ,,plán ,,na zlepšenie života rodín tu na SLOVENSKU .Aj v tých zoznamoch čo sme dostali tam je možná len jedna strana, ktorá má až sa nemýlim niečo spoločné s deťmi /musím pozrieť do zoznamu, alebo potom prehliadam a som neznalá volebnách programov kandidujúcich strán /.A čo je to v dnešnej dobe
mizerných 20 alebo 21,50 eur /neviem presnú výšku RP ,lebo našťastie mám už dospelé deti a neviem si predsatviť ako by som žila v dnešnej dobe , keby som dostávala matersku a manžel minimálnu mzdu . To v tom najlerpšom prípade , že je aspoň jeden zamestnaný .

Veď ten RP je totálna haluz. Aký je počet tých, ktorí tie dávky nepotrebujú ? Koľko sa tým ušetrí ? A druhá strana mince je, že tí ostatní, ktorí ich potrebujú to budú musieť DOKAZOVAŤ. Takže len papiere, robota pre účtovníkov, poštárov, babu na sociálke a zodraté topánky.
IVETA N
21.02.12,08:59
a výsmech matkám s deťmi. A keď ich zvýšia tak o mizerných 0,50 centov to je na SLOVENSKU možné a potom , požijem obľúbené heslo RODINA ZÁKLAD ŠTÁTU.
trisestri
21.02.12,09:12
problem je aj to ze kym pravicovych stran je habadej,na lavicovej strane spektra nie je alternativa
trisestri
21.02.12,09:14
asi mas na mysli stranu-Robime to pre deti,ale tam je Martinakova,zase nic nove
trisestri
21.02.12,09:21
Veď ten RP je totálna haluz. Aký je počet tých, ktorí tie dávky nepotrebujú ? Koľko sa tým ušetrí ? A druhá strana mince je, že tí ostatní, ktorí ich potrebujú to budú musieť DOKAZOVAŤ. Takže len papiere, robota pre účtovníkov, poštárov, babu na sociálke a zodraté topánky.

aspon u nas na oddeleni kde sa pracuje z rodinymi pridavkami,je 8 kancelarii,v kazdej 2 uradnicky ktore sa nudia,ako tak vytazene su iba v dobe ked studenti vs nosia potvrdenia,takze myslim ze by sa to zvladlo aj pri sucasnom stave administrativy,tento model uz tu fungoval a nezistili sa vyrazne naklady spojene z preukazovanim prijmu, kolko by sa usetrilo,nuz babka k babce ako sa vravi
lubko6394
21.02.12,09:30
aspon u nas na oddeleni kde sa pracuje z rodinymi pridavkami,je 8 kancelarii,v kazdej 2 uradnicky ktore sa nudia,ako tak vytazene su iba v dobe ked studenti vs nosia potvrdenia,takze myslim ze by sa to zvladlo aj pri sucasnom stave administrativy,tento model uz tu fungoval a nezistili sa vyrazne naklady spojene z preukazovanim prijmu, kolko by sa usetrilo,nuz babka k babce ako sa vravi

Ha. A to je súkromná firma či úrad ? A čo tak ušetriť 4 kancelárie po 2 úradníčkach...
220870
21.02.12,09:37
Ekonomika nieje o tom koľko úradníkov bezcielne sedí v úrade.Je to tom koľko z vyprodukovaného zisku zostane v štáte.Zo slovenska sa všetok zisk vyváža bez zdanenia do Švajčiarskych bánk.Pri dnešnej vyspelosti technológií stačí 10% obyvateľstva vo výrobnej sfére.Zbytok môže byť v službách.To je celý problém tejto ekonomiky.Vyprodukuje dosť ale všetko sa odtiaľto nezdanené vyvezie.
trisestri
21.02.12,09:47
pravica bola pri moci a urady a uradnici pribudali
IVETA N
21.02.12,11:00
Poviem alebo napíšem otvorene ja mám z tohto všetkého chaos a čo taký obyčajný človek, ktorý zapne telku a počúva tie ich predvolebné drísty, dezinformácie zo strany medií. Ako taká mala iskierka čakala som na svojích kolegov, ktorí boli na samom prvom protest ,,Ivet bola tam atmosféra ako v 89 konečne sa niečo deje ,, tešila som sa, a pevne verila ,že teraz je ten pravý čas a postupne nás bude viac a viac...... Idem na facebook a čo tam, hádky následok rozhádanie organizátorov , odstúpenie, utíchnutie protestov. Položím si otázku máme na to čas nie je nám to na škodu ,keď chceme aby sa to tu ,,pohlo,, správnym smerom .Aby tu mohol normálny človek spokojne dýchať bez zbytočných otázok ako prežiť ďalší deň bez toho aby som rozmýšľala ako a hlavne z čoho budem platiť účty, budem si mať začo kúpiť jesť........
Darina1234
21.02.12,11:05
Podla mna uz si my spodina nebudeme mat za co kupit jest, je vsetko rozkradnute, penazi niet na nic, neskoro sme sa obadali
220870
21.02.12,11:25
Poviem alebo napíšem otvorene ja mám z tohto všetkého chaos a čo taký obyčajný človek, ktorý zapne telku a počúva tie ich predvolebné drísty, dezinformácie zo strany medií. Ako taká mala iskierka čakala som na svojích kolegov, ktorí boli na samom prvom protest ,,Ivet bola tam atmosféra ako v 89 konečne sa niečo deje ,, tešila som sa, a pevne verila ,že teraz je ten pravý čas a postupne nás bude viac a viac...... Idem na facebook a čo tam, hádky následok rozhádanie organizátorov , odstúpenie, utíchnutie protestov. Položím si otázku máme na to čas nie je nám to na škodu ,keď chceme aby sa to tu ,,pohlo,, správnym smerom .Aby tu mohol normálny človek spokojne dýchať bez zbytočných otázok ako prežiť ďalší deň bez toho aby som rozmýšľala ako a hlavne z čoho budem platiť účty, budem si mať začo kúpiť jesť........
Nikdy nikde na svete sa revolúcia neurobila tak že ľudia v jeden deň vyšli do ulíc druhý deň bolo po vláde.Toto je dlhodobý proces ak by sa niečo takéto podarilo do konca tohto roka tak by som to považoval za obrovský úspech.
Nepoznám nikoho kto by bol spokojný s týmto štátom.Ale len málo ľudí príde otvorene vyjadriť svoju nespokojnosť.Toto je vec ktorá sa nabaľuje.Zatial protestuje nižšia stredná trieda.Tá ktorá má trochu ekonomického cítenia a vie čo sa deje .Dokáže si predstaviť čo sa v skutočnosti deje.Telce na to prídu až vtedy keď bude neskoro.Masové protesty a tvrdé zrážky z mocou budú až vtedy keďveľká masa tých čo momentálne žijú v relatívnom bohatstve majú dom na hypotéku chodia do stabilnej práce ,môžu ísť každý rok na 1-2 dovolenky ,,ich deti majú čo jesť ,chodia pekne oblečené ,majú kde bývať.Problém nastane vtedy, keď týto ľudia prídu o prácu exekútor im zoberie dom ,byt,auto.A budú musieť pored svojimi deťmi priznať ,že sú žobráci.To je ten najhorší pocit pre rodiča povedať ,že zlyhal aj keď je vzdelaný , vie a chce pracovať.A ten čas sa blíži míľovými krokmi.Takmer 90% rodinných domov je postavených na hypotéku s pohyblivým úrokom .V sieti výpovedí uviaznu desiatky tisíc našincov.Takémuto človeku nezostane nič iné len vziať do rúk oceľovú týč a ísť si vytĺcť svoje práva na ulicu.Toto sa deje v Grécku,Španielsku,a celej strednej európe.Vedeli ako, okradli milióny ľudí o ich majetok a šťastný život.Problém je len jediný tý ľudia o tom na Slovensku ,ešte nevedia.Príde čas keď to zistia.Ten čas je zadverami!!!
trisestri
21.02.12,11:29
obavam sa ze velka cast naroda bude ticho,aj keby prisli o vsetko a ostali by na ulici
IVETA N
21.02.12,11:31
v to verím a dúfam
DušanČ
21.02.12,11:37
Dušan, ja Ti chcem dať za tento príspevok tisíc užitočných, aj keď si za to chlieb nekúpiš. Tlačím však do tlačítka, takmer do bezvedomia a nič. Dúham, že to nebude priškrteným ventilom, ale prepracovanosťou tejto stránky. Tak ja Ti tie užitočné dám takto::):):):):):)
Pikoška, ďakujem Ti za uznanie. (Aj ostatným dvom, ktorým sa to podarilo). Ak mi chceš dať užitočnú, skús to znova. Možno to chcelo len reštartovať PC. Aj môj bol večer akýsi unavený. Chcel som urobiť nejakú korektúru, ale nešlo to. Bola si možno vzhľadom na predchádzajúce príspevky, šoknutá. Bol som, to uznávam, dosť uštipačný, ale voči neserióznym príspevkom neviem byť iný.
Netuším, aký máš problém s mojím Č. Vari sa poznáme ? Ak je to tak, ozvi sa na SS.
220870
21.02.12,12:22
re na trisestri.Nebudú ticho.Rozdiel v chudobe dnes na slovensku a v 2000r je v tom ,že vtedy sa to dalo vysvetliť ekonomickými dopadmi komunizmu,teraz je to čistý podvod.
Dával som tu na túto tému videá vysvetím to ešte raz písomne .
Predstavte si že ste banka XYZ trebárs z USAa máte miliardu dolárov .Dokážete predvídať aviete ,že kapitalizmus funguje na jednotlivých vlnách, krízy a konjuktúry.Cez kojunktúru najmä na jej vrchole majú všetci pracujúci dobre platenú prácu.Ekonomika šlape na plné obrátky ,v bankách sú nízke úroky.Cez krízu sú výpovede ľudia bez práce vysoká inflácia , úroky v bankách začnu stúpať.
Teraz máte miliardu a viete predvídať čo urobíte?Banka XYZ urobila toto:
1.)Za svoje peniaze nakúpila pozemky v top lokalitách .
2.)Postavila na pozemkoch byty domy a predala ich, v BA za cca 1000-1500 €/m2,pričom reálna hodnota je sotva polovičná.Poviete si bohovský byznis z miliardy mám dve.
3.)Problém ,že ľudia na to aby kúpili tento 2 násobne predražený byt, dom nemajú financie.Tak im tá istá banka poskytne úver (hypotéku) na to ,aby si od nej kúpili tento byt.Bohovský byznis pri hypotéke zaplatíte cca dvojnásobok pôžičanej sumy a aj to len pri nízkych úrokoch.Bohovský byznis z 1 mld už máte 4 mld.
4.)Ale o toto tej banke nešlo!Ona počítala s tým ,že svoje peniaze požičiavala najchudobnejším a že keď príde kríza a oni vedeli, že v období keď budú klienti splácať hypotéku kríza 100% príde a veľmi veľa klientov nebude vedieť splácať svoje hypotéky.Tak na nich pošle exekútorov a domy im skonfiškuje.A takto príde k najväčšiemu balíku peňazí.
Na jednej strane ohromný byznis na druhej milióny chudákov po celej európe.Toto nerobili len na slovensku ,ale aj v USA ,Špaielsku ,Prahe,Budapešti ......jednoducho po celom svete.V USA presvedčili relatívne bohatých dôchodcov ,aby v čase konjktúry postavili dom, ktorý budú ďalej prenajímať a z toho si zvýšia dôchodky(prišla kríza dôchodcovia prišli o ušetrené peniaze aj o dom).V Španielsku desiatky tisíc ľudí ,aby postavili na pobreží vilky a prenajímali ich turistom.Len im nepovedali ,že príde kríza a turisti neprídu a keď neprídu turisti nebudú mať z čoho platiť hypotéky príde exekútor a.........
Pritom vedeli ,že príde gigantická kríza , ona je už tu.Miesto toho ,aby sme miliardy eur použili na pomoc tým čo majú hypotéky,a nie vlastnou vinou sa ocitnú na okraji spoločnosti ideme prepláchnuť miliardy € cez účty Gréckej vlády priamo na účty týchto bánk a fondov.:mee::mee::mee:Ak by sa tie peniaze dali ľudom a poplatili si svoje hypotéky tak banky by predsa tiež dostali svoje peniaze ,ale to sa nesmie lebo bankám nejde o tie inflačné peniaze, ale o movitý majetok tých chudákov.:mad::mad::mad:
jar88
21.02.12,14:58
Nikdy nikde na svete sa revolúcia neurobila tak že ľudia v jeden deň vyšli do ulíc druhý deň bolo po vláde.Toto je dlhodobý proces ak by sa niečo takéto podarilo do konca tohto roka tak by som to považoval za obrovský úspech.
Nepoznám nikoho kto by bol spokojný s týmto štátom.Ale len málo ľudí príde otvorene vyjadriť svoju nespokojnosť.Toto je vec ktorá sa nabaľuje.Zatial protestuje nižšia stredná trieda.Tá ktorá má trochu ekonomického cítenia a vie čo sa deje .Dokáže si predstaviť čo sa v skutočnosti deje.Telce na to prídu až vtedy keď bude neskoro.Masové protesty a tvrdé zrážky z mocou budú až vtedy keďveľká masa tých čo momentálne žijú v relatívnom bohatstve majú dom na hypotéku chodia do stabilnej práce ,môžu ísť každý rok na 1-2 dovolenky ,,ich deti majú čo jesť ,chodia pekne oblečené ,majú kde bývať.Problém nastane vtedy, keď týto ľudia prídu o prácu exekútor im zoberie dom ,byt,auto.A budú musieť pored svojimi deťmi priznať ,že sú žobráci.To je ten najhorší pocit pre rodiča povedať ,že zlyhal aj keď je vzdelaný , vie a chce pracovať.A ten čas sa blíži míľovými krokmi.Takmer 90% rodinných domov je postavených na hypotéku s pohyblivým úrokom .V sieti výpovedí uviaznu desiatky tisíc našincov.Takémuto človeku nezostane nič iné len vziať do rúk oceľovú týč a ísť si vytĺcť svoje práva na ulicu.Toto sa deje v Grécku,Španielsku,a celej strednej európe.Vedeli ako, okradli milióny ľudí o ich majetok a šťastný život.Problém je len jediný tý ľudia o tom na Slovensku ,ešte nevedia.Príde čas keď to zistia.Ten čas je zadverami!!!
O akej revolúcii tu snívaš?
Kto tu je nespokojný s týmto štátom? (ty si vieš predstaviť aj nejaký iný, ako právny štát?)
-------------------------------------------------------
Ďalej:
Tá ktorá má trochu ekonomického cítenia a vie čo sa deje a teľce, čo na to prídu až vtedy, keď bude neskoro?
To ktorá skupina je tých 90%. Tie teľatá, alebo tí, čo majú trochu toho ekonomického cítenia?
------------------------------------------------------------
To kde si videl vytĺkať si svoje právo železnou tyčou a dokonca na ulici.???
To by si akože rozmlátil niekomu výklad, alebo drahé auto, či dokonca okoloidúcemu gebuľu? Tým by si si akože napravil pred svojimi deťmi pošramotené renomé a vyrovnal sa so svojou duchovnou chudobou?:eek:
-----
-----
Vieš, že to tvoje písanie hraničí s nabádaním na trestnú činnosť.?????
-----------
Sú aj iné, slušnejšie riešenia. Sú však zdĺhavejšie, ale poctivé. (Čo tak najskôr zasiať a nekradnúť, ako cigáni, ale počkať si na úrodu, ako slušný občan?) Ak máš pocit, že to ide len cez parlament, čo ti bráni začať so zakladaním úrody už dnes. Že by to nevyrástlo do týchto volieb? A čo tak budúce voľby, tie ti nestačia?
Indeed
21.02.12,15:03
To "220870" mne sa nikdy neušla dobrá "práca" a o ľahkom zamestnaní možem len snívať...

pre mňa zostala len obyčajná poctivá ROBOTA ...

čo by si poradil mne ???
trisestri
21.02.12,15:31
ktovie ci nebude zase Slota vizionar ked predoveda ,,vladu narodnej spasy,,-ked je najhorsie,da sa schovat za tzv uradnicku vladu
marleau
21.02.12,15:37
Prečo sa v médiách neobjavila správa o schválení trvalého eurovalu,ktorý sa mal preberať v parlamente až v lete a teda novými zákonodarcami?Kto dal tým hajzlom mandát?Ešte si niekto myslí,že si nezaslúžia trest smrti?
220870
21.02.12,17:42
Ja trest smrti by bol vykúpením zavrieť a nechať zhniť žaživa.
220870
21.02.12,17:59
Pikoška
21.02.12,18:02
Podla mna uz si my spodina nebudeme mat za co kupit jest, je vsetko rozkradnute, penazi niet na nic, neskoro sme sa obadaliAle nepodliehajte pesimizmu, dievčence. Začína sa to pomaly vylepšovať. Dnes si len tak hoviem, a počúvam, na čo všetko prišli tí, čo nám chcú vládnuť. No tak napríklad podpredseda SNS prišiel aj na to, skoro som odpadla, že podnikatelia vraj tunelujú našu štátnu kasičku a firmičky. A vraj aj cez DPH. No toto. Tak také niečo som namôjdušu ani len netušila. A vraj urgentne treba vylepšiť hokej, lebo do Popradu chodia bohatí Rusi. Aby sme ich pritiahli, kvôli zamestnanosti. Zisk teda už nepôjde len doľava, ale aj doprava.:) A ďakoval daňovým úradníčkam, že pracujú v tomto chaose. Len som si nevšimla, či ďakoval aj tým daňovákom, čo tak úspešne kontrolovali miestným zisťovaním tie odpočty DPH a tunely ako repa. Za všimné. Ešte že som ho pozorne počúvala, tuším pán Danko sa volal. Našťastie už viem, že nezomriem celkom sprostá. Takže ak má niečo tento humus vyriešiť, tak jedine ulica a poriadne preplnená. Stretneme sa na Súmračnej.;)
korela
21.02.12,19:12
Ale nepodliehajte pesimizmu, dievčence. Začína sa to pomaly vylepšovať. Dnes si len tak hoviem, a počúvam, na čo všetko prišli tí, čo nám chcú vládnuť. No tak napríklad podpredseda SNS prišiel aj na to, skoro som odpadla, že podnikatelia vraj tunelujú našu štátnu kasičku a firmičky. A vraj aj cez DPH. No toto. Tak také niečo som namôjdušu ani len netušila. A vraj urgentne treba vylepšiť hokej, lebo do Popradu chodia bohatí Rusi. Aby sme ich pritiahli, kvôli zamestnanosti. Zisk teda už nepôjde len doľava, ale aj doprava.:) A ďakoval daňovým úradníčkam, že pracujú v tomto chaose. Len som si nevšimla, či ďakoval aj tým daňovákom, čo tak úspešne kontrolovali miestným zisťovaním tie odpočty DPH a tunely ako repa. Za všimné. Ešte že som ho pozorne počúvala, tuším pán Danko sa volal. Našťastie už viem, že nezomriem celkom sprostá. Takže ak má niečo tento humus vyriešiť, tak jedine ulica a poriadne preplnená. Stretneme sa na Súmračnej.;)
Keď spomínaš Danka, včera bol na TA3 - TB. Vyjadroval sa k Miklošovi ako k teoretikovi bez praxe v reálnom svete. Ten istý názor je aj na EUBA. Aký máte názor?
Pikoška
21.02.12,19:17
Keď spomínaš Danka, včera bol na TA3 - TB. Vyjadroval sa k Miklošovi ako k teoretikovi bez praxe v reálnom svete. Ten istý názor je aj na EUBA. Aký máte názor?Ja som dočítala jedno svinstvo, idem si dať magnézium a skôr by ma zaujímal názor na TOTO: Do ulíc fakt treba oceľové tyče.

http://udzs.sk/Gorila po madarsky.html

Do ulíc fakt treba oceľové tyče. Včera bolo neskoro!!!!!!!!!
korela
21.02.12,19:25
Niekomu tu po rozume idú tie diktáty. Však tu zase bude diktát jednej strany. A to zase červenej. Po 23 rokoch ju tu máme znova. Hanba Európy. Len Bulharsko a Slovensko bude mať znovu červených pri moci.
Ešte tu nie je nikto. Ani ľavica, ani pravica. Čo veštíš?
Vo Švédsku boli socialisti vo vláde myslím 38 rokov bez prestávky. A táto krajina bola výkladnou skriňou Európy.
Ľudia v nej spokojní, napriek tomu, že plat lekára a vysokokvalifikovaného robotníka bol prakticky rovnaký.
Výborný sociálny systém.
Aby sme sa nestali hanbou Európy, ako píšeš, tak na to mala začať myslieť a pracovať naša pravica hneď v prvý deň ako zasadla do lavíc parlamentu. Teraz ak bude žať, tak iba to čo zasiala. Na fatálne ale triviálne chyby sa dopláca.
korela
21.02.12,20:09
Neviem, prečo na ten môj príspevok o pravopisných chybách reagujú práve tí, čo sa ich to netýka (Pikoška, Pavol54).
A tí, ktorých sa to týka čušia.
Tak ja budem ďalšia. Na pravopise mi síce záleží, ale dokážem chyby na fórach tolerovať, človek nikdy nevie, kto sedí na druhej strane PC. Môže ísť o dyslektika, tak prečo mu to neuznať? Dyslexia na inteligencii neuberá.
misoft
21.02.12,20:20
A niekedy možno i chybná klábosnica.
pavol54
21.02.12,21:02
Ja som dočítala jedno svinstvo, idem si dať magnézium a skôr by ma zaujímal názor na TOTO: Do ulíc fakt treba oceľové tyče.

http://udzs.sk/Gorila po madarsky.html (http://udzs.sk/Gorila%20po%20madarsky.html)

Do ulíc fakt treba oceľové tyče. Včera bolo neskoro!!!!!!!!!
neuveriteľné
Gabhus
22.02.12,03:45
Jdu blejt velebnosti:rolleyes:
Indeed
22.02.12,04:28
Ja som dočítala jedno svinstvo, idem si dať magnézium a skôr by ma zaujímal názor na TOTO: Do ulíc fakt treba oceľové tyče.

http://udzs.sk/Gorila po madarsky.html (http://udzs.sk/Gorila%20po%20madarsky.html)

Do ulíc fakt treba oceľové tyče. Včera bolo neskoro!!!!!!!!!

Mne po prečítaní tohto článku prišla taká indícia, že treba zrušiť foaf.sk

nehnevajte sa.
alabut
22.02.12,05:08
Ktosi sa boji, ze ludia nepojdu volit a madari ziskaju privela hlasov. :-)
ilona
22.02.12,05:19
Keď spomínaš Danka, včera bol na TA3 - TB. Vyjadroval sa k Miklošovi ako k teoretikovi bez praxe v reálnom svete. Ten istý názor je aj na EUBA. Aký máte názor?

Mne sa ten Danko celkom pozdáva, myslím si, že keby vymenil Slotu, tak na SNS by bol celkom iný pohľad a určite by mala viac %.
Pikoška
22.02.12,05:28
Mne po prečítaní tohto článku prišla taká indícia, že treba zrušiť foaf.sk

nehnevajte sa.Asi by Ti to vyhovovalo, ako aj im. nebyť foaf.sk, ani by človek netušil, ako jeden podliak dokáže ovládať aj šesťdesiat firiem. A starý pán Chmel už dávno mal popíjať doma bilinkový čaj. Nie ešte vyciciavať štátnu kasu. Vidíš, a k tomu foaf neslúži. Alebo si myslíš, že tí páni, a mne je jedno, akej sú národnosti, to zarobili čestnou starostlivosťou o Slovensko, ktorá im vyplývala z mandátov? Tvoje názory aspoň svedčia o tom, ako veľmi dokáže byť občan ľahostajný, a k zlodejine a faktom o nej loajálny . Dobré s nami a zlé preč.
P.S. Prepáč, ale ak Ty sa tu prezentuješ ako človek práce, ešte aj tvrdej, tak ja Ti to uverím asi tak, ako že jeden z tých v tom príspevku skončí za mrežami.
Indeed
22.02.12,05:41
Ja som živnostník , z presvedčenia a aj z donutenia a pretože ešte sa nerozbehli práce, tak sedím doma a zabavam sa na tomto
fore. Vadí ?
A naozaj je mi jedno kto čo ukradol, alebo sa chystá ukradnuť, ja si hĺadam robotu ,pardon zákazku v určitej cenovej hladine
a ked ju získam a dostanem zaplatené, čo sa stane na 98 % vždy, že mám zaplatené, tak potom ma hovadiny nezaujímajú.
A ked je niekto šikovný a vie ako na to nech si pomože, ja by som robil podobne, len nemam k tomu príležitosť.
Pikoška
22.02.12,05:49
Ja som živnostník , z presvedčenia a aj z donutenia a pretože ešte sa nerozbehli práce, tak sedím doma a zabavam sa na tomto
fore. Vadí ?
A naozaj je mi jedno kto čo ukradol, alebo sa chystá ukradnuť, ja si hĺadam robotu ,pardon zákazku v určitej cenovej hladine
a ked ju získam a dostanem zaplatené, čo sa stane na 98 % vždy, že mám zaplatené, tak potom ma hovadiny nezaujímajú.
A ked je niekto šikovný a vie ako na to nech si pomože, ja by som robil podobne, len nemam k tomu príležitosť.Ani mať nebudeš, lebo Ti je jedno, či aj iní pracujú tak čestne ako Ty. Preto nebudeš mať viac. Zdá sa však, že Ti to bohate stačí. A ak dovolíš, niečo Ti prilepím a nepoužila som foaf, len OR. Z minulosti. Lebo po čistke už to v súčasnosti vyzerá prijateľnejšie. Škoda, že Ti to je jedno. Lebo ak chceme zmenu, tak by sme mali byť jednotní.
http://www.orsr.sk/hladaj_osoba.asp?PR=Vil%E1gi&MENO=Oskar&SID=0&T=f0&R=1

P.S. Jedna vec je byť šikovný a druhá vec je byť iný. Každý máme jeden život. Podaktorí však stíhajú prácu za tridsať životov. Mne neprekáža, ža su tu zabávaš. Ja som rada, že sa vieš zabávať na všeličom. Len nech Ti najvyšší chuť nedníme od toľkej rozkoše.
Indeed
22.02.12,05:54
Už som sa zĺakol,že vysledkom tohto dohĺadania som ja . :)
Pikoška
22.02.12,07:45
Už som sa zĺakol,že vysledkom tohto dohĺadania som ja . :)Teba netreba dohľadávať cez google, Ty si sa už prezentoval TU, ale tí šimpanzi sem neprídu:)
Pikoška
22.02.12,07:50
Mne sa ten Danko celkom pozdáva, myslím si, že keby vymenil Slotu, tak na SNS by bol celkom iný pohľad a určite by mala viac %.Aj mne sa jeho vystupovanie páči. Ale problém s Miklošom nespadol z nebies teraz, a vodca pána Danka s tým nerobil nič. Ak sedí na financiách teoretik s diamantmi, ťažko uveriť nejakej snahe o zmeny, ak ho nechali šafáriť doteraz. Mám len obavy, že bude opäť pred voľbami platiť: Koho chlieb ješ, toho pieseň spievaj. Po voľbách zabalia fidlátka a došafária ešte s tými omrvinkami najmä pre SEBA.
Pikoška
22.02.12,09:31
trisestri
22.02.12,09:44
ale aj on je sikovny a preto zlikvidoval par s.r,o http://foaf.sk/ludia/100285#historia
trisestri
22.02.12,09:46
ak niekto sam ryzuje,tak jasne ze nebude chciet zmenu,ze ti to nedoslo pri skumani o.r kto je kto,alebo je za tym nieco ine?
trisestri
22.02.12,11:04
asi niekto nema ciste svedomie,alebo ma strach z odhalenie
gilda
22.02.12,11:58
DušanČ
22.02.12,13:59
Ešte tu nie je nikto. Ani ľavica, ani pravica. Čo veštíš?
Vo Švédsku boli socialisti vo vláde myslím 38 rokov bez prestávky. A táto krajina bola výkladnou skriňou Európy.
Ľudia v nej spokojní, napriek tomu, že plat lekára a vysokokvalifikovaného robotníka bol prakticky rovnaký.
Výborný sociálny systém.
Aby sme sa nestali hanbou Európy, ako píšeš, tak na to mala začať myslieť a pracovať naša pravica hneď v prvý deň ako zasadla do lavíc parlamentu. Teraz ak bude žať, tak iba to čo zasiala. Na fatálne ale triviálne chyby sa dopláca.
Tak moment. Zase sa tu niečo jednostranne podsúva. Ľudia majú bohužiaľ krátku pamäť. Veď tu SMER už 4 roky vládol. A čo vymyslel ? Nič. Len sa viezol na vlne prosperity, ktorá sa oko tak krvopotne vydobyla, aj za cenu uťahovania našich opaskov. Žiadne reformy nepokračovali. Pravica bola prvá, čo mala odvahu s nimi začať. Len ľudia si myslia, že reforma musí hneď začať pôsobiť, inak je zlá. Určite, že napr. Zajacova reforma zdravotníctva nebola dobrá. Ale s niečim treba začať. Keď sa neosvedčí, treba sa z toho poučiť a robiť korektúry. Ale SMER žiadnu reformu neurobil, len rozkradol štátnu kasu. Vyhováral sa pritom na krízu.
A neporovnával by som neporovnateľné. Škandinávske krajiny sú roky zvedené demokracie, dlho prosperujúce štáty, kde ešte donedávna, kým nezačala migrácia obyvateľstva, nevedeli, čo je to kriminalita. Čiže sa nejkradlo. Tam sa dá sociálny systém vybudovať.
Za takýto príspevok by som dal neužitočnú a nie ešte aj súhlas aj užitočnú. Lebo je jednostranne zavádzajúci.
Stefan2005
22.02.12,14:05
jahoszmsk
22.02.12,15:27
Mne sa ten Danko celkom pozdáva, myslím si, že keby vymenil Slotu, tak na SNS by bol celkom iný pohľad a určite by mala viac %.

To akože myslíte vážne? Vari nechcete aby bol premiér z SNS... Druhé Kosovo.
220870
22.02.12,16:06
Oplatí sa prečítať a porozmýšlať nad tým.Verím že gorilími protestami sa začal proces ktorý sa už nebude dať zastaviť.

http://www.blisty.cz/art/62411.html
IVETA N
22.02.12,16:11
tak a je vymaľované máme strašne veľa slušných politikov len asi s nejakou vážnou chorobou , alebo profesionálnou deformáciou
jahoszmsk
22.02.12,16:21
Po voľbách, až sa tam do parlamentu dostanú tie strany čo gorilu vytiahli na verejnosť, už nebude žiadny proces ani protest.. Si myslím.
Pikoška
22.02.12,16:31
Tak moment. Zase sa tu niečo jednostranne podsúva. Ľudia majú bohužiaľ krátku pamäť. Veď tu SMER už 4 roky vládol. A čo vymyslel ? Nič. Len sa viezol na vlne prosperity, ktorá sa oko tak krvopotne vydobyla, aj za cenu uťahovania našich opaskov. Žiadne reformy nepokračovali. Pravica bola prvá, čo mala odvahu s nimi začať. Len ľudia si myslia, že reforma musí hneď začať pôsobiť, inak je zlá. Určite, že napr. Zajacova reforma zdravotníctva nebola dobrá. Ale s niečim treba začať. Keď sa neosvedčí, treba sa z toho poučiť a robiť korektúry. Ale SMER žiadnu reformu neurobil, len rozkradol štátnu kasu. Vyhováral sa pritom na krízu.
A neporovnával by som neporovnateľné. Škandinávske krajiny sú roky zvedené demokracie, dlho prosperujúce štáty, kde ešte donedávna, kým nezačala migrácia obyvateľstva, nevedeli, čo je to kriminalita. Čiže sa nejkradlo. Tam sa dá sociálny systém vybudovať.
Za takýto príspevok by som dal neužitočnú a nie ešte aj súhlas aj užitočnú. Lebo je jednostranne zavádzajúci.Tak momet.:) Zase sa tu niečo jednostranne podsúva.;) Ľudia majú bohužiľ asi fakt krátku pamäť.
SMER tú kasu rozkradol sám? A ako sa teda do toho pralesa medzi tie gorilky dostali aj tí najsamlepší? Preto snáď, že tí do tej kasičky nosili zo svojho? Kriminalita je priamoúmerná kvalite sociálneho systému. Hovoríš o škandinávskych krajinách, teda o Nórsku a Švédsku. No tak potom je to celkom jasné. Vo Švédsku mali Myrdala, no a my len chvíľu Mihála a po sociálnom poli, ktorým prešiel tráva tisíc rokov neporastie.
Každý názor je užitočný, neužitočné je len nočné prejedanie sa.
220870
22.02.12,16:39
Sociálny SMER urobil za posledné dva roky sekeru v štátnom rozpočte 8% čo je zhruba 80 miliárd slovenských korún.Na čo použili 80 mld je mi záhadou.Z tejto sumy sa dali zvýšiť dôchodky o 100%.
Pikoška
22.02.12,17:03
Sociálny SMER urobil za posledné dva roky sekeru v štátnom rozpočte 8% čo je zhruba 80 miliárd slovenských korún.Na čo použili 80 mld je mi záhadou.Z tejto sumy sa dali zvýšiť dôchodky o 100%.Zbytočne sa budeme hrať na percentná, boli sme u toho. Vieš, ako hovoria našej krajine v zahraničí?

MA RO KO !
jahoszmsk
22.02.12,17:53
... vraj bude pokračovanie:

http://spravy.pravda.sk/ak-politici-z-gorily-neodstupia-anonymny-web-zverejni-odhalenia-pxq-/sk_domace.asp?c=A120222_130916_sk_domace_p60

http://vyzva.tumblr.com/

"Samotný blog je ilustrovaný aj fotografiami politikov, ktorí v čase kauzy Gorila neboli politikmi, neobsahuje fotografiu nikoho z predstaviteľov strany 99%."
ilona
22.02.12,18:05
To akože myslíte vážne? Vari nechcete aby bol premiér z SNS... Druhé Kosovo.

To akože myslím ozaj vážne, Druhé Kosovo by určite nehrozilo to nemaj strach a možno by sa vyriešila romska problematika, lebo to je jediná strana ktorej na tom záleží.
trisestri
22.02.12,18:13
"Samotný blog je ilustrovaný aj fotografiami politikov, ktorí v čase kauzy Gorila neboli politikmi, neobsahuje fotografiu nikoho z predstaviteľov strany 99%."






tak neviem ci ma ist zajtra o recesiu,alebo fakt nieco prepukne,bolo to na viacerych miestach avizovane ze maju byt zverejnene obrazove kompritujuce materialy---som zvedavy ci uz vsetky patrony su pred volbami vystrielane,alebo je este nieco v talone,lebo kampan zacina vrcholit a ostre naboje sa vystrielali este ta kampan ani nezacala
trisestri
22.02.12,18:16
a pravica tu vladla 10 rokov a co vymysleli okrem skrtania davok,aj privatizovali,aj tak rastol rapidne verejny dlh-ved skrtat tym najslabsim vie kazdy a tie kauzy jasne dokazuju ze kradli mozno viac ako Fico,len sofistikovanejsie a ich kauzy media zivili
trisestri
22.02.12,18:19
kauzy pravice media zivili iba par hodin,alebo rovno o nich mlcali-ved cusia aj o sprave nr sr kde sa konstatuje ze ako pod cenu bol sprivatizovany spp,nevie kam sa stratili miliardy z malej privatizacie a mnohe ine stovky kauz,Palacka atd
jahoszmsk
22.02.12,18:22
si pozrite, zmenila sa stranka
http://vyzva.tumblr.com/
trisestri
22.02.12,18:22
a kde skoncili 100 ky miliard z privatizacie za cas vlady pravice?-ak Smer tolko kradol tak stacilo aby pravica nekradla a nemusela robit tvrde restrikcie a dvihat dph
jahoszmsk
22.02.12,18:24
To akože myslím ozaj vážne, Druhé Kosovo by určite nehrozilo to nemaj strach a možno by sa vyriešila romska problematika, lebo to je jediná strana ktorej na tom záleží.

nič by sa nevyriešilo, SNS vie len kecať, im záleží len na svojom blahobyte, ved uz boli parkrat vo vlade ...
trisestri
22.02.12,18:31
tak tych 80 mld by na zvysenie dochodkov o 100% nestacila,lebo ich sucet za rok je cez 120 mld
marleau
22.02.12,18:34
Určite nevoliť strany s "kresťanský","demokratický" alebo "sociálny" v názve,je to len planá návnada.
jahoszmsk
22.02.12,18:47
A čo ak je v názve, na etikete, %, ale nie je to obsah alkoholu?
marleau
22.02.12,18:49
Treba si dopočítať do sto % a výsledok prehodnotiť,či je to "to pravé orechové"...
Nie je,že?Som si aj myslel....
jahoszmsk
22.02.12,18:54
ja reku že sa to počíta MY občania 99% plus ONI sponzori 1% sa rovná 100%
ilona
23.02.12,05:12
nič by sa nevyriešilo, SNS vie len kecať, im záleží len na svojom blahobyte, ved uz boli parkrat vo vlade ...

to isté ako aj %, tiež keby sa dostali do vlády tiež by nič nedosiahli lebo majú tých % málo . Jahoszmsk, vidím že sa veľmi snažíš presadiť jednu stranu a občierňovať ostatné no ja si myslím, že každý má svoj názor a porada nie je asi to správne miesto na predvolebnú kampaň.
jahoszmsk
23.02.12,10:02
Sasanka na TA3
jahoszmsk
23.02.12,10:12
to isté ako aj %, tiež keby sa dostali do vlády tiež by nič nedosiahli lebo majú tých % málo . Jahoszmsk, vidím že sa veľmi snažíš presadiť jednu stranu a občierňovať ostatné no ja si myslím, že každý má svoj názor a porada nie je asi to správne miesto na predvolebnú kampaň.
ale ved ja nikomu nenadavam, ze chce volit niekoho ineho ako ja... a urcite nechcem robit predvolebnu kampan, mne je jedno kto koho bude volit, len nech ten clovek bude aj o 4 roky presvedceny ze volil spravne a ze nenaletel na sladke recicky. akoze je mi akosi divne, ked moji rodicia na dochodku daju hlas niekomu, ocakavaju ako sa im na stare kolena "polepsi", po case len mavnu rukou, ze aj oni ich sklamali, prepinaju spravy na iny program, lebo nastenky a garazove firmy a gorily, a o styri roky idu volit niekoho, lebo zase ten iny im slubil nieco viac ako ten predtym. a ja viem, ze zasa budu sklamani...
Darina1234
23.02.12,10:16
Ale, ale, toto tu uz bolo, volili sme a coze sa stalo , nic, len same svinstva, myslis, ze ta tvoja strana je ina, vobec niet koho volit, sami zlodeji, co uz maju plne vrecka, 20 rokov sa kradne, aj ta tvoja strana, nic nenavyberame z tej bandy zlodejov
gilda
23.02.12,13:30
Ďalšia dôveryhodná strana."Nádejná parlamentná strana Petra Puškára – Právo a spravodlivosť vytiahla v predvolebnom boji zbrane nevídaného kalibru.



(http://www.porada.sk/diskusia/202009/jarova-a-drevenkova-zhodili-saty-hore-bez-za-pravo-a-spravodlivost/)




http://img.aktuality.sk/stories/NAJNOVSIE_FOTKY/OSOBNOSTI/SHOWBIZ/INE/jarova_drevenova_pas_12.jpg (http://www.aktuality.sk/fotogaleria/202009/jarova-a-drevenkova-zhodili-saty-hore-bez-za-pravo-a-spravodlivost/14/)

Najprv podpora od vychyteného Rytmusa a teraz dve sexice na billboardoch. Zdá sa, že predvolebná kampaň novej politickej strany začína naberať na obrátkach.

Dve dámy z kandidátky totiž mohli v boji o parlamentné kreslá pekne zamotať hlavy mužskej časti voličov. Uznáte hádam sami, že víťazka šou Farma a bývalá playmate Andrea Járová a víťazka šou VyVolení Linda Drevenková majú čo ukázať, teda po odhodení vrchných dielov odevu."

Tak tieto dve súdruženky sú bez debaty zárukou zmeny, najmä v hospodárskej a sociálnej politike štátu. Predpokladám, že mužská časť voličov bude nielen z radov divákov Farmy a Vyvolených.
gilda
23.02.12,13:41
jahoszmsk
23.02.12,14:24
Ale, ale, toto tu uz bolo, volili sme a coze sa stalo , nic, len same svinstva, myslis, ze ta tvoja strana je ina, vobec niet koho volit, sami zlodeji, co uz maju plne vrecka, 20 rokov sa kradne, aj ta tvoja strana, nic nenavyberame z tej bandy zlodejov

hm, moja strana je taká istá ako aj tie vaše. má aj klady, aj zápory. takže sme si kvit. ale vidíš čo sa deje, na niektoré strany sa kydá v médiách každý deň, a niektoré ako keby ani neexistovali. žeby náhoda? sotva. niekto v pozadí niečo chystá.
Tweety
23.02.12,14:29
trisestri
23.02.12,18:04
peticia a poziadavky,je to maly pokrok,ale zabudli na zrusenie Generalnej prokuratury a zriadenie statnych zastupitelstiev,ocista a odpolizovanie policajneho zboru-len otazka ci je to vobec dostatocne dostat nas z toho hnoja v ktorom sme az vyse hlavy http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=649647