Puma05
18.02.12,08:48
Zdravim,

aktualne riesim problem so strankami vo Wordpresse - tema mi podporuje dve menu a potrebovala by som urobit, aby jedno menu ostalo rovnake pre vsetky lokality stranky a druhe bolo akesi submenu toho prveho - menilo by sa podla toho, co by bolo zakliknute v prvom menu. Vedel by niekto poradit ako na to?? Da sa to vyriesit aj nejakym pluginom alebo je potrebne takuto vec upravit v kodoch?

Budem vdacna za akykolvek tip!
pistik71
18.02.12,12:08
Zalezi kde chces mat ktore menu. To by som asi musel vidiet, takto je tazko odpovedat. Ale tipnem: vytvoril by som potrebny pocet ponuk (kazdu ako samostatne menu), a cez widget Custom menu by som ich zobrazoval len na urcenych strankach napriklad cez modul Display widgets. A mas to jednoduche. Alebo potom php a nakodovat to.
S tym pevnym menu pre vsetky stranky asi problem nemas, predpokladam.
Puma05
18.02.12,13:13
To by bolo fajn riesenie, jediny problem je ten, ze tema, ktoru pouzivam pre tuto stranku, ma miesto na widgety len v pravom stlpci. :(
Ja by som potrebovala, aby boli polozky menu vedla seba, idealne nad alebo pod hlavickou stranky.
Nasla som dnes aj nejake odkazy na upravu kodu (napr. http://www.darrenhoyt.com/2008/02/12/creating-two-tiered-conditional-navigation-in-wordpress/), ale kedze nie som az natolko technicky zdatna, neviem, kam presne by bolo treba tie kody nahrat. Ale malo by to vyzerat zhruba tak nejako - hlavne menu, pod tym polozky, ktore obsahuje konkretna zakliknuta kategoria (bud hned pod tym, alebo pod hlavickou stranky) a podkategorie tychto dalsich poloziek by sa uz zobrazovali rozbalovacim menu.
pistik71
18.02.12,13:53
Hmmm... tak sa do toho nepustaj, alebo studuj, studuj a studuj :-)
Ale vazne - to co si nasla je normalne dvojurovnove menu. Ak to chces dostat do temy, tak musis upravit kod. Ale ak nevies ako, tak nemas sancu. Preto radsej vybrat temu ktora to podporuje. Popripade nastavit widget tam kde treba, cize spravit novu oblast niekde pod hlavne menu. Ale to je zase uprava :-/ Navyse pises ze to druhe menu chces rozbalovacie, tak to je potom trochu zlozitejsie, takze tak jednoducho to nepojde.
Inac, co sa tyka toho kodu co si nasla, ten prvy kod by si mala vlozit do header.php, na miesto kde je menu (opakujuca sa hlavicka stranky) a ten druhy kod do style.css

Alebo treba zlavit zo svojich poziadaviek na funkcnost.
Puma05
18.02.12,14:07
Vsak studujem a skusam - ked nijak inak, tak metodou pokus-omyl.
Rozmyslam este nad moznostou prejst na multisite rezim, kde by sice odpadol problem s rozdielnym menu, ale neviem, ci by nebolo treba riesit zasa dalsie veci, sice mensie, ale vo vacsom pocte - registracia uzivatelov pre vsetky podstranky, presun niektorych clankov na hlavnu stranku, a pod. A hlavne potrebovala by som v tom pripade docasne presmerovat adresu hlavnej stranky priamo na jednu z podstranok (kedze nebudu bezat vsetky od zaciatku). :-/
pistik71
19.02.12,15:26
si to nekomplikuj s multisite. Sprav si novu widget oblast (ako pohladaj v google "add widget areas") a tam si daj prisposobene menu (kolko potrebujes), a na konkretnych strankach si to zobrazis cez plugin Display widgets (http://wordpress.org/extend/plugins/display-widgets/), ktorym mozes zakazat/povolit zobrazenie kazdeho widgetu na jednotlivych strankach, postoch, kategoriach a podobne. A mas to vyriesene. Hladaj jednoduche riesenia.
Ked budem mat cas, tak by som ti na to mrkol...
erzet
11.08.16,18:10
Mám nainštalovaný modul wordpress Iconic One. Dá sa poslovenčíť dolu Older posts? Potom budem vedieť aj Newer posts. Ďakujem