michalea
22.02.12,00:36
Dobry den,
skusala som hladat v temach, ale presne moju situaciu som nenasla, tak poprosim o radu, pripadne link ak uz tema je (v tom pripade sa vopred ospravedlnujem).
V roku 2011 som mala prijem v SR ako zamestnanec v 01-03 mesiacoch. Zaroven mi za tieto tri mesiace zamestnavatel strhol dan.
Od aprila pracujem v Nemecku, cize vacsinu roka 2011. Nastudovala som si, ze priznanie o celosvetovych prijmoch podavam tam.
Problem mam, ako podat danove priznanie v SR a co so zaplatenou danou za mesiace 01-03. Mozem si odratat celu nezdanitelnu cast, alebo vobec nic, alebo pomerovo 3/12? Prijmy v SR som mala vyssie ako 2100 EUR. Plus som mala nejake prijmy z prenajmu, takze budem podavat DP typu B.

Dakujem vopred za radu.
michalea
23.02.12,08:37
Najde sa nejaka dobra dusa, ktora by mi poradila? Dakujem.
Jana Acsová
23.02.12,08:43
Od aprila pracujem v Nemecku, cize vacsinu roka 2011. Nastudovala som si, ze priznanie o celosvetovych prijmoch podavam tam.Tam asi nie ... nakoľko neuvádzate, či sa Vám zmenila daňová rezidencia. Ak nie (príspevkov je na Porade viac, odporúčam pozrieť rezidenciu z príspevkov Maríny)

Preto predpokladám, že daňové priznanie podávate v SR bez ohľadu na to, či Vám rovnaká povinnosť vznikla aj v Nemecku. V Nemecku zdaníte príjmy zo zdrojov na území Nemecka. Na Slovensku celosvetové príjmy.
Jana Acsová
23.02.12,08:48
michalea
23.02.12,11:04
pozrela som si prispevok Prijmi z CR a stale mi vychadza, ze mam rezidenciu v Nemecku, - som tam presidlena - mam tam byt, stredisko vsetkych zaujmov (na SR uz chodim len na dovolenku), prihlasena za obcana, na socialnom, danovom, financom, zdravotnom. Tu som odhlasena zo soc. poist, zdrav. poist.. Ale este mam trvaly pobyt.
Otazka je - ako si mozem v SR uplatnit nezdanitelnu cast k prijmom zo zamestnania?
ada159
23.02.12,12:55
Zamestnanec 9 mesiacov na Sk, 3 mesiace v Nemecku, trvalý pobyt na Sk, podáva daňové priznanie na Sk, s tým že príjem z Nemecka je vyňatý ale na r. 32 je započitaný. Avšak nakoľko prekročil príjem viac ako 100 násobok ŽM, uplatňuje nižšiu NČZD a vychádza mu nedoplatok na dani. Podáva ešte niečo v Nemecku?