lofr
19.02.12,21:11
Navrhujem premenovat Podkategoriu "Recepty" na "Gastronomia". (popripade Gastronomia&Recepty, popripade vyhradit celkom novu kategoriu)
Je to z dovodu, ze si myslim, ze vela ludi chce okrem receptov aj konkretne rady typu, kde v ktorom meste co zohnat, ako si kvalitne robit jedlo doma (ziaden konkretny recept, len vseobecne rady), a vseliake napady.
Napriklad, kde kupit kvalitnu ryzu Basmati? Alebo celkovo, ryza Basmati, oplati sa? (niekto by sa tam docital, ze na rizoto je napriklad lepsia talianska Arborio, alebo Carnaroli, atd... to sa tu v sucasnom stave neda nikde zaradit, a do Receptov tiez nie... nejde o konkretny recept, skor rozne "rady" ohladom gastronomie. Bola by to oblubena kategoria pre ludi, ktori si samy varia, chcu zlepsit kvalitu stravy a zistit, kde v ich meste sa da lepsie a zdravsie najest (a lacno), rozne vychytavky, kde je ktory podnik zasity, a nikto o nom nevie, atd...
korela
19.02.12,20:48
Neviem, ale ak sa nemýlim, tak si založili podobnú tému, ktorá je výborná. Nedá sa povedať či sa neujala, ja osobne na ňu myslím často, ale akosi to odkladám asi aj z časových dôvodov.
Mňa konkrétne v súčasnosti zaujíma kde a ktorá značka kakaa je výborná. Kupujem kakao zn. Valhrona, distribuuje ju Bameko. Z bioobchodov som ešte kakaové bôby nekupovala.
(Asi si mohol hneď nazvať tému Gastronómia.)
lofr
25.02.12,15:21
Aby sa to ujalo, musi to byt fakt dobre a inteligentne navrhnute... ide o priestor. To vyvola v navstevnikoch fora pocit, ze tam lahko mozu prispiet, a nebude to neprehladne. Je rozdiel mat jednu temu, a celu podkategoriu, ver mi. Ja ked po pol roku idem nieco riesit, a vidim 30 strankovu "vse-temu", tak rovno to zabalim... a stale to odkladam, odkladam, az na to zabudnem. Ale ked je forum dobre navrhnute, proste tam pridem, dam hladat... najde mi to zo 4 temy, v ktorych je par prispevkov, tak si ich prezrem. A ked nic nenajdem, zalozim novu temu.
Uplne najlepsie by to bolo tak, ze by bola nejaka vseobecna cast, a potom cast "kde co zohnat", pre konkretne mesta. Napriklad, v Bratislave, by bola cela kategoria. Ja mam toho v Blave vela prebehaneho, viem poradit, kde aky dobry zasity obchodik najst. Keby sa stretlo zo 10 alebo zo 20 takych ludi, a zacali si tam vymienat tipy, hned by to prilakalo viac ludi. A hlavne, kde dostat kvalitu! Napriklad, tema o Mileticke... je tam vela kecalov a oblbovakov, ale su tam aj kvalitni predajcovia a niektore veci tam dostat ultimatne lacno.
Ja z casovych dovodov nemozem robit take forum, ale bolo by to uzasne... keby sa to rozsirilo, konecne by ludia nemuseli kupovat smejdy naslepo, chvilu by pobehali take forum, a nasli cely zoznam kvalitnych veci, za dobre ceny, schopnych predajcov, kde sa dobre najest, atd... hned by sa museli pani podnikatelia a zivnostnici na slovensku viac snazit...
lofr
25.02.12,15:28
Napriklad, mne sa aj toto forum porada.sk zda neprehladne. Vzdy ked sem prijdem, neviem sa orientovat intuitivne, ako na vacsine for, neviem kam kliknut... je tu toho vela a tak je dolezita prehladnost.

Za priklad dobreho prehladneho fora povazujem napriklad toto ako inspiraciu
http://www.shadowbaneemulator.com/forum/index.php
este by som zrusil obrazkove podpisy a bolo by to pomaly najlepsie navrhnute forum, ake som videl. Jednoduche, intuitivne, so vsetkymi moznostami, prehladne, dizajnovo pekne...

Ach jaj, keby som tak citil vacsiu narodnu hrdost a lasky k tomuto narodu, veruze by som obetoval cas a energiu na take "slovenske ludove" forum, zacalo by to jedlom, gastronomiou a dobrymi tipami... ale bohuzial, nemam energie ani casu nazvys, aby som momentalne robil taky projekt. Som v stave len prispievatela, obcas sa podelit s radami, ale na postavenie celeho projektu nemam, hoci predstavu v hlave mam.