Novice011
19.02.12,22:20
Zdravim. Prisla mi necakana posta od istej "vymahacskej" spolocnosti. Ide o to, ze zhruba pred 5 rokmi som mal zalozeny ucet v banke. Bola to podmienka banky k schvaleniu uveru. Uver mi vsak napriek tomu neschvalili, tak som ucet obratom zrusil, o com mam aj potvrdenie. V piatok mi prisiel list, na zaklade ktoreho dana banka postupila vymahacskej spolocnosti moj dlh vo vyske 50 eur, ktory mi mal vzniknut v suvislosti s mojim niekdajsim uctom. Samotny dlh a ani to, ako vznikol, blizsie specifikovane v liste nie je. Udajne som nereagoval na niekolko vyziev. Samozrejme neviem ani o jednej vyzve, kedze mi ziadna nebola dorucena, nikto ma z banky nikdy v obdobi 5 rokov ziadnym sposobom nekontaktoval. Zarazajuce vsak je, ze list od tychto vymahacov prisiel ako obycajna zasielka, pricom ide vraj o poslednu vyzvu pred zacatim exekucie.. osobne mi to pride ako hlupost, aby niekto posielal "poslednu vyzvu" takymto sposobom.. ziadne do vlastnych ruk, ziadna dorucenka, nic.. Neviem, ci mam teda na tento list reagovat a upozornit tak na seba, alebo to nechat tak. Neexistuje totiz ziadny dokaz, ze som tento list prevzal.. a zacat nejake exekucne konanie proti niekomu, kto o tom ani nevie a nedokaze sa branit, mi pride trocha absurdne.. prosil by som Vas teda o Vas nazor na danu vec. Vdaka.
mattto
19.02.12,21:27
iba strašia, exekučné konanie bez exekučného titulu nemôže začať. Ak by podali návrh na súd, pohľadávka je premlčaná, ale tieto spoločnosti žijú z úrokov z omeškania. Stále si v omeškaní, takže stále môžu žiadať úroky z omeškania 3 roky spätne
Novice011
19.02.12,23:51
Z tej sumy 50 eur je udajne 1 euro urok z omeskania... ale kde zobrali tych 50 eur naozaj netusim..takze fakt neviem co si mam o tom mysliet...a hlavne neviem, ci mam na to reagovat a priznat sa tak k tomu, alebo nie... :confused:
draik
20.02.12,08:31
Na takýto list nereagujte. Okrem toho tá firma by Vám musela preukázať, že údajnú pohľadávku banky voči Vám vôbec získala na seba.
Novice011
22.02.12,15:44
Zdravim. Takze napisal som do tejto firmy mail, bolo mi odpovedane, vraj kvoli minimalizacii aj mojich nakladov neposielaju doporucene listy...a vraj ak na tento list nebudem reagovat, budu to riesit sudnou cestou.. Lenze ja nemam ani jeden list od ich mandanta, teda od banky, ze by som mal nejaky dlh.. takze ja absolutne netusim, aka pohladavka mi tam vznikla. Je mozne ju odo mna vymoct, kedze ma nikto nikdy nevyzval k jej zaplateniu? A to po celu dobu 5 rokov... Rozhodne ani banka ani vymahajuca firma nema dokaz o tom, ze ma informovali o mojom dlhu, kedze urcite by som vedel o prijati doporucenej zasielky. Tych 50e samozrejme nehra ziadnu rolu, ide mi len o princip. Na druhej strane este dodavam, ze obycajny list mi tato firma zaslala na adresu, kde uz nebyvam a dostal som sa k nemu iba nahodou, pokojne mohol skoncit niekde v kosi.. podla mna je uplne absurdne, aby takyto list predchadzal sudnemu rieseniu..
draik
22.02.12,17:53
Zdravim. Takze napisal som do tejto firmy mail, bolo mi odpovedane, vraj kvoli minimalizacii aj mojich nakladov neposielaju doporucene listy...a vraj ak na tento list nebudem reagovat, budu to riesit sudnou cestou.. Lenze ja nemam ani jeden list od ich mandanta, teda od banky, ze by som mal nejaky dlh.. takze ja absolutne netusim, aka pohladavka mi tam vznikla. Je mozne ju odo mna vymoct, kedze ma nikto nikdy nevyzval k jej zaplateniu? A to po celu dobu 5 rokov... Rozhodne ani banka ani vymahajuca firma nema dokaz o tom, ze ma informovali o mojom dlhu, kedze urcite by som vedel o prijati doporucenej zasielky. Tych 50e samozrejme nehra ziadnu rolu, ide mi len o princip. Na druhej strane este dodavam, ze obycajny list mi tato firma zaslala na adresu, kde uz nebyvam a dostal som sa k nemu iba nahodou, pokojne mohol skoncit niekde v kosi.. podla mna je uplne absurdne, aby takyto list predchadzal sudnemu rieseniu..

Museli by Vám preukázať, že pohľadávku nadobudli. Zbytočne im nepíšte, lebo to ešte použijú proti Vám. Keďže zjavne však pošta chodí na inú adresu, pre istotu zistite v danej banke, či takú pohľadávku voči Vám evidovala a či ju postúpila. Ak by aj postúpila, je zrejme už premlčaná.
Novice011
22.02.12,19:18
Museli by Vám preukázať, že pohľadávku nadobudli. Zbytočne im nepíšte, lebo to ešte použijú proti Vám. Keďže zjavne však pošta chodí na inú adresu, pre istotu zistite v danej banke, či takú pohľadávku voči Vám evidovala a či ju postúpila. Ak by aj postúpila, je zrejme už premlčaná.

Vdaka za odpoved. Ja som v emaile neuviedol, o co konkretne ide, vlastne som sa ani nepodpisal, len ma neskutocne vytocil tento sposob vyhrazania sa sudom na zaklade bezcenneho papiera.. skratka som im musel aspon nieco napisat. Cely ten list od nich je koncipovany ako "vyherna" listina Reader´s Digest Vyberu, na konci kazdej vety je tam vykricnik atd... no strasne nieco. A po kolkych rokoch je vlastne mozne povazovat moj dlh za premlcany? V podstate jedine, co ma napada, je, ze by to mohlo byt za vedenie uctu, ktory som tam vsak mal vedeny asi 2 tyzdne a nasledne som ho zrusil, pricom o ziadnej sume za vedenie nikdy nebola rec a nikto odo mna nikdy nepytal ani cent. Rozmyslam, ze by som predsalen zasiel do tej banky, aj ked neviem, ci je to dobry napad. Na druhej strane, co ak je ten dlh opodstatneny.. a na sude skoncim s dlhym nosom a zaplatim nie 50, ale 300 eur sudne trovy :confused:
KAINDL
25.02.12,16:05
Ja by som prosila tiež o radu. Prišla mi faktúra na zaplatenie 10Eur / viem, je to malá suma/ za prezentáciu na internete. Pred pár rokmi som si jeho službu objednala na jeden rok. Kedže som nebola spokojná mala som za to, že keď je zmluva na jeden rok, tak vypršaním lehoty skončí aj zmluva. ale som sa prerátala. Po uplynutí zhruba mesiaca po skončení zmluvy, požadoval zaplatenie na ďalší rok. Tak som zaplatila, aby som mala pokoj s tým, že nech ma vyradí zo svojej prezentácie na internete. Rok bol pokoj a teraz sa zase ozval , že nech zaplatím a chlapík pekne pritvrdil. Vyhráža sa mi vymáhačskou službou a že moje meno zverejní na verejnom portáli ako nespoľahlivú osobu, a za každý deň si bude účtovať za meškanie 0.25% zo sumy, čo ma riadne naštvalo, lebo som nereagovala na jeho ďalšie upomienky. /Na prvu som mu slušne odpovedala a preposlala list z minulého roku o tom, že si neželám jeho služby, ostatné upomienky som ignorovala/ Na koho sa obrátiť? Mám šance sa ho zbaviť a nič mu nezaplatiť?
misoft
25.02.12,16:10
Vráť mu to rovnako: oznám mu, že si si predplatila jeden rok, takže po roku, nemá čo od teba vymáhať a ak neprestane, zverejníš jeho firmu na internete, že porušuje osobné údaje a ak to bude pokračovať, podáš na neho tr. oznámenie a bydeš od neho žiadať nemajetkovú újmu a tiež ho možno navštívi exekútor.
Ešte otázka: aké má obchodné podmienky? Má ich verejne prístupné? Ak nie - dodaj, že sa jeho firmou začne zaoberať SOI.