Patrik27373
21.02.12,05:57
Potrebujem sa poradiť. Pracoval som minulý rok na dohodu u firmy celkovo cca 3-4 mesiace. Strhávali my preddavoky dane v celkovej výške cca 300 Euro. Som invalidný dôchodca s plným dôchodkom. Bohužial nestihol som požiadať Tú firmy aby my spravila ona zúčtovanie dane. Moja prvá otázka je:
1. Môžem aj dnes 21.02.2012 požiadať nezavisleho účtovnika o spravenie ročného zúčtovania dane a stihne To do termínu ??
2. Pracoval som na konci roku na základe "Dohody o prac. činnosti" celkovo 3 týždne-predavač pyrotechniky. Zahrna sa aj tento príjem do zúčtovania dane ??
3. Pokial účtovnik odmietne my spraviť toto zúčtovanie dane, do akého termínu si ho musím spraviť sám a akým spôsobom ?? Nikdy predtým som To nerobil, či existuje nejaká stránka kde je vysvetlené akým spôsobom vypisovať tlačivo na To zúčtovanie dane.
4. Dám sa takto hned vyrátať či my všetky preddavky budú vrátené ??

Prepáčte že takto polopatisticky píšem a mockrát dakujem za odpoved.
katka50
21.02.12,05:19
Potrebujem sa poradiť. Pracoval som minulý rok na dohodu u firmy celkovo cca 3-4 mesiace. Strhávali my preddavoky dane v celkovej výške cca 300 Euro. Som invalidný dôchodca s plným dôchodkom. Bohužial nestihol som požiadať Tú firmy aby my spravila ona zúčtovanie dane. Moja prvá otázka je:
1. Môžem aj dnes 21.02.2012 požiadať nezavisleho účtovnika o spravenie ročného zúčtovania dane a stihne To do termínu ??O RZ si mal požiadať do 15.2.2012.
2. Pracoval som na konci roku na základe "Dohody o prac. činnosti" celkovo 3 týždne-predavač pyrotechniky. Zahrna sa aj tento príjem do zúčtovania dane ??Áno, zahŕňa. Je to príjem zo závislej činnosti
3. Pokial účtovnik odmietne my spraviť toto zúčtovanie dane, do akého termínu si ho musím spraviť sám a akým spôsobom ?? Nikdy predtým som To nerobil, či existuje nejaká stránka kde je vysvetlené akým spôsobom vypisovať tlačivo na To zúčtovanie dane.Do 31.3.2012 si podáš Daňové priznanie typu A a doložíš Potvrdenia o príjmoch z obidvoch dohôd.
4. Dám sa takto hned vyrátať či my všetky preddavky budú vrátené ??Uplatníš si NČZD vo výške 3559,30 € a ak si mal príjem z dohôd do tejto výšky zrazené preddavky Ti budú vrátené.

Prepáčte že takto polopatisticky píšem a mockrát dakujem za odpoved.

Odpovede v texte.
Patrik27373
21.02.12,05:41
Ano dakujem....moje celkové príjmy u obidvoch zamestnavatelov spolu boly vo výške cca 1000-1200 Euro. Moc dakujem za odpoved.
mareko
07.02.13,05:19
Milí poraďáci, poprosím o radu. Som zamestnanec a súčasne poberateľ ID 60 %. Zamestnávateľ mi poslal na vyplnenie a podpis tlačivo na ročné zúčtovanie dane, kde bola kolónka či som alebo nie som dôchodca. S odpoveďou som si nebola istá a nevedela to ani pani z personálneho, ktorá tieto veci má na starosti. Žiaľ, nenašla som ani cez google odpoveď. Poprosím vás o rýchlu info, predsa len to máte v malíčku :-). Ďakujem pekne. Je to tlačivo, kde sa požaduje či áno-nie potvrdenie pre darovanie 2 % daní. Prepáčte za "odborný popis" :-). Ďakujem, je to dosť (veľmi) súrne. :cool: :) :rolleyes:
veronikasad
07.02.13,07:00
Milí poraďáci, poprosím o radu. Som zamestnanec a súčasne poberateľ ID 60 %. Zamestnávateľ mi poslal na vyplnenie a podpis tlačivo na ročné zúčtovanie dane, kde bola kolónka či som alebo nie som dôchodca. S odpoveďou som si nebola istá a nevedela to ani pani z personálneho, ktorá tieto veci má na starosti. Žiaľ, nenašla som ani cez google odpoveď. Poprosím vás o rýchlu info, predsa len to máte v malíčku :-). Ďakujem pekne. Je to tlačivo, kde sa požaduje či áno-nie potvrdenie pre darovanie 2 % daní. Prepáčte za "odborný popis" :-). Ďakujem, je to dosť (veľmi) súrne. :cool: :) :rolleyes:
Ak si nedovršil(a) dôchodkový vek 62 rokov, pre účely nároku na odpočet nezd.časti základu dane nie si dôchodca. ID má nárok na odpočet NČZD.
mareko
07.02.13,07:19
Veronika ďakujem.