szivics
19.02.12,08:25
Dobré ránko všetkým,
prosím Vás SZČO má v prenájme kanceláriu, ak na základe zmluvy časť kancelárie dá do podnájmu inej SZČO, tak príjem z tohto podnájmu je POZD alebo PNZD?

Ďakujem za pomoc!
Mila123
19.02.12,08:02
môj názor......musí si zistiť, či vôbec môže prenajať cudzí priestor, či mu to zmluva, popr. vlastník nezakazuje, ....

a potom ak to zvládne, prizná príjem v DP , ale keďže nie je vlastníkom, mal by si vybaviť živ. list na prenájom a zdaňoval by príjem ....t.j. ako POZD....
szivics
19.02.12,10:54
môj názor......musí si zistiť, či vôbec môže prenajať cudzí priestor, či mu to zmluva, popr. vlastník nezakazuje, ....

a potom ak to zvládne, prizná príjem v DP , ale keďže nie je vlastníkom, mal by si vybaviť živ. list na prenájom a zdaňoval by príjem ....t.j. ako POZD....


SZČO môže prenajímať tento priestor...

No živnosť nemá, nemôže teda tento príjem dať ako PNZD, keďže tento príjem nesúvisí s podnikaním? Prenájom je od 11/2011. čiže jeden mesiac už v tohtoročnom DP.

Vôbec neviem ako sa to dá vyriešiť...
szivics
20.02.12,07:42
Môže mi niekto poradiť prosím Vás. ďakujem
Mila123
20.02.12,07:45
prečo to nechceš dávať do príjmov?
szivics
20.02.12,08:14
No ja sa len pýtam či je taká možnosť keď SZČO nemá živnosť na prenájom nehnuteľností. To bola reakcia na predošlý príspevok.
Neviem si s tým rady.
Mila123
20.02.12,08:20
ale ja ťa chápem, že hľadáš odpoveď ,preto som sa pýtala....
nebol to napr. jednorázový, náhodilý, príležitostný príjem?
szivics
20.02.12,08:36
Nie nebol.

SZČO má v prenájme od obecného úradu priestory kde si zriadil kanceláriu, ale keďže väčšinu času nie je tam, ale cestuje, tak ponúkol časť priestoru inej SZČO, ktorá tam vykonáva svoju SZČ od 11/2011. Podnájom je na dobu neurčitú.
Jediná možnosť akoz toho vykorčulovať je založiť si živnosť na prenájom nehn.??
Mila123
20.02.12,08:39
môj názor je áno...
za rok 2011 by som to riešila tak, že by som mu dala príjem z prenájmu do § 8 (nemal živnosť a priestory pre prenájom nie sú jeho vlastníctvom, tu mu dávaj výdavky iba na dosiahnutie príjmu, iné nie -neodporúčam sa udržanie či zabezpečenie príjmu) a hnala by som ho na ŽÚ....
szivics
20.02.12,08:51
môj názor je áno...
za rok 2011 by som to riešila tak, že by som mu dala príjem z prenájmu do § 8 (nemal živnosť a priestory pre prenájom nie sú jeho vlastníctvom, tu mu dávaj výdavky iba na dosiahnutie príjmu, iné nie -neodporúčam sa udržanie či zabezpečenie príjmu) a hnala by som ho na ŽÚ....

ďakujem za radu! pekný deň prajem :)