mil84
19.02.12,22:37
Ahojte, zacinam podnikat a mam 1 mensi problem. Je to na dlhsie vysvetlovat preco, kazdopadne idem podnikat v oblasti mobilnych aplikacii a potrebujem bezpodmieniecne zahranicny ucet. Kedze chcem mat vsetko 100% legalne a mam v tej zalahe zakonov trochu bordel, mam par otazok:)

1) zalozim si ucet v rakusku, peniaze mi budu prichadzat na tento ucet. Dane samozrejme platit chcem, otazka je, co s tym ma do cinenia krajina, v ktorej mam zalozeny ucet (rakusko)? Zivnostnik budem v SR, dane planujem platit v SR...ak som dobre cital zatial danove zakony, rakusky ucet v mojom pripade absolutne nic neznamena, nemusim v rakusku nic platit (staci tu), je to tak? Mozem na DU v SR uviest ako moj ucet spominany rakusky ucet?

2) zalozit si ucet ako fyzicka osoba, ci ako podnikatel? Co je lepsie? Cital som, ze je uplne jedno aku formu uctu clovek na podnikanie pouziva:

http://podnikanie.etrend.sk/podnikanie-uctovnictvo-a-dane/podnikatelsky-ucet.html

Kedze ale idem zalozit ucet do rakuska, asi jednoduchsie by bolo lepsie zalozit ho ako fyzicka osoba, co som cital tak to je bezproblemove. Podnikatelsky ucet v zahranici, tak to veru neviem ci bdue take lahke :) navyse cital som, ze podnikatelsky ucet je vhodne zalozit az po vydaní živnostenského oprávnenia, skôr ako sa zaregistrujete na daňovom úrade ako platiteľ dane z príjmov (aby som sa nemusel trepat zas na danovy urad). Nebude s tymto v rakusku problem?

Dik za odpovede
zrallok
21.02.12,07:56
toto by zaujímalo aj mňa. Ale hlavne to, či účet v Rakúsku na súkrommú osobu môžeš používať pre podnikanie. Na SK to bolo možné, ale iba pre živnostníka. A neviem, či to ešte platí. Ale ak to je právnická osoba, to ma veľmi zaujíma aké sú možnosti