toju
21.02.12,10:11
Ahojte. minuly rok vo som stratil pracu prihlasil som sa na urad prace, kde mi bola priznana podpora v nezamestnanosti, mesiac nato som ale isiel na dlhodobu pn-ku, takze nezamestnanecke davky mi zastavili. teraz po roku mi pnka skoncila. Obnovuje sa mi teraz vyplacanie nezamest. davok? dakujem
veronikasad
21.02.12,09:13
Ahojte. minuly rok vo som stratil pracu prihlasil som sa na urad prace, kde mi bola priznana podpora v nezamestnanosti, mesiac nato som ale isiel na dlhodobu pn-ku, takze nezamestnanecke davky mi zastavili. teraz po roku mi pnka skoncila. Obnovuje sa mi teraz vyplacanie nezamest. davok? dakujem
ano, po skončení PN SP znovu začne vyplácať dávku v nezamestnanosti v nezmenenej výške. Či treba nejaké ohlásenie, informuj sa v SP.
ivka70
21.02.12,09:14
Malo by sa.
Ukoncenie PNky si hlasil aj na UP?
toju
21.02.12,09:20
ano dnes na urade prace, tam som sa na to aj pytal, povedali nech sa spytam na socialke(oni to vyplacaju), teraz si vybavujem aj ciastocny invalidny dochodok, tak som priniesol aj nejake papiere a na socialke mi povedali, ze nie ze davky mam zastavene.co je blbost nie? mali by sa mi obnovit teraz pokial aj ja viem
veronikasad
21.02.12,09:24
ano dnes na urade prace, tam som sa na to aj pytal, povedali nech sa spytam na socialke(oni to vyplacaju), teraz si vybavujem aj ciastocny invalidny dochodok, tak som priniesol aj nejake papiere a na socialke mi povedali, ze nie ze davky mam zastavene.co je blbost nie? mali by sa mi obnovit teraz pokial aj ja viem
Už si odovzdal ukončenie PN-ky ? Ak ti náhodou priznajú ID s postihom viac ako 70 %, nárok na dávku v nezamestnanosti ti nevznikne a ak ti ju aj začnú vyplácať, budeš ju musieť vrátiť.
toju
21.02.12,09:26
ano dnes na urade prace. je ukoncena k 19.2.
toju
21.02.12,09:26
nie mne priznaju od 40 do 70 %. to mi povedal aj posudkovy lekar.
veronikasad
21.02.12,09:27
ano dnes na urade prace. je ukoncena k 19.2.
Prečo na UP? nem.dávky vypláca SP. Na ÚP si mal odovzdať len kopiu. Choď si pýtať originál a odnes ho do SP. Na základe neho ti uvolnia výplatu dávky v nez.
toju
21.02.12,09:47
na socialke som odovzdal original ano. Len na socialke som sa hned pytal, ci sa mi obnovuju tie nezamest. davky, oni mi povedali ze mi len vratia to co som musel vratit ja. jeden mesiac mi totizto nezamest.davka prisla a z tej som musel vratit alikvotnu ciastku, kedze som nebol hned od 1. kalendarneho dna na pn ale az od 19.2.2011. Len to mi neide do hlavy, tym padom by som mal ale dostavat este odteraz dalsich pat mesiacov nie?