jozef9999
17.02.12,21:14
Dobry den,

Potrebujem radu, som student, predavam sem tam tovar v bazari, ktory kupim cez internet v zahranici. Potrebujem na takuto cinnost zivnost? Zarobok mam zatial okolo 100 e mesacne, robim to len 2 mesiace, ale stale sa zarobok zvysuje, preto sa pytam. Ak by som mal zarobok stale rovnaky a danovnici mi na to dojdu tak ake postihi la cakaju?

Moja podstatna otazka znie, ked si zalozim zivnosti musim za tovar rucit zarukou?
tictac7
17.02.12,20:20
Dobry den,

Potrebujem radu, som student, predavam sem tam tovar v bazari, ktory kupim cez internet v zahranici. Potrebujem na takuto cinnost zivnost? Kupuješ tovar za účelom jeho ďalšie predaja - živnosť - bez debaty Zarobok mam zatial okolo 100 e mesacne, robim to len 2 mesiace, ale stale sa zarobok zvysuje, preto sa pytam. Je irelevantné, ako dlho to robíš a koľko na tom zarábaš. Ak by som mal zarobok stale rovnaky a danovnici mi na to dojdu tak ake postihi la cakaju? Aj od daňovákov, aj zo živnostenského úradu....



Moja podstatna otazka znie, ked si zalozim zivnosti musim za tovar rucit zarukou? áno
.
jozef9999
17.02.12,20:26
Tu zaruku musim dodrzat aj ked to budem predavat cez bazar? Ako to je po zruseni zivnosti? Ked ju zrusim zavazky voci zakaznikom padaju alebo zostavaju?
tictac7
18.02.12,18:05
Tu zaruku musim dodrzat aj ked to budem predavat cez bazar? áno. Naštuduj si zákon o ochrane spotrebiteľa Ako to je po zruseni zivnosti? Ked ju zrusim zavazky voci zakaznikom padaju alebo zostavaju? ostávajú, si to stále Ty, raz ako podnikateľ, raz ako nepodnikateľ, ale stále tá istá fyzická osoba...
.