dobe
17.02.12,16:56
Som vlastníkom pozemku (ktorý som zdedil) pod cestou, ktorá je vo vlastníctve obce. Mesto to nie je ochotné riešiť teraz (reči o komplexnom riešení sú už trápne). Dal som to na súd s tým, že som žiadal o jednorázovú finančnú náhradu za zriadenie vecného bremena. Sudca žalobu zamietol s odôvodnením, že v zákone nie je určené odplatné vecné bremeno ( § 4 ). Na súde som poukazoval na čl. 20, ods. 4 Ústavy SR. Dá sa s tým ešte niečo robiť ? Ako by som to mohol ešte riešiť ?
wagner
17.02.12,16:10
Som vlastníkom pozemku (ktorý som zdedil) pod cestou, ktorá je vo vlastníctve obce. Mesto to nie je ochotné riešiť teraz (reči o komplexnom riešení sú už trápne). Dal som to na súd s tým, že som žiadal o jednorázovú finančnú náhradu za zriadenie vecného bremena. Sudca žalobu zamietol s odôvodnením, že v zákone nie je určené odplatné vecné bremeno ( § 4, ods.4). Na súde som poukazoval na čl. 4 Ústavy SR. Dá sa s tým ešte niečo robiť ? Ako by som to mohol ešte riešiť ?

Neviem aká je to výmera a či to budeš môcť niekedy využívať na iné účely. Pokiaľ je tam prístupová cesta, ktorá je tam natrvalo, tak si myslím, že by bolo najvhodnejšie navrhnúť odpredaj mestu za primeranú cenu. Tú by malo mať mesto v cenovej mape, resp. určené vo VZN mesta o kúpe nehnuteľností. Aj ja som vlastníkom časti cesty, ktorú užíva obec. Obec ponúkla na odpredaj cenu myslím že 50 Sk/m2 - to bolo ešte v platnosti SK. Keďže na tú časť je nás osem spoluvlastníkov, nikto to nechce vybaviť_dotiahnuť dedičstvo. Viem že by som mala zisk možno teraz 2 €, za to si ja starosti s dedičstvom robiť nebudem, nech si užívajú.