**Gabika**
19.02.12,21:55
Dobrý večer.
Potrebujem poradiť z učtovaním eshopu v čechách, ktorý prevadzkuje slovenská firma.Na Slovensku prevadzkuje moj brat eshop ,tovar kupuje v eu.Ja chcem niečo podobné urobiť ale v čechach.Kedže budem nakupovať v eu musím byť platca dph?. Podla toho čo som sa dočítal asi ano. A teraz k hlavnej podstate problemu.Ja tovar doveziem z eu tu ho zabalím a rozošlem prostredníctvom českej pošty zákazníkom tak že ho fyzicky naložim do auta a na najbližšej pošte za hranicami ho pošlem (je to výhodnejšie kvoli cene poštovneho, naša pošta pýta nekrestanské peniaze do čr).Tam si na pošte urobím p.o.box kvoli reklamaciam a nedoručeným zásielkam.Objednávky budem zbierať z eshopu ktorý bude mať českú domenu(.cz) a bude v českych korunách. v českej banke si vytvorim účet aby zákaznici mali bezproblemovú platbu.Otázka znie kde mám odvádzat dph (musim byt platca dph?) a dan z prijmu (ešte neviem či budem sro alebo živnostnik). pretože celé podnikanie je defacto v SR len eshop bude v čechách a účet bude tiež v čechách.Faktúry budú vystavované na slovenskú firmu aj ked účet bude český (dufam že tým neporušujem nijaký zákon).Ak sa budem musiet registrovat v čechach tak prosim kde alebo poznate nejakeho zástupcu?

Dakujem za každú radu.