Adika112233
19.02.12,14:41
Dobry den,
opatovne Vas prosim o pomoc :)
Ak suma z faktury za vykonanu pracu bola danovnikovi vyplatena na ruku a peniaze neboli vlozene na ucet danovnika, ktory je uvadzany v DP. Je potrebný doklad o konkretnom vyplateni penazi? Ak ano, tak aky?
Mozem vobec uvadzat tu sumu z faktury ako prijem danovnika na DP ak to neslo cez ucet danovnika?

Vopred DAKUJEM!
Xanti
19.02.12,13:45
Ak SZCO prevzal peniaze v hotovosti, tak má príjmový a výdavkový pokladničný doklad.
A samozrejme danú sumu použije pri výpočte DP. Prečo by nemal túto sumu zarátať do DP????
Adika112233
19.02.12,13:50
To len ci nie je problem ak to nebolo na ucte. A je problem ak prijmovy doklad je v cudzom jazyku? Je potrebny nasledny uradny preklad?
Mila123
19.02.12,13:51
To len ci nie je problem ak to nebolo na ucte. A je problem ak prijmovy doklad je v cudzom jazyku? Je potrebny nasledny uradny preklad?
a prečo by mal byť problém...ja v tom, nevidím.....ak je napr. v cudzom jazyku doklad, pri prípadnej kontrole sa doloží úradný preklad ale iba na vyžiadanie DU, inak nie.....
a tie peniaze na účet? nemusia byť dávané.....
Adika112233
19.02.12,13:54
Super :) Dakuje velmi pekne za odpovede a peknu nedelu prajem.
Zita5
19.02.12,14:09
Príjem za uhradenú faktúru nebude len v daňovom priznaní uvedený, ale ak vedie SZČO jednoduduché účtovníctvo, tak musí byť aj riadne zaúčtovaný ......jednak v pokladnici , v peňažnom denníku a taktiež aj v Knihe pohľadávok .

Ak uplatňuje paušálne výdavky, tak nevedie účtovníctvo , ale musí viesť evidenciu príjmov okrem iného ...
7lukino7
17.07.12,15:41
a prečo by mal byť problém...ja v tom, nevidím.....ak je napr. v cudzom jazyku doklad, pri prípadnej kontrole sa doloží úradný preklad ale iba na vyžiadanie DU, inak nie.....
a tie peniaze na účet? nemusia byť dávané.....


ja by som sa len chcel opytat ci to takto platí aj teraz. a ci je mozne aby mi zákazník vyplatil fakturu v hotovosti, ??, lebo som počul ze teraz sa moze faktura vyplatit len na učet. co je natom pravdy??
JankaO
17.07.12,15:53
Záleží od toho, akú činnosť vykonávate a čo je predmetom fakturácie.
7lukino7
17.07.12,15:56
Záleží od toho, akú činnosť vykonávate a čo je predmetom fakturácie.


Pracujem v stavebníctve, a jedná sa napriklad o to že " vymalujem niekomu byt, vyfakturujem mu to a on mi da peniaze v hotovosti na ruku " ...
JankaO
17.07.12,16:00
Pracujem v stavebníctve, a jedná sa napriklad o to že " vymalujem niekomu byt, vyfakturujem mu to a on mi da peniaze v hotovosti na ruku " ...Vaša činnosť nie je v zozname služieb, pri ktorých máte povinnosť používať ERP. Môžte prijímať platby v hotovosti.
7lukino7
17.07.12,16:03
Vaša činnosť nie je v zozname služieb, pri ktorých máte povinnosť používať ERP. Môžte prijímať platby v hotovosti.

takže v podstate mi stačí k fakture priložit prijímovy doklad nie?
JankaO
17.07.12,16:05
takže v podstate mi stačí k fakture priložit prijímovy doklad nie?
Ano. No neviem, prečo vytvárate novú tému a zadávate otázku 2x. Žeby nedočkavosť??
7lukino7
17.07.12,16:08
Ano. No neviem, prečo vytvárate novú tému a zadávate otázku 2x. Žeby nedočkavosť??

nooo strasne mi to súry momentalne, potreboval som to zistit hned, teda už vcera bolo neskoro... ale aj tak dakujem velmi pekne,.... a nahodou o priebežnych spravach co sa maju teraz nosit na urad prace nevies nič?? :)
veronikasad
17.07.12,16:14
nooo strasne mi to súry momentalne, potreboval som to zistit hned, teda už vcera bolo neskoro... ale aj tak dakujem velmi pekne,.... a nahodou o priebežnych spravach co sa maju teraz nosit na urad prace nevies nič?? :)
V tejto téme je o nich popísané dosť - ale vypracovať si ju musíš sám, resp. tvoja účtovníčka

http://www.porada.sk/t188293-p3-dotacie-2011-2012-zakaz-pouzivat-pausalne-vydavky-a-6-odst-10-zodzp.html#post1995446