Olivia99
21.02.12,16:48
Som absolventkou pedagogického vysokoškolského štúdia II. stupňa. Na základnej škole II. stupňa vyučujem nemecký jazyk. Pre tento predmet nemám kvalifikáciu. Z uvedeného dôvodu by som chcela študovať nemecký jazyk na štátnej jazykovej škole. Chcem sa opýtať, či po vykonaní štátnej skúšky v úrovni B 2 získam kvalifikáciu pre vyučovanie nemeckého jazyka na základnej škole II. stupňa.
Ďakujem.:)
zdenka131
21.02.12,16:48
Po vykonaní štátnej skúšky v úrovni B 2 budete kvalifikovaná pre vyučovanie nemeckého jazyka na ZŠ.
Olivia99
21.02.12,17:49
Pani Zdenka,ďakujem za odpoveď. A počas štúdia na jazykovej škole sa budem pokladať na ZŠ ako kvalifiková? Či až keď vykonám št.skúšku? ĎAKUJEM:)
zdenka131
21.02.12,18:37
Učiteľ je považovaný za kvalifikovaného v prípade, ak má ukončené vzdelanie požadované na vyučovanie predmetov jeho aprobácie . Jediná výnimka je v prípade, ak učiteľ cudzieho jazyka má ukončené vysokoškolské vzdelanie II. stupňa a začne štúdium cudzieho jazyka formou rozširujúceho štúdia. Za „kvalifikovaného“ na vyučovanie cudzieho jazyka sa považuje už začatím štúdia.


Učíte ešte aj iné predmety, ste na ne kvalifikovaná?


Bolo by možné použiť nasledovné:


Ak bude vyučovať svoje aprobačné predmety (na ktoré ste kvalifikovaná) v rozsahu najmenej jednej polovice Vašej týždennej priamej výchovno-vzdelávacej činnosti zníženej o jednu hodinu, tak pre účely odmeňovania bude považovaná za „kvalifikovanú“ .
Je možné použiť aj ods. 4 § 7 - zamestnávateľ môže znížiť kvalifikačnú požiadavku až na rozsah jednej tretiny Vašej týždennej priamej výchovno-vzdelávacej činnosti.
dragonfly
22.02.12,11:04
ak môžem poradiť:
pokiaľ už učíš tak predpokladám, že zodpovedajúce znalosti už máš. nemusíš chodiť do jazykovky, prihlás sa iba na vykonanie štátnice, jarný termín v pohode stíhaš. prihlášky sa podávajú do 31.3. zaplatíš nejakých 50 eur. na písomnú časť sa špeciálne nepripravíš, na ústnu sa pripravíš na konverzačné témy - tie by ti mali dať v jazykovke. nie je to nič hrozné, cena je super a hneď budeš kvalifikovaná.
Olivia99
22.02.12,15:37
Ďakujem "dragonfly" za odpoveď. Ale netrúfam, si ísť hneď na jarný termín....Veľmi sa bojím, že by som "pohorela". Ale pišete, že to nie je nič hrozné? Lebo ja som myslela, že je to veľmi ťažké. Lebo keď sme študovali na vyške tak ten, kto študoval Nemčinu, tak to vzdal alebo ho vyhodili...alebo na jazykovke to je ľahšie? Ďakujem za Vaše rady
dragonfly
22.02.12,15:58
tak pokial uz ucis predpokladam, ze by zakladna statnica nemala byt problem, je to uroven vyssej maturity, co by si ako vyucujuca mala mat. urcite by som neporovnavala vysoku skolu so statnou skuskou v jazykovke, ja osobne som nerobila zakladnu ale vseobecnu a z anglictiny, ta bola dost tazka, ale zas nic nezvladnutelne. v podstate sa musis pripravit iba na ustnu cast, na tu pisomnu sa moc pripravit neda, iba musis ovladat jazyk ako taky, lebo tie cvicenia predtym nevidis az na skuske takze na to ides aj tak az tam. na tej zakladnej statnici tie ustne okruhy nie su moc tazke, take zakladne konverzacne a realie. ale samozrejme ta nejdem prehovarat, aby si tam sla pokial sa na to necitis, len by to bolo dost blbe, aby si ako ucitelka nemciny nemala taku uroven jazyka.
Olivia99
22.02.12,16:17
Ďakujem za odpoveď. A ako to vlastne prebieha? Ústna časť sú témy a písomná test aj nejaké esej?
dragonfly
22.02.12,16:32
pisomna cast by mala pozostávat bud z posluchu a nejakeho cvicenia alebo diktat s prekladom, citanie s porozumenim, preklad do cudzieho jazyka a esej na tému. všetko by to mali dať v jazykovke k dispozícii, resp. by to malo byť na strankach jazykovky. co som si vsimla tak kazda ma vlastne veci, ale strukturou rovnake. ustna cast na zakladnu statnicu su otazky typu počasie, zamestnanie, byvanie, oblecenie, sport, slovensko, rakusko, nemecko. toto je napr. v jazykovke v ziline.