otaznik99
19.02.12,16:37
Dobry den, prosim Vas o radu v otazke dani z prijmov FO typu B
Som zamestnana v UK uz 6 rokov. Mam na Slovensku stale trvaly pobyt a tiez mam na Slovensku staly prijem - z prenajmu. Avsak mam problem s otazkou, v kt. krajine som domicil, alebo do kt. skupiny patrim.
Patrim medzi Nerezidentov zo zdrojom na uzemi SR, alebo je to dan z prijov - trvaly pobyt v tuzemsku? Na Slovensko chodim len na dovolenky, najdlhsie obdobie 2 tyzdne.
Nie som si ista, ci mam toto danove priznanie stale robit prihlasenim a potom vynatim prijmov zo zahranicia alebo mam priznat len prijmy z prenajmu. Poradite mi, prosim Vas? Dakujem
optimistka
19.02.12,15:43
podla mna si rezidentom SR, máš tu trvalý pobyt a ak si nepoziadala a nemáš priznaný domicil vo VB, tak nejaký musís predsa mat, kde budes zdanovat celosvetové príjmy, vo VB si danovnikom s obmedzenou danovou povinnostou
otaznik99
19.02.12,15:49
Takze mam zdanovat vsetky prijmy na Slovensku, t.j. v tomto pripade vynatim?
optimistka
19.02.12,16:22
máš možnosť si vybrať metódu zdanenia, ktorá je pre teba výhodnejšia
pri prijímoch z prenájmu za rok 2011 nemáš možnosť uplatniť si nezdaniteľnú sumu, je to tzv. neaktívny príjem
otaznik99
19.02.12,22:11
Neaktivny prijem? Takze sa nieco zmenilo s porovnanim s minulorocnym zdanovanim prijmov z prenajmu? Ktoru nezdanitelnu ciastku myslis?
ingak
19.02.12,23:24
Tento rok sa uz neuplatnuje nezdanitelna ciastka na tzv. neaktivne prijmy, uplatnuje sa len na aktivne prijmy - zo zamestnania, z podnikania.
Ide o nezdanitelnu ciastku na danovnika.
otaznik99
04.03.12,20:42
naozaj? to som nikde nenasla. Taktiez...vyplnila som danove priznanie z danoveho uradu (E-Dane) a tam mi vypocitalo odpocitatelnu polozku na danovnika, i ked mam iba prijmy z UK a prenajmu. Mozete mi prosim povedat, kde je to uvedene, ze prijmy z prenajmu su neaktivne a nemozem si uplatnit odpoc.polozku na danovnika? Danove priznanie je uz odovzdane, a ak to je tak, je to zle. Co mam urobit? Dakujem velmi pekne za pomoc
otaznik99
07.03.12,19:14
A ak sa smiem opytat, co s tym mam urobit? takze ak mam len prijmy zo zahranicia a z prenajmu, nemozem v danovom priznani vypocitat odpoc.polozku na danovnika? Nemam ju tam vobec davat? Alebo ju mozem uznat len z prijmu zo zahranicia, bez prenajmu? t.j. riadok 81, 82 Dakujem