betka333
21.02.12,12:33
Dobrý deň,
už sa to asi preberalo veľakrát, ale ja v tom nemám jasno. Do ERP vložím ráno cca 54,00 €, aby som mala na vydávanie - zaregistrujem vklad, cez deň uhradím faktúry - to je príjem, ale nie je mi celkom jasná denná uzávierka. Urobím ju ako "Z" uzávierku, kde sa zobrazí vklad 54,00 €, zobrazí sa úhrada faktúr napr. 1826,00 €, a stále sa zobrazuje kumulovaný obrat napr. 2736,92 € (z predchádzajúcich dní - nikdy tam nie je zobrazená 0,00 po uzávierke?).
každý deň sa z ERP všetky peniaze vyberú - ale o tom sa nevystavuje nikde doklad? nikde sa to nezobrazuje a nezapisuje??

ráno zasa vložím napr. 20,00 € ako vklad na vydávanie?
ak urobím v tento deň výber z pokladne napr. 600,00 € bude to len zapísané na dennej uzávierke, ale kumulovaný obrat mi to neovplyvní? čakala som mínusovú hodnotu....

ak mi to niekto objasní ako to vlastne v ERP funguje budem rada
jess
21.02.12,11:54
A prečo tam chceš mať nulu ?

Kumulovaný obrat sa ti stále pričítava...vždy po dennej uzávierke.

Každé ráno vložíš vklad do pokladne...potom na dennej uzávierke máš zvlášť vyčíslený vklad , zvlášť tržbu za faktúry a zvlášť ak máš maloobchodnú predajňu, tak tržbu z nej, rozdelenú podľa druhu platidiel. Po urobení dennej uzávierky sa ti pokladna vynuluje,....t.j. vynuluje sa ti vklad a denná tržba ....ráno nahodíš znovu vklad, koľko tam chceš mať na vydávanie)...ak by si si ráno po vklade urobila priebežnú uzávierku, tak tam budeš mať len vklad, ak budeš mať predaj alebo úhradu faktúry, tak tam budeš mať zase vklad, predaj, uhradu fa .

Výber z pokladne (aspoň mne) sa nikde nedá nahodiť do ERP. Menej v pokladni môžeš mať, ale viac nie :D :rolleyes: