nezabudka77
21.02.12,22:44
Prajem dobry den...neviem ci sa obraciam spravne, verim ze ano. Chcem zrusit BSM pocas trvania manzelstva. Podnikanim som nadobudla dlhy a rada by som manzela z toho vynala. Je to mozne aj v pripade ze nehnutelnost ktoru vlastnime spolocne je zalozena v prospech banky/ bola kupovana na uver/
a su tam uz zapisane aj exekucne prikazy. Moze manzel svoju polovicu prepisat na deti napriklad. Nevlastnime ziaden dalsi majetok.
Xanti
21.02.12,21:46
Tvoj manžel môže podať návrh na súd na zrušenie alebo zúženie BSM počas trvania manželstva z dôvodu tvojho podnikania. Ale či niečo zachránite, tak to Ti neporadím.
draik
22.02.12,07:14
Ak už máte dlhy, tak si nepomôžete. Nehnuteľnosť s príkazmi na exekúciu zachránite len vyplatením exekúcií. Aj keby ste exekúcie nemali, tak nakladať s nehnuteľnosťou so záložným právom banky by ste mohli len so súhlasom banky. V prípade, že by nehnuteľnosti mali nadobudnúť maloleté deti, prichádza na rad ešte súhlas súdu. Okrem toho existuje možnosť odporovania právnych úkonov (napríklad darovanie majetku), ak by k nim došlo na úkor uspokojenia veriteľa. V prípade prevodu na deti je odporovanie pomerne jednoduché (samozrejme, veriteľ by musel zistiť, že ste majetok predtým vlastnili). Ale to je v tomto prípade už len akademická debata, lebo nehnuteľnosť máte blokovanú fakticky bankou a prakticky príkazmi na exekúciu.
Len doplním, že exekútor sa s dražbou asi ponáhľať nebude, keďže na prvom mieste je záložné právo banky.
nezabudka77
22.02.12,20:57
To viem ze moze podat, aj to poda. Akurat ja mu to musim nachystat...a co tam mam napisat? A dalej ci moze on previezt svoj podiel z bytu na deti...ked byt je zalozeny v prospech banky a su na nom uvalene aj moje exekucie. Proste chcem vsetko zobrat na seba a on nech je cely vonku...len neviem formulaciu ako to podat na ten sud..:-))
nezabudka77
22.02.12,21:03
Dakujem za odpoved...ak toto nepojde, zaujima ma co sa udeje dalej. Ak spravne chapem tak zrusenim bsm dalej jedname kazdy sam ze seba...ale netusim ako sa rozdeli doterajsi majetok. Ja som chcela vsetky dlhy vziat na seba...aj keby ten byt zostal na obidvoch. Ci to je vobec mozne.Ved zalezi na dohode medzi nami ci nie?
Xanti
22.02.12,21:10
Tu máš nejaké vzory
Žaloba na zrušenie bezpodielového spoluvlastníctva manželov za trvania manželstva zo závažných dôvodov (http://www.obcianskaporadna.sk/docs/vzory/zaloba%20o%20zrusenie%20bsm%20za%20trvnia%20man.do c)

Žaloba na vyporiadanie bezpodielového spoluvlastníctva manželov (http://www.obcianskaporadna.sk/docs/vzory/zaloba%20o%20vyporiadanie%20bsm.doc)

možno ti to niečo pomôže .
draik
23.02.12,06:56
Čaro majetku v BSM pre veriteľa spočíva v tom, že môže postihnúť tento majetok aj pre dlhy len jedného z manželov. Nie je preto dôvod, aby sa toho veriteľ vzdával. Možné je všetko, len v prípade už začatej exekúcie sa dohoda hľadá o dosť ťažšie.
kopretinka
23.02.12,06:58
pokiaľ nebude BSM vysporiadané,tak nič nezachrániš......zachraňovať sa dá až po rozdelení,ak teda niečo zostane....