mmiirroo
19.02.12,10:52
V priebehu minuleho roku v prevadzke maleho biznis hotelu prislo k vymene uctovnikov.
Stara uctovnicka robila na dohodu v programe POHODA, nova si presadila MRP. Odovzdanie
uctovnej agendy neprebehlo idealne. Vysledkom je to ze nemozeme uzavriet minuly uctovny rok
a podat danove priznanie. Stara uctovnicka zle a nedostatocne spracovala majetok firmy, a nova to nevie urobit kvoli chybam a nedostatkom pri odovzdani. Stara uctovnicka odmieta tieto chyby odstranit.
Som v zufalej situacii, kedy sa jedna vyhovara na druhu.
Aky by ste mi poradili postup?
Mam sa obratit na danovy urad o kontrolu uctovnictva a potom pokuty ktore dostanem a zaplatim, vymahat od uctovnicky? Nie je mozny iny tlak na nu aby mi urobila veci na ktore malazmluvu a bola zaplatena?
Krajmna moznost su sudy, viete ako pomaly pracuju.
Alebo mam jej meno a pracu zverejnit na internete, rozoslat podrobnosti jej sucasnym klientom a pod.?
Budem vdacny za kazdu radu.
m.k.
evina
19.02.12,09:58
V priebehu minuleho roku v prevadzke maleho biznis hotelu prislo k vymene uctovnikov.
Stara uctovnicka robila na dohodu v programe POHODA, nova si presadila MRP. Odovzdanie
uctovnej agendy neprebehlo idealne. Vysledkom je to ze nemozeme uzavriet minuly uctovny rok
a podat danove priznanie. Stara uctovnicka zle a nedostatocne spracovala majetok firmy, a nova to nevie urobit kvoli chybam a nedostatkom pri odovzdani. Stara uctovnicka odmieta tieto chyby odstranit.
Som v zufalej situacii, kedy sa jedna vyhovara na druhu.
Aky by ste mi poradili postup?
Mam sa obratit na danovy urad o kontrolu uctovnictva a potom pokuty ktore dostanem a zaplatim, vymahat od uctovnicky? Nie je mozny iny tlak na nu aby mi urobila veci na ktore malazmluvu a bola zaplatena?
Krajmna moznost su sudy, viete ako pomaly pracuju.
Alebo mam jej meno a pracu zverejnit na internete, rozoslat podrobnosti jej sucasnym klientom a pod.?
Budem vdacny za kazdu radu.
m.k.

Mňa by najprv zaujímalo, prečo nemôže nová účtovníčka opraviť chyby? Neodovzdala stará všetky doklady, alebo ako vlastne na tie chyby prišla. S uverejnením na internete je zatiaľ tiež problém, pokiaľ súd nerozhodol, že ona je naozaj tá, ktorá má maslo na hlave....

Osobne si myslím, že starú účtovníčku už normálnou dohodou nedonútite k ničomu - samozrejme je možné súdny spor, ale nebudeme si nahovárať za ako dlho by sa vyriešil. Išla by som cestou prosby a apelovania na novú účtovníčku, možno aj s príplatkom za prácu navyše.
ladyrs
19.02.12,10:03
súhlasím, a dodávam, že je možnosť odložiť termín podania daňového priznania max do 30.6.2012 - stačí to oznámiť daňovému úradu
veronikasad
19.02.12,11:33
Ide o JU alebo PU ? Nebude pre novú účtovníčku jednoduchšie, ak zistila závažné chyby, nahodiť celé účtovníctvo za rok 2011 v SW, v ktorom pracuje ? Pravda, ak jej predchádzajúca účtovníčka odovzdala všetky prvotné doklady ...

Súhlasím s predlžením lehoty na podanie DP do 30.6.2012. Stačí listom oznámiť na DU.
Stefan2005
19.02.12,12:29
V priebehu minuleho roku... prislo k vymene uctovnikov...Som v zufalej situacii, kedy sa jedna vyhovara na druhu.
Aky by ste mi poradili postup?...

1. požiadať od odklad DP (ako to radili aj predo mnou)
2. keď sa dve nevedia dohodnúť, treba na ne tretieho :) - obrátiť sa na nezávislého audítora, hlavného účtovníka (je predpoklad, že budú voľní až po 31.3.) - za deň, dva vedia prehodnotiť situáciu a navrhnúť riešenie...