mucina
03.02.06,11:36
ahojte, zacala som uctovat v alfe od spoločnosti kros, ale neviem, či je možné aby som zaúčtovala pod jedným poradovým číslom sumu 3 000 Sk ako výdavok z poklade a ten rozúčtovať na 1000 Sk ako mzda(teda odvody za zamestnanca) a 2000 Sk ako odvody do fondov (zamestnávateľ). dakujem za každú odpoveď.
domacnost
03.02.06,10:44
dá sa naúčtovať pod jedným a tým istým porad.číslom. Ked zapíše toto por.číslo, použí ho znova. Po potvrdení vyskakujúcich tabuliek sa ti zapíše doklad.
Zita5
03.02.06,10:47
ahojte, zacala som uctovat v alfe od spoločnosti kros, ale neviem, či je možné aby som zaúčtovala pod jedným poradovým číslom sumu 3 000 Sk ako výdavok z poklade a ten rozúčtovať na 1000 Sk ako mzda(teda odvody za zamestnanca) a 2000 Sk ako odvody do fondov (zamestnávateľ). dakujem za každú odpoveď.

1/ zápis
predpokladám , že mzdu si vyplácala v hotovosti , takže účtuješ v peňažnom denníku výdaj pokladňa oproti " Mzdy " 1 000 Sk. Zároveň odpíšeš zo záväzkov.

2/ zápis
ak si platila odvody do fondov poštovou poukážkou tak účtuješ výdaj pokladňa 2000 Sk oproti "odvody do fondov" za zamestnancov . Zároveň odpíšeš zo záväzkov .


Jedným zápisom to nespravíš ako si uviedla v téme .
mucina
03.02.06,10:47
ďakujem veľmi pekne, len som prekvapená, že sa to nedá urobiť v jednom riadku.