domacnost
03.02.06,09:27
v priebehu roka mi prišla malá suma na podnik.účet 1,00 SK. O to mi nesedia prieb.položky. Kam to mám naúčtovať? Môžem to naúčtovať ako hal.vyrovnanie? Účtujem v JÚ.:confused:
Zita5
03.02.06,08:29
v priebehu roka mi prišla malá suma na podnik.účet 1,00 SK. O to mi nesedia prieb.položky. Kam to mám naúčtovať? Môžem to naúčtovať ako hal.vyrovnanie? Účtujem v JÚ.:confused:

Tá 1 Sk Ti prišla za čo ?. V priebežných položkách by sa to nemalo javiť ako rozdiel , tam účtuješ len pri výberoch a vkladoch .
Evanka
03.02.06,08:31
Ak sa to netýka podnikania - príjem neovplyvňujúci základ dane.
Janka6685
03.02.06,08:32
Tá 1 Sk Ti prišla za čo ?. V priebežných položkách by sa to nemalo javiť ako rozdiel , tam účtuješ len pri výberoch a vkladoch .

Vklad bol zaúčtovaný a teraz je tam rozdiel. Mohla by tú korunu vybrať, zaúčtovať výber a potom by sa to vyrovnalo? Len neviem, asi už bude neskoro, čo?
Zita5
03.02.06,08:34
Ak by to mal byť úrok , ten sa účtuje do POZD - príjmy iné . Alebo, ak by Ti niekto dorovnal úhradu fa , že napríklad o kurunu uhradil menej , tak účtuješ POZD - výrobky a služby , alebo podľa účtovania dotknutej faktúry .
domacnost
03.02.06,08:36
ja vlastne ani neviem odkiaľ tá 1,00 SK prišla, len mám poznačené na výpise
5422DÚ CZ a je tam dokonca číslo účtu 70000.. podobné číslo, ako ked hradíme daň.povinnosti. No nemám to k čomu priradiť.
Tweety
03.02.06,08:37
v priebehu roka mi prišla malá suma na podnik.účet 1,00 SK. O to mi nesedia prieb.položky. Kam to mám naúčtovať? Môžem to naúčtovať ako hal.vyrovnanie? Účtujem v JÚ.:confused: Doporučem najprv zistiť odkiaľ prišli, kto bol taký štedrý a korunku poslal. Mohol to byť doplatok faktúry, úrok z banky, zblúdila platba..., až keď zistíme pôvod tej koruny, potom môžeme uvažovať o tom, kam s ňou.;)
Zita5
03.02.06,08:38
ja vlastne ani neviem odkiaľ tá 1,00 SK prišla, len mám poznačené na výpise
5422DÚ CZ a je tam dokonca číslo účtu 70000.. podobné číslo, ako ked hradíme daň.povinnosti. No nemám to k čomu priradiť.

Tak to šupni niekde do príjmu OVZ iné , alebo ak sa rozhodneš do NOZD . Už ako sa rozhodneš , len nech tá korunka nerobí šarapatu v PP.
Zita5
03.02.06,08:42
ja vlastne ani neviem odkiaľ tá 1,00 SK prišla, len mám poznačené na výpise
5422DÚ CZ a je tam dokonca číslo účtu 70000.. podobné číslo, ako ked hradíme daň.povinnosti. No nemám to k čomu priradiť.

Takže to vypadá úhrada z CZ . Nedávali ste na úhradu fa , pri ktorej ste zaplatili o 1 Sk viacej a rozdiel Vám vrátili ?

Ale veď to vyzerá ako DÚ CZ ?:confused:
domacnost
03.02.06,08:46
Áno vyzerá to , ako z DÚ a práve preto sa pýtam. No my sme obchodovali s čechmi, ale keby sme o korunu viacej uhradili dodávateľovi, tak korunu by mi vrátil dodávat. a nie z DÚ z Česk.repub. S DÚ z ČR sme nikdy nemali nič spoločného.
domacnost
03.02.06,08:56
Áno vyzerá to , ako z DÚ a práve preto sa pýtam. No my sme obchodovali s čechmi, ale keby sme o korunu viacej uhradili dodávateľovi, tak korunu by mi vrátil dodávat. a nie z DÚ z Česk.repub. S DÚ z ČR sme nikdy nemali nič spoločného.


Tak mám to odtiaľ preúčtovať? a ako VOZD alebo VNZD?
Zita5
03.02.06,09:12
Tak mám to odtiaľ preúčtovať? a ako VOZD alebo VNZD?

Prečo hovoríš o výdavku , keď korunka nabehla do banky ako príjem ? Alebo to nechaj na PP a v tomto roku im to vráť , lenže tam zasa bude väčší poplatok za úhradu .;)

No zostáva to na Tebe ;) , ale byť mnou tak ja to zaučtuje do príjmu - iné . Veď nič z toho nemôžeš mať , to nie je suma ako hrom . Ja osobne sa s takýmito korunkovými záležitostami nezaoberám . Je to v JÚ , tak nejde o život .
domacnost
03.02.06,09:26
Tak ďakujem, naozaj nejde o život.