EkoMax
22.02.12,08:25
Potrebovala by som poradiť, obdržali sme faktúru za platové okná aj s montážou. Fa sme uhradili v hotovosti, dodavateľ vystavil príjmový pokladničný doklad.
1. Nie je povinný vystaviť doklad o úhrade z elektronickej pokladnice ?
2. Ide o dodanie okien aj s montážou, nepovažuje sa to za predaj tovaru, ale za dodanie stavebných prác ?
Zita5
22.02.12,07:31
Potrebovala by som poradiť, obdržali sme faktúru za platové okná aj s montážou. Fa sme uhradili v hotovosti, dodavateľ vystavil príjmový pokladničný doklad.
1. Nie je povinný vystaviť doklad o úhrade z elektronickej pokladnice ?
2. Ide o dodanie okien aj s montážou, nepovažuje sa to za predaj tovaru, ale za dodanie stavebných prác ?

Ak by Vám predal len okná bez montáže ako tovar , potrebuje ERP a je povinný tržbu za úhradu FA evidovať cez ERP.
Ak dodal okná s montážou , postupoval správne .V tom prípade nie je povinný evidovať tržby v ERP a pri úhrade FA vypisuje PPD.

http://www.porada.sk/t183388-registracne-pokladnice-1-1-2012-suhrn.html#post1936991
Mibi79
26.10.12,10:52
Mám otázočku: výroba plastových okien a ich následný predaj s montážou - úhrada FA - nemusí byť ERP
.... ale predaj samostatne napr. bočných krytiek na parapety alebo predaj žalúzií..parapiet, protihmyz. sieťok, skrutiek na žalúzie a iného spotreb.materiálu - už musí byť ERP? Chápem to správne? Ďakujem.
saminka6
26.10.12,10:53
Áno, chápate to správne. Ak je to bez montáže tak cez ERP.
Mibi79
26.10.12,11:05
Áno, chápate to správne. Ak je to bez montáže tak cez ERP.

Ďakujem veľmi pekne.