sova*
18.02.12,17:11
Dobry den,

prosim o radu, nakolko si myslim, ze zle uctujem PK v MRP aj ked podla navodu uvedeneho na ich stranke:

http://www.mrp.sk/PDF_FAQ/Platba_kartou.pdf

Podla postupov uctovania JU je to presne naopak co sa tyka priebeznych poloziek. Ale ako zauctovat v MRP podla postupov uctovania?

1. Vydavok podla druhu, vydaj na priebeznu polozku - to je v pohode
2. Je mozne urobit vydavok v banke a zaroven prijem na priebeznu polozku? Ako?

Riesim to momentalne z hladiska platby platobnou kartou v roku 2011, odpis z banky v roku 2012. Potrebujem mat hlavne dobre zauctovanu priebeznu polozku k 31.12.11.

Dakujem :):)
beatam
18.02.12,17:29
Luna
18.02.12,17:55
sova*
18.02.12,18:52
Luna...presne podla tohto uctujem...ale myslim ze je to zle :)
sova*
18.02.12,19:05
Postupy uctovania JU
§ 12
(5) Pri platbe platobnou kartou sa v peňažnom denníku odberateľa účtuje priebežná položka na strane výdavku v sume uhradenej platby a v členení podľa § 4 ods. 6 písm. e) alebo písm. g). Na základe výpisu z banky sa účtuje v deň zúčtovania platby výdavok z účtu v banke a priebežná položka na strane príjmu.

V navode MPR je to uvedene presne naopak pri platbe PK sa uctuje priebezna polozka na strane prijmu...a na zaklade vypisu sa uctuje priebezna polozka na strane vydavku.

Prosim kde je pravda, cely rok uctujem podla navodu MRP, ale od zaciatku mi to nekoresponduje....:)
renata_k
18.02.12,19:17
Pozri si v návode MRP bod 4, kde je vytlačená ukážka peňažného denníka po zaúčtovaní priebežných položiek a tam vidíš, že všetko je denníku v súlade v postupmi účtovania JU.
renata_k
18.02.12,19:47
Myslím, že celý postup účtovania PK v JU je odpoveďou na Tvoju otázku :
2. Je mozne urobit vydavok v banke a zaroven prijem na priebeznu polozku? Nie je to možné a preto my účtujeme tak ako nám odporúčajú v MRP a v peňažnom denníku sa vlastne objaví po vytlačení presný opak. :-))))
Inak účtujem aj v Alfe od Kros-u a tam je odporúčaný úplne rovnaký postup ako v MRP a výsledok v PD detto.
sova*
18.02.12,20:20
ano dakujem...neuvedomila som si ze cele je to presny opak :) Takze to uctujem dobre....:)...niekedy pridu aj pochybnosti..:)
renata_k
18.02.12,20:35
ano dakujem...neuvedomila som si ze cele je to presny opak :) Takze to uctujem dobre....:)...niekedy pridu aj pochybnosti..:)

Keby len niekedy ... :D