Eulaly
21.02.12,07:36
Prosím Vás,

ako vyplním zápočtový list, ak bol zamestnanec zamestnaný na dobu určitú do 31.1.2012 a pritom mal PN od 31.1.2012 do 29.2.2012? Zamestnanec skončí dohodnutým dňom, aj keď má PN, keďže je to PP na dobu určitú. Preplatím mu 1 deň PN, od ďalšieho dňa mu platí PN Sociálna poisťovňa. Do zápočtového listu dám obdobie zamestnania do 31.1.2012, do započítanej doby nasčítam dni zamestnania bez PN (teda s 1 dňom PN - do 31.1.2012) a čo vpíšem do údajov pre zápočet predchádzajúcich období práceneschopností? Stroj mi tam totiž dáva iba ten jeden deň PN - 31.1.2012, ale známa, ktorá tiež robí mzdy, mi vravela, žeby tam malo byť celé obdobie PN. Tak ako teda?:confused:
Mila123
21.02.12,06:40
napíš tam iba ten jeden deň PN.....viac ťa nezaujíma....
niekedy dávno tá kolonka bola potrebná najmä vtedy, keď sa PN preplácala u zamestnávateľa.....
teraz o PN vie predsa SP, tak preplatok nemá byť prečo.....
Eulaly
21.02.12,11:17
napíš tam iba ten jeden deň PN.....viac ťa nezaujíma....
niekedy dávno tá kolonka bola potrebná najmä vtedy, keď sa PN preplácala u zamestnávateľa.....
teraz o PN vie predsa SP, tak preplatok nemá byť prečo.....

neviem... vraj to tam iba uviesť, aby mal zamestnanec pokryté aj toto obdobie, keďže už vtedy nebol zamestnaný u nás a na úrade práce tiež nebude vedený, nakoľko ho tam zaevidujú až po ukončení pn. ale fakt tam píše "v našej organizácii" hm...
pohodička
21.02.12,11:43
napíš tam iba ten jeden deň PN.....viac ťa nezaujíma....
niekedy dávno tá kolonka bola potrebná najmä vtedy, keď sa PN preplácala u zamestnávateľa.....
teraz o PN vie predsa SP, tak preplatok nemá byť prečo.....

Na evidenčný list vynechávaš dni (prvých 10 dní platených zamestnávateľom) a dávaš len náhradu príjmu v €.
jankasm
21.02.12,11:44
neviem... vraj to tam iba uviesť, aby mal zamestnanec pokryté aj toto obdobie, keďže už vtedy nebol zamestnaný u nás a na úrade práce tiež nebude vedený, nakoľko ho tam zaevidujú až po ukončení pn. ale fakt tam píše "v našej organizácii" hm...

Toto obdobie bude mať predsa pokryté na SP, ak to bude musieť niekde dokladovať, oni mu to potvrdia.
Teiž by som tam uviedla len to, čo sa týka času do skončenia pracovného pomeru. Nepotvrdzovala by som niečo, čo je už vlastne mimo jeho obodbia pracovného vzťahu s našou firmou.
jankasm
21.02.12,11:47
Na evidenčný list vynechávaš dni (prvých 10 dní platených zamestnávateľom) a dávaš len náhradu príjmu v €.

Myslíš evidenčný list dôchodkový? Však tam práveže nevynechávaš prvých 10 dní, až od 11. dňa PN a náhrada príjmu sa tam tiež nedáva, tá predsa nevstupuje do VZ na dôchodkové poistenie. Alebo ...?
pohodička
21.02.12,11:53
Myslíš evidenčný list dôchodkový? Však tam práveže nevynechávaš prvých 10 dní, až od 11. dňa PN a náhrada príjmu sa tam tiež nedáva, tá predsa nevstupuje do VZ na dôchodkové poistenie. Alebo ...?

Ja som si neuvedomila, že sa rieši zápočtový a nie evidenčný list, ale mne sa vrátil z pobočky pracovník, že náhradu dať do VZ a dni nechať akoby pracoval, asi som sa zle vyjadrila, že vynechať dni. Ale náhradu mzdy som musela opraviť do VZ. Nikdy som nebola mzdárka, ale takto to chcu na našej pobočke.
VÍNO NITRA
21.02.12,14:49
Suma náhrADY
VÍNO NITRA
21.02.12,14:51
Do ELDP sa náhrada príjmu pri dočasnej práceneschopnosti nezapočítava. Nevstupuje do VZ pre odvod poistného, preto tam nemôže ani ísť.