marilyn21
21.02.12,09:30
Dobrý deň. Mám taký problem, že mám 3 exekucie od VšZp. Chcú aby som poslala vyhlásenie o svojom majetku, ale nemam žiadny majetok ani bankvý účet ani peniaze nemam, som nezamestnana( nie evidovana na urad prace), žijem s babkou, jej patrí dom, kde mam trvalý pobyt. Ak som bezmajetná tak čo urobí exekútor? Pošle ma do väzenia alebo čo môže urobiť? Dostala som prácu na dohodu na pár dní, ak to zistí exekútor tak pošle do firmy avízo na moju mzdu? Ďakujem za odpovede.
BXLmiami
21.02.12,08:52
Začni to riešiť a daj si nejaký splátkový kalendár,lebo budeš zvyšok života riešiť exekutorov alebo utekať z krajiny.Horšie je,že nebudeš mať nárok na ošetrenie zo zdravotného poistenia.Čo ked ochorieš?
marilyn21
21.02.12,09:03
Jasne, chcem to riešiť, len je to suma na 2000€ a nemám z čoho zaplatiť, preto aj o splatkový kalendar nemôžem požiadať, lebo nevedela by som dodržať termíny splatok.
veronikasad
21.02.12,09:06
Dobrý deň. Mám taký problem, že mám 3 exekucie od VšZp. Chcú aby som poslala vyhlásenie o svojom majetku, ale nemam žiadny majetok ani bankvý účet ani peniaze nemam, som nezamestnana( nie evidovana na urad prace), žijem s babkou, jej patrí dom, kde mam trvalý pobyt. Ak som bezmajetná tak čo urobí exekútor? Pošle ma do väzenia alebo čo môže urobiť? Dostala som prácu na dohodu na pár dní, ak to zistí exekútor tak pošle do firmy avízo na moju mzdu? Ďakujem za odpovede.
Dohodári sa nahlasujú do SP, exekútori sú prepojení so SP, takže ak tá dohoda bude trvať dlhšie, zamestnávatel dostane príkaz na zrážku zo mzdy.
tboy123
21.02.12,09:08
dobry den, neviem ci pisem do spravnej temy, ale mam taky problem, prislo mi upovedomenie o zacati exekucie, hned som volal exekutorovi kde mi bolo povedane ze mozem poziadat o splatkovy kalendar a ak sumu rozdelim tak ze bude splatena do jedneho roka, ze nebude problem s uznanim splatkoveho kalendara. Aj som tak spravil a ihned som aj zaplatil prvu splatku...uz je to viac ako dva tyzdne a stale nemam odblokovany ucet, s tym ze exekutor tvrdi ze caka na odpoved od opravneneho ci schvaluje splatkovy kalendar. Len ma zaujima kolko takyto postup moze trvat, lebo nemam vobec pristup k peniazom ani ziadne minimum atd. Velmi pekne dakujem za odpoved
draik
21.02.12,10:54
dobry den, neviem ci pisem do spravnej temy, ale mam taky problem, prislo mi upovedomenie o zacati exekucie, hned som volal exekutorovi kde mi bolo povedane ze mozem poziadat o splatkovy kalendar a ak sumu rozdelim tak ze bude splatena do jedneho roka, ze nebude problem s uznanim splatkoveho kalendara. Aj som tak spravil a ihned som aj zaplatil prvu splatku...uz je to viac ako dva tyzdne a stale nemam odblokovany ucet, s tym ze exekutor tvrdi ze caka na odpoved od opravneneho ci schvaluje splatkovy kalendar. Len ma zaujima kolko takyto postup moze trvat, lebo nemam vobec pristup k peniazom ani ziadne minimum atd. Velmi pekne dakujem za odpoved
Nepíšte ten istý príspevok do viacerých tém, zbytočne je v tom chaos.
tboy123
22.02.12,08:23
ospravedlnujem sa, uz sa to nezopakuje
najzone
16.04.12,06:29
Ahoj,pisem ti ohladne tvojho problemu na porade.sk, viem ti pomoct,poradit, alebo si to uz poriesila?diky Michal
Xanti
16.04.12,06:43
Dobrý deň. Mám taký problem, že mám 3 exekucie od VšZp. Chcú aby som poslala vyhlásenie o svojom majetku, ale nemam žiadny majetok ani bankvý účet ani peniaze nemam, som nezamestnana( nie evidovana na urad prace ) no ani sa nedivím, že máš problém .... stále ti dlh v ZP rastie, nakoľko si dobrovolne nezamestnaná a nič s tým nerobíš.... skvelé, do kedy necháš dlh rásť? To ti nevadí, že ťa živý babka? Že ak by si bola evidovaná na UP, tak štát za teba by tie odvody do ZP platil a tebe by tam nerástol dlh. A to nehovorím o možnosti, že by si možno mala nárok aj na nejakú dávku v hmotnej núdzi? ,
žijem s babkou, jej patrí dom, kde mam trvalý pobyt. Ak som bezmajetná tak čo urobí exekútor? Pošle ma do väzenia alebo čo môže urobiť? Raz možno zdedíš po babke dom, a vtedy príde exekútor, a dom Ti vezme a ty ostaneš pod mostom. RIeš sa dievča.
Dostala som prácu na dohodu na pár dní, ak to zistí exekútor tak pošle do firmy avízo na moju mzdu? Ďakujem za odpovede.v texte
verush
16.04.12,06:56
dobrý deň, u nás to tak bolo, pokým nebola splatená celá čiastka exekúcie, dovtedy nám účet neodblokovali.