maurer2
19.02.12,13:56
Zdravim vlastnim neodkupeny druzstevny byt a kedze sa mi naskytla moznost pre syna co este nedovrsil 18rokov, ziskat druhy byt do prednajmu takby som to rad zrealizoval
Otazka znie je mozne v jednom meste u jedneho bytoveho druzstava v prenajme dva byty ? na jedneho najomcu kedze ani jeden byt nie je este v osobnom vlasnictve ? kedysi v 90rokoch to mozne nebolo ...
felix1
19.02.12,18:51
Kazde druzstvo ma svoje vlastne stanovy. Podrobne si ich precitaj a mozno aj zistis ze to bola velka chyba neodkupit byt od druzstva :) Budem rad ak nam das vediet. Ak by bol byt v OV je urcite mozne zabezpecit sudne rozhodnutie v prospech maloleteho .
Mila123
19.02.12,18:55
Zdravim vlastnim neodkupeny druzstevny byt a kedze sa mi naskytla moznost pre syna co este nedovrsil 18rokov, ziskat druhy byt do prednajmu takby som to rad zrealizoval
Otazka znie je mozne v jednom meste u jedneho bytoveho druzstava v prenajme dva byty ? na jedneho najomcu kedze ani jeden byt nie je este v osobnom vlasnictve ? kedysi v 90rokoch to mozne nebolo ...

u nás to nebol problém.......mama mala niekedy pred 3 rokmi 2 družsevné byty.....
maurer2
20.02.12,13:29
Dnes som to bol na bytovom tak ano je to mozne mat aj dva byty v najomnej zmluve.
Byt sa da odkupit do vlastnictva aj teraz, co budem aj coskoro realizovat
Mária27
20.02.12,20:21
V občianskom zákonníku ešte aj po roku 1992 (nový) bolo v v § 711 ods. 1:
1) Prenajímateľ môže vypovedať nájom bytu len s privolením súdu z týchto dôvodov:
g) ak má nájomca dva alebo viac bytov, okrem prípadov, že od neho nemožno spravodlivo požadovať, aby užíval iba jeden byt;

Na Slovensku sme to zrušili už dávno, v Čechádh to bolo donedávna, dosť bolo o tom diskusií. V dnešnej dobe už môže vlastniť každý čo chce ... a na čo má.
felix1
22.02.12,12:28
Az na to ze clen druzstva vlastni len podiel v druzstve, byt vlatni bytove druzstvo :) Vlastik je uvedeny na LV a tym je druzstvo. Ak ma druzstvo svoje staovy su platne a nema to nic spolocne s pravom obcana vlasnit viac nehnutelnosti na byvanie. Odporucam odkupit byt co najskor do OV.
Mária27
22.02.12,17:12
Kde si čo čítal o vlastníctve nehnuteľnosti?
felix1
28.02.12,06:16
,,V dnešnej dobe už môže vlastniť každý čo chce ... a na čo má.,,

No ved ked niekto nieco ma tak to vlastni co je v pripade druzstva len ten podiel a nie byt ;) Osobne mi uz len ta formulacia v zakonniku postacuje k tomu aby som nechcel nic druzstevne.