ajacik
03.02.06,11:49
Mám omegu.
V minulom roku mala firma aj zahraničných odberateľov. T.z., že na BU boli uhrádzané platby aj zahraničnej mene (na účet už ale boli pripísané v Sk). Dám si spraviť prechod do dalšieho roku.
Môj problém: začiatočny stav účtu 221 (ID, ktorý bol zaúčtovaný automatcky) je uvedený aj na zID(čiastka,ktorá bola uhradená v zahraničnej mene) a zvyšok je na ID.

neviem, či som to správne napísala a ide o to, že začiatočný stav účtu mám na dvoch ID zaúčtovaných automaticky. Suma spolu je správna.

ak niekto vie, bude rada za pomoc.
dakujem
babenko1
03.02.06,11:47
Ty si určite neuhrádzala príjem v banke cez úhradu zahraničnej OF, ale len v korunách, preto máš tam ten zID. Skús urobiť opravu tých prijatých platieb. Choď na ten daný doklad v banke.. daj si oprav,najprv budeš musieť v dolnej časti vymazať v časti úhrada daný doklad aj z akej rady sa ti to uhrádzalo, aby sa to správne spárovalo. hore v makrách si daj z1-inkaso zOF, potvrdíš.. dátum, zadáš menu a kurz, v akom vám to banka prepočítala, VS faktúry a dostaneš sa vlastne do dokladu, kde sa robia úhrady. Automaticky ti ponúkne úhradu v cudzej mene, ktorú potvrdíš a v dolnej časti ti vypočíta zároveň aj kurzový rozdiel. Teraz budeš mať spárované zahraničné meny nielen v banke ale aj v saldokonte. Ozaj a pri prechode do nového roku sa ťa nepýtala omega, či má urobiť kurzové rozdiely?
slnko
03.02.06,12:02
Mám omegu.
V minulom roku mala firma aj zahraničných odberateľov. T.z., že na BU boli uhrádzané platby aj zahraničnej mene (na účet už ale boli pripísané v Sk). Dám si spraviť prechod do dalšieho roku.
Môj problém: začiatočny stav účtu 221 (ID, ktorý bol zaúčtovaný automatcky) je uvedený aj na zID(čiastka,ktorá bola uhradená v zahraničnej mene) a zvyšok je na ID.

podľa mňa všetko si urobila správne. Filozofia programu je taká. On berie účet 221 celú syntetiku ako účet, ktorý treba sledovať aj v cudzej mene. Nerozlišuje po analytikách, že niektorá analytika je tuzemský účet. A preto penáša do nového roka tieto zostatky aj v CM. V konečnom dôsledku v HK je prenesený správny zostatok, takže to ber ako správne.
ajacik
03.02.06,12:26
dakujem obom.

pýta sa ma, či má urobiť kurzové rozdiely. ale ked nemám žiadnu otvorenú položku v CM, tak nerobím KR ku koncu roka.
Krajčovičová
07.02.06,13:31
Poraďte, pre precode rokov som robila kontrolu a zistila som niektoré chyby
napr. chýba v čísle dokladu V-013. neviem prečo mi hlási chybu v poradovom čísle veď program ich prideľuje sám. Ako treba túto chybu odstániť.
Ak viete poraďte.
LubenaK
07.02.06,15:05
Chyba v čísle dokladu je vtedy, ak je narušené číslovanie. V prípade, že si neaký doklad vymazala a nepoužila si vymazané číslo, toto Ti chýba a program ho hlási ako chybu, lebo automaticky chýbajúce číslo nedoplňuje.
slnko
07.02.06,20:33
Poraďte, pre precode rokov som robila kontrolu a zistila som niektoré chyby
napr. chýba v čísle dokladu V-013. neviem prečo mi hlási chybu v poradovom čísle veď program ich prideľuje sám. Ako treba túto chybu odstániť.
Ak viete poraďte.
nevyhodilo Ti náhodou ako chybné čísla, všetky druhy dokladov? Je tam chyba v kontrole vo verzii 9.00. Zatiaľ to treba ignorovať.
lbdent
19.02.06,21:20
Ahojte múdre hlávky čo robíte v Omege, urobila som prechod do nového roku a do záväzkov mi program prevzal aj niektoré došlé tuzemské faktúry, ktoré boli už uhradené v minulom roku. Označil ich ako systémové červeným štvorčekom a krížikom neúčtovať. Neviete prečo mi ich prevzal do ďalšieho roku?
Urobil mi to isté aj s niektorými zahraničnými DF, tak som sa vrátila a nastavila "neprenášať do ďakšieho roku", potom ich neprevzal. Ale aká je tam príčina? Stretli ste sa s tým niekedy?:(
lbdent
20.02.06,21:22
Už som na to prišla, mala som chybu v saldokonte v analytike. Po opravení sa mi tieto faktúry v saldokonte už neobjavili, ale zasa sa preniesli do roku 2006:confused: Zajtra zavolám do Krosu, či budú vedieť:rolleyes: