Marko1912
19.02.12,21:18
chcem začať podnikať, v oblasti predaja pneumatik nevedeli by ste mi poradiť nejakého dodavatela ktorý ponuka pneumatiky za veľkoobchodné cený? ale mám otázku, ako je to s dávanim bločkov? kedy nemusim dať bloček a kedy musim?
Je to pre mna dosť dôlezite?
za odpovede dakujem
Mila123
19.02.12,20:21
doklad z ERP musíš dať vždy, ak klient platí v hotovosti, platobnou kartou....
Marko1912
19.02.12,20:32
to viem ak uz do pokladne natukam a výjde mi doklad ze som povinný, ale čo ak povie ci sa to neda vybaviť aj bez dokladu, co to pre mna bude znameta, a ako to zaevidujem ak to vôbec zaevidujem?napr. v predajni mam 50 pneumatik je potrebne ich evidovat? alebo vôbec nie ak nemam sklad, ale rovno by som ich nosil do predajne? mne ide hlavne o to ze kupim pneumatiky a na doklade mam 50 a zauctovaných budem mat len cca 40?
Mila123
19.02.12,20:33
a 10 budeš mať manko.....doklady musíš dávať....
Paula
19.02.12,20:37
to viem ak uz do pokladne natukam a výjde mi doklad ze som povinný, ale čo ak povie ci sa to neda vybaviť aj bez dokladu, co to pre mna bude znameta, a ako to zaevidujem ak to vôbec zaevidujem?napr. v predajni mam 50 pneumatik je potrebne ich evidovat? alebo vôbec nie ak nemam sklad, ale rovno by som ich nosil do predajne? mne ide hlavne o to ze kupim pneumatiky a na doklade mam 50 a zauctovaných budem mat len cca 40?


Akože daňový únik?
Marko1912
19.02.12,20:57
NIe danový unik, to urcite nie , to nechcem a ani by som si to nedovolil, len sa pýtam co mam v takom pripade robit, klasicky povedat ze bohuzial to nebudem mozne??
Mila123
19.02.12,21:00
ako čo nebude možné? ak sa predáva bez dokladu je to daňový únik, čo iné by to bolo????
veronikasad
19.02.12,21:03
NIe danový unik, to urcite nie , to nechcem a ani by som si to nedovolil, len sa pýtam co mam v takom pripade robit, klasicky povedat ze bohuzial to nebudem mozne??
Marko, takéto rady si nepýtaj na Porade. Možno ti poradia chlapi niekde v krčme, ale následky budeš niesť sám.
Marko1912
19.02.12,21:08
tak dakujem a prepacte ze som obtazoval
necchcel som sa vas dotknut ani urazit.
Prepacte.
Xanti
19.02.12,21:11
Marko,
ved babenky Ti tu vysvetlujú, že si sa chcel dopustiť daňového úniku. Ako ináč môžeš nazvať predaj bez dokladov?
Takže musíš byť rázny a povedať zákazníkom, u mňa je všetko s bločkom - dokladom.
veronikasad
19.02.12,21:11
tak dakujem a prepacte ze som obtazoval
necchcel som sa vas dotknut ani urazit.
Prepacte.
Marko, neobťažoval si. To čo chceš robiť je naozaj daňový únik. Ak máš doklad o nákupe 50 pneumatík, tak aby ti sedela skladová evidencia, musíš ich 50 s dokladom predať. Nie každá musí byť s rovnakým rabatom. Ak niekomu predáš lacnejšie, inému drahšie - je na tebe. Len by si ich nemal predávať pod nákupnú cenu, lebo podnikanie je činnosť za účelom dosahovania zisku.
Ivenka
19.02.12,21:13
A potom sa stane že budeš mať na sklade viac pneumatik ako ma BARUM napr.
Marko1912
19.02.12,21:14
ja vem a dakujem a preto som s chcel informovat aby som mal v tom jasno
Marko1912
19.02.12,21:15
ja to nechcem robit a preto sa pred takým chcem vystíhať, v plane mám viesť si komplet papiere ako spravne majú byt bez unikov a problémov. Dakujem vam za rady a ponaučenie. Este raz dakujem. pomohli ste mi.