kikapa
19.02.12,19:22
Dobrý večer, vyštudovala som vysokú školu odbor psychológia. Chcela by som sa zamestnať ako učiteľka v materskej škole, viem že moje vzdelanie tomu nezodpovedá ale rada by som zistila aké doplnujúce vzdelanie by som si mala urobiť aby som mohla toto povolanie mohla vykonávať. Stačila by mi špesiálne pedagogika?
myara
19.02.12,18:38
potrebujes mat minimalne strednu pedagogicku skolu
kamoska ma VS pre 1.stupen ZS, a musela si urobit tuto dalsiu maturitu
toto vzdelanie je vsak potrebne len v statnych skolkach, v sukromnych ta zamestnaju aj bez toho
zdenka131
19.02.12,18:42
Tu sú kvalifikačné požiadavky :

Časť I. Učiteľ materskej školy

http://www.minedu.sk/data/USERDATA/Legislativa/Vyhlasky/437_2009.pdf
Viera
20.02.12,18:23
Chcela by som učiť účtovníctvo na strednej škole. Mám vysokoškolské ekonomické vzdelanie, odbor učiteľstvo odborných ekonomických predmetov. Takmer 20 rokov robím účtovníctvo, ale štátnu skúšku z účtovníctva nemám. Je potrebné aby som pre výkon povolania učiteľky účtovníctva získala aj doklad o štátnej skúške z účtovníctva ?
zdenka131
21.02.12,16:33
Kvalifikačné predpoklady a osobitné kvalifikačné požiadavky pre jednotlivé kategórie pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov sú uvedené vo vyhláške 437/2009 Z.z.

21. len na vyučovanie ekonomických predmetov - vzdelanie na bývalých školách postavených na úroveň súčasnej ekonomickej univerzity; v neučiteľských študijných odboroch aj doplňujúce pedagogické štúdium
22. len na vyučovanie ekonomických predmetov štátna skúška učiteľskej spôsobilosti na vyučovanie hospodárskych predmetov vykonaná na bývalých hospodárskych školách a obchodných akadémiách
Viera
22.02.12,06:54
Ďakujem za odpoveď.