Anka Ha
21.02.12,15:21
Dobrý deň,

prepáčte možno za stupídnu otázku, ale ešte nikdy sa mi nestalo aby sme mali nadmerný odpočet k dani z pridanej hodnoty. Tentokrát nám vychádza 28,51 €, ktoré som zaznamenala do daňového priznania do riadku 30 , s ktorým súvisí aj moja otázka: pri riadku je aj poličko, ktoré mám vyznačiť xkom ak splnam podmienky podľa paragrafu 79 ods. 2 zákona. Tam som sa dočítala, že mi vrátia nadmerný odpočet do 30 dní od podania daňového priznania, ale čo ak nechcem aby mi ho vrátili,lebo v mesiaci február možno budem mať daňovú povinnosť a rada by som si od tej možnej daňovej poviinnosti odpočítala nadmerný odpočet. Poradí niekto????

Dosť som sa dočítala, že pri nadmerných odpočtoch sú hned daňové kontroly, myslíte že sa budú zaoberať aj takou malou čiastkou, aká vyšla mne? Mám z tej daňovej kontroly husiu kožu :D

Ďakujem za pomoc
babi2
21.02.12,14:27
Dobrý deň,

prepáčte možno za stupídnu otázku, ale ešte nikdy sa mi nestalo aby sme mali nadmerný odpočet k dani z pridanej hodnoty. Tentokrát nám vychádza 28,51 €, ktoré som zaznamenala do daňového priznania do riadku 30 , s ktorým súvisí aj moja otázka: pri riadku je aj poličko, ktoré mám vyznačiť xkom ak splnam podmienky podľa paragrafu 79 ods. 2 zákona. Tam som sa dočítala, že mi vrátia nadmerný odpočet do 30 dní od podania daňového priznania, ale čo ak nechcem aby mi ho vrátili,lebo v mesiaci február možno budem mať daňovú povinnosť a rada by som si od tej možnej daňovej poviinnosti odpočítala nadmerný odpočet. Poradí niekto????

Dosť som sa dočítala, že pri nadmerných odpočtoch sú hned daňové kontroly, myslíte že sa budú zaoberať aj takou malou čiastkou, aká vyšla mne? Mám z tej daňovej kontroly husiu kožu :D

Ďakujem za pomocAk si chceš NO odpočítať v DP za 2/2012, tak nevyznačuj xkom, len pozor, spomínaš r.30 nevypĺňaš staré tlačivo? lebo DP podané na starom tlačive sa myslím, považuje za nepodané. Na kontrolu NO si asi DÚ vyberá iné sumy, teda aspoň ja si to myslím
tweedle
21.02.12,14:41
pre rok 2012 je nové tlačivo k DPH? ved na drsr.sk nie je
tweedle
21.02.12,14:44
no zisťujem že je, no pekne, takto to dopadne ked sa človek riadi stránkou drsr a ich pridanými tlačivami, idem prepisovať :(
babi2
21.02.12,14:47
no zisťujem že je, no pekne, takto to dopadne ked sa človek riadi stránkou drsr a ich pridanými tlačivami, idem prepisovať :(
na eDANE je nové tlačivo na rok 2012
Ivenka
21.02.12,14:49
Choď na eDane tam je nové tlačivo a od 1.4. už iba elektronický posielaš. Kontrola už nie je podľa súm odpočtu ale nahlasovacia povinnosť správkyne - tipovanie, bonzáctvo ? To platilo do 31.12.11 kým boli staré daňové úrady.
tweedle
21.02.12,14:58
na eDANE je nové tlačivo na rok 2012 ja som už asi prepracovaná, ešte že čítam poradu, by som zabudla aj to čo som vedela:(
Anka Ha
21.02.12,14:59
na eDANE je nové tlačivo na rok 2012
á jeje tak idem vyplňovať nové tlačivo...keďže som vyplnila staré...ďakujem za všetky odpovede :)