Lenockaaaaa
20.02.12,17:59
Dobrý večer,

mohol by mi niekto poradiť ako mám ukončiť dohodu o brigádnickej práci študenta (som zamestnanec),
pretože zamestnávateľ mi povedal, že on mi nič také nenapíše. A čo sa stane keď tam nebudem chodiť,
keďže on nie je ochotný mi to podpísať, a ja nie som ochotná už pre neho pracovať? Znie to možno blbo,
ale je to tak.

Ďakujem
tinaM
20.02.12,17:07
§ 228 Zákonníka práce

(2) Dohoda o brigádnickej práci študentov sa uzatvára na určitú dobu, prípadne na neurčitý čas. V dohode možno dohodnúť spôsob jej skončenia. Neoddeliteľnou súčasťou dohody je potvrdenie štatútu študenta podľa uvedenej dohody; to neplatí, ak sa dohoda uzatvára v období od skončenia štúdia na strednej škole alebo od skončenia letného semestra na vysokej škole najneskôr do konca októbra toho istého kalendárneho roka. Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len pre prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju zrušiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15-dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom bola písomná výpoveď doručená.
Lenockaaaaa
20.02.12,17:21
No to som si našla aj ja, ale čo keď mu doporučene pošlem výpoveď, on to prevezme, ale musí mi aj on nejaké "potvrdenie" o ukončení vystaviť alebo nie? A tú výpoveď keď mi nepodpíše?
tinaM
20.02.12,17:30
No to som si našla aj ja, ale čo keď mu doporučene pošlem výpoveď, on to prevezme, ale musí mi aj on nejaké "potvrdenie" o ukončení vystaviť alebo nie? A tú výpoveď keď mi nepodpíše?
Dáš mu podľa ZP jednostrannú výpoveď podľa § 228 odst.2, ktorá končí po doručení o 15 dní. A nepôjdeš do roboty:). Hotovo.
Podľa môjho názoru šéf Ti výpoveď nemusí podpisovať . Je to jednostranná výpoveď /dala si ju Ty/. Podpísať by ti musel, ak by si končila dohodu o BPŠ dohodou.
Potvrdenie o zdaniteľnej mzde Ti musí vydať.
Lenockaaaaa
20.02.12,17:42
Aha, ďakujem Ti fakt veľmi pekne :) a počas výpovednej lehoty keď nepôjdem? Ani to nevadí? A tú výpoveď mám odniesť aj na úrad práce však? Keďže od neho nebudem mať nič.
No to potvrdenie o príjme mi bude musieť poslať.
tinaM
20.02.12,18:49
Počas výpovednej doby musíš chodiť. Nepôjdeš, ak vyprší.
Ak máš uzavretú DoBPŠ, predpokladám, že si študentka. Aspoň by to tak malo byť.
Potom s tým úrad práce nemá nič spoločné.
tinaM
20.02.12,19:34
Uf, teraz som si všimla, kde je zaradená táto téma. Sorry.
Lenockaaaaa
21.02.12,05:29
No áno ale ja študujem externe takže som evidovaná na ÚPSVaR. No ale keďže som chorá tak sa pôjdem dať rovno aj vypísať na tých 15 dní :) no tak Ti ďakujem.
pavol54
04.03.12,05:32
Ak študuješ externe, nie si študentka ale niečo iné, takže si ani nemohla uzavrieť dohodu o brigádnickej práci študenta, ale nejakú inú dohodu(alebo zmluvu), to znamená že zmluva uzavretá v rozpore zo zákonom je neplatná, to musel zamestnávateľ vedieť pretože si mu mala dať doklad o RIADNOM štúdiu.
bryan
15.08.12,07:22
Ak študuješ externe, nie si študentka ale niečo iné, takže si ani nemohla uzavrieť dohodu o brigádnickej práci študenta, ale nejakú inú dohodu(alebo zmluvu), to znamená že zmluva uzavretá v rozpore zo zákonom je neplatná, to musel zamestnávateľ vedieť pretože si mu mala dať doklad o RIADNOM štúdiu.

Kometár ZP od H.Barancovej pripúšťa aj status študenta pre osobu, ktorá študuje externe, ak v tom čase nie je zamestnaná v trvalom pracovnom pomere.
Na preukázanie štatútu študenta je najvhodnejšie potvrdenie o návšteve školy. Tento doklad je neoddeliteľnou súčasťou DBPŠ, v opačnom prípade je táto dohoda neplatná.
[http://kariera.zoznam.sk/cl/100373/511561/Dohoda-o-brigadnickej-praci-studentov]
veronikasad
15.08.12,09:30
Kometár ZP od H.Barancovej pripúšťa aj status študenta pre osobu, ktorá študuje externe, ak v tom čase nie je zamestnaná v trvalom pracovnom pomere.
Na preukázanie štatútu študenta je najvhodnejšie potvrdenie o návšteve školy. Tento doklad je neoddeliteľnou súčasťou DBPŠ, v opačnom prípade je táto dohoda neplatná.
[http://kariera.zoznam.sk/cl/100373/511561/Dohoda-o-brigadnickej-praci-studentov]
v piatok schválená novela to už nepripúšťa (účinnosť od 1.1.2013 - ak bude podpísaná prezidentom)
AdaMtiM
15.08.12,09:44
No super, takže keď som dala na 1 mesiac externej študentke DoBPŠ , ktorá je u nás súbežne zamestnaná v prac. pomere na iný druh práce /a na čas dohody má v pracovnom pomere neplatené voľno na čas potrebný ku skúškam / - tak táto dohoda je neplatná??? lebo študuje len externe ? Ale pritom na účely zdravotného poistenia sa chápe ako riadny študent a počas neplat. voľna je poistné hradí štát..... . Akosi som z toho vychádzala, že teda jej môžem dať DoBPŠ...... zle?
veronikasad
15.08.12,09:45
No super, takže keď som dala na 1 mesiac externej študentke DoBPŠ , ktorá je u nás súbežne zamestnaná v prac. pomere na iný druh práce /a na čas dohody má v pracovnom pomere neplatené voľno na čas potrebný ku skúškam / - tak táto dohoda je neplatná??? lebo študuje len externe ?
Do 31.12.2012 je platná
AdaMtiM
15.08.12,09:47
Ak študuješ externe, nie si študentka ale niečo iné, takže si ani nemohla uzavrieť dohodu o brigádnickej práci študenta, ale nejakú inú dohodu(alebo zmluvu), to znamená že zmluva uzavretá v rozpore zo zákonom je neplatná, to musel zamestnávateľ vedieť pretože si mu mala dať doklad o RIADNOM štúdiu.

a čo teda toto vyššie?
AdaMtiM
15.08.12,09:48
Ešte dom doplnila do môjho príspevku vyššie jednu vetu.....
AdaMtiM
15.08.12,09:53
Definíciu pojmu "štatút študenta" , ktorý musí mať FO s ktorou uzatváram DoBPŠ, som veru nikde nenašla ..... a tak vychádzam z toho, že aj externý študent má štatút študenta a môžem s ním uzavrieť DoBPŠ..... prosím opravte ma ak sa mýlim....
veronikasad
15.08.12,09:57
Definíciu pojmu "štatút študenta" , ktorý musí mať FO s ktorou uzatváram DoBPŠ, som veru nikde nenašla ..... a tak vychádzam z toho, že aj externý študent má štatút študenta a môžem s ním uzavrieť DoBPŠ..... prosím opravte ma ak sa mýlim....
Prístup do Draka nemáš, mne neveríš, tak čo ti mám potvrdzovať ?
http://www.porada.sk/326285-post2.html
AdaMtiM
16.08.12,04:54
No nemám veru, už o ňom intenzívne uvažujem.... a verím Ti a ďakujem za odpoveď!