dudulkajozkova
19.02.12,12:17
dobry den
chcela by som poradit,mam 6rocneho chlapceka,s jeho otcom nebyvam uz dlhsie v spolocnej domacnosti.poziadala som o zvysenie vyzivneho,ale ako nahle prisiel jemu domou papier zo sudu,tak sa dohodol so svojim sefom nech mu da len dohodu o vykonani prace,len aby mu nedali podla platu vacsie vyzivne.teraz ma akoze 100e mesacne.ale ma auto,ma normalny plat 700e mesacne a mne chce dat len 30e mesacne na maleho. :(...ja byvam v podnajme,pracujem na dvoch miestach len aby som vystacila s malim,a ide skola coho sa bojim,lebo tam mi uz ani dva platy nepomozu,kedze robim 6hodin v kuchyny kde dostanem 300e,a potom chodim upratovat na 4hodiny denne,kde nosim aj mojho chlapca so sebou a tam dostanem 250e...neviem ako dalej pokracovat...kedze on ma len papier na ktorom je smiesna suma 100e--a realita je ina...:/..dakujem
mattto
19.02.12,11:31
súd sa neriadi iba číslami ale sem-tam aj zdravým úsudkom. Malý ide do školy, na tvojej strane sa zmenili pomery. Otec pracuje u rovnakého zamestnávateľa, súdu musí byť zrejmé, že zo 100 EUR mesačne nevyžije, rovnako mu bude zrejmé, že z ničoho nič mu neklesne mzda zo 700 na 100 EUR. Preto v návrhu kľudne uveď tieto skutočnosti a súd sa tým vyporiada
Mila123
19.02.12,11:35
čo ti môžem odporúčať, podľa vlastnej skúsenosti.....
požiadaj súd, aby zistil, podľa akého § Zákonníka práce mu bol rozviazaný pracovný pomer.....
a aký mal príjem .....
skús sa brániť, urob si zoznam vecí, skutočností, kt. tvoj syn potrebuje, resp. bude potrebovať, nakoľko nastupuje do školy.....ja ti strašne držím palce, aby sa ti podarilo zvýšiť výživné na dieťa.....
ale aby si vedela min. výživné na dieťa je momentálne 26 € mesačne (to požiadal otec mojich detí, jedna dcéra chodí na LF UPJŠ do KE a druhá je v 3-ťom ročníku gymnázia) o on krásavec sa vyhýba práci....
Silvia Mazúrová Halušková
20.02.12,14:58
dobrý, mám aj ja prosbu o také niečo podobné. mám 5-ročného syna a som 3 roky rozvedená, bývalý manžel síce platí výživné, ale keď sa vytýčilo vtedajšie pojednávanie ohľadom rozvodu a platby výživného, išiel na ÚP a je tam doteraz, hoci viem, že pracuje na čierno. počas toho obdobia čo už spolu nie sme ani v kontakte, iba prostredníctvom súdu, som už 2 krát žiadala o zvýšenie, čo mi síce bolo vyhovené ale len ani nie o 20,- eur viac, z dôvodu, že je na ÚP a ešte ja aj znovu ženatý a má ďaľšie dieťa, čiže mu pribudli dve vyživovacie povinnosti. dnes zvažujem ďaľsí návrh na zvýšenie z dôvodu toho, že mám ďaľšie dieťa-poberám RP a ten sa mi teraz znížil kôli 20 mesiacu veku dieľaťa-poberala som zvýšení RP. výživné na prvé ťieťa dostávam 55,- eur, je možné získať výživné aspoň násobok terajšieho, aj napriek týmto skutočnostiam, hoci posledný krajský-odvolací súd uznal, že býv. manžel je účelovo nezamestnaný? veľmi pekne vám ďakujem
draik
20.02.12,16:22
Závisí od toho, ako sa zmenili pomery na oboch stranách. Ak má ex ďalšie dieťa s niekým iným, tak na toto dieťa má tiež vyživovaciu povinnosť, čiže na to musí brať súd ohľad. Vy máte ďalšie dieťa s ex alebo s niekým iným? Ak pracuje načierno, tak dokázať jeho príjmy bude ťažšie, ibaže by si ich ukladal na účet alebo sa mu dalo preukázať, že míňa viac ako dostane na dávke.
Silvia Mazúrová Halušková
20.02.12,17:05
áno, mám dieťatko s iným mužom, ale nežijem ani s ním, ale tam dostávam výživné 80,- eur, lebo je zamestnaný s minim. mzdou. na účet si určite neukladá, pretože má aj nejakú exekúciu, takže by mu určite tam siahli. čo sa týka toho preukazovania, ťažko vyzistím, keďže ja som zmenila bydlisko. bola som vydatá v námestove a vrátila som sa ku rodičom do liptovského mikuláša, asi je to vôbec začarovaný kruh
mattto
20.02.12,19:42
áno, mám dieťatko s iným mužom, ale nežijem ani s ním, ale tam dostávam výživné 80,- eur, lebo je zamestnaný s minim. mzdou. na účet si určite neukladá, pretože má aj nejakú exekúciu, takže by mu určite tam siahli. čo sa týka toho preukazovania, ťažko vyzistím, keďže ja som zmenila bydlisko. bola som vydatá v námestove a vrátila som sa ku rodičom do liptovského mikuláša, asi je to vôbec začarovaný kruh

si 3 roky rozvedená a ideš žiadať už 3 krát o zvýšenie výživného, netreba to preháňať, určite sa nemenia potreby dieťaťa z mesiaca na mesiac. Ak máš dieťa s iným mužom, to si rieš výživným od jeho otca, nie od bývalého
Silvia Mazúrová Halušková
21.02.12,09:26
to zvýšenie 3krát som myslela tak, žeprvé dieťa mám od bývalého muža a drúhé od iného a na druhé sme vysporiadaný a dokonca mi pomáha finančne aj na prvé lebo jeho biologický keď sme sa odsťahovali prestal mať záujem o syna, dokonca mi ani nedovolil zobrať jeho veci-kupovali sme nové, nechcel prispievať a ani malého 3 roky nevidel, navyše neprispieva ani nič ako hračku nekúpi a dokonca mi prestal platiť tak som to riešila exekúciou a za tie tri roky sa nám naozaj zmenila fin. situácia. dokonca mi nedal ani malého rodný list takže som dodatočne vybavovala aj toto a je toho ešte hodne- napr. keď sme žili mi ex ukradol materskú a opil sa... mohla by som pokračovať a 55,- na 5 ročného chlapca ktorý chodí do skôlky má byť dosť? nemôžem ho, ani prihlásiť na žiadny krúžok hoci je malý veľmi in teligentný
Silvia Mazúrová Halušková
21.02.12,09:27
a ešte ak mi vždy zdvihli len o 10,- na výživnom tak som mala akože všetko nechať tak? či