dara
03.02.06,12:09
Prosím o radu:

1, osoba evidovaná na úrade práce k daňovému priznaniu stačí ak doloží "Potvrdenie o evidencii", ktoré si vyžiada na úrade práce kde bola dajme tomu cca 5 - 7 mes.

2. Od 7 mesiaca je dobrovoľne nezamestnaná ale si platí odvody do zdravotnej poisťovne. Odpočítam tieto od základu dane?

Prosím o serióznu radu, nakoľko už som tu svoj príspevok uvádzala, ale nedostala som jednoznačnú odpoveď. Ďakujem pekne.
Peterka
03.02.06,11:14
Ak bolo poistné zaplatené tak áno.Je potrebné predložiť doklad o zaplatení.
andrej_rv
03.02.06,18:07
Ak bolo poistné zaplatené tak áno.Je potrebné predložiť doklad o zaplatení.
Neviem, či sa to dá tak jednoznačne povedať. Je to napr. trošku technický problém, kde to na daňovom priznaní uviesť. A rovnako aj §, na základe ktorého by bolo možné toto poistné u dobrovoľne nezamestnaného uplatniť.
U čiastkového základu dane podľa § 5 sa uvádza úhrn povinného poistného na základe potvrdení príjmov zo závislej činnosti s odvolávkou na § 5 ods. 8 ZDP - čiastkovým základom dane sú zdaniteľné príjmy zo závislej činnosti znížené o poistné a príspevky, ktoré je povinný platiť zamestnanec. Podľa mňa sa to teda na dobrovoľne nezamestnanú osobu nevzťahuje, pretože tá už príjmy zo závislej činnosti nepoberá.
V § 19 ods. 3 písm. i) ZDP sú medzi daňovými výdavkami uvedené aj poistné a príspevky, ale sa vzťahujú len na daňovníka s príjmami podľa § 6 (z podnikania, inej zárobkovej činnosti alebo prenájmu). Dobrovoľne nezamestnaná osoba nepatrí ani do tejto kategórie.
V § 11 medzi nezdaniteľnými časťami základu dane zaplatené príspevky na zdravotné poistenie tiež nie sú uvedené.
Vychádzajúc z uvedeného, súčasné znenie ZDP podľa môjho názoru nejaké odpočítanie zaplatených príspevkov na zdravotné poistenie od základu dane u dobrovoľne nezamestnanej osoby neumožňuje.
Pokiaľ by sa niekto stretol s nejakým usmernením alebo opatrením, ktoré takéto zníženie základu dane umožňuje, mohol by ho sem pripnúť.
abel
03.02.06,18:26
Prosím o radu:


Prosím o serióznu radu, nakoľko už som tu svoj príspevok uvádzala, ale nedostala som jednoznačnú odpoveď. Ďakujem pekne.
Ja ale nevidím ani jednoznačnú otázku. Z akého príjmu si chceš podať daňové priznanie, keď si bola najprv na úrade práce a potom dobrovoľne nezamestnaná? Ak si mala nejaký príjem, do výdavkov sa dávajú tie náklady, ktoré s dosiahnutím príjmu súvisia a odvody do poisťovne sú náklady, ak dosiahnem príjmy v súvislosti s podnikaním, takže nerozumiem.Skús napísať bližšie, čo chceš zdaňovať.
abel
03.02.06,18:33
Dara, teraz som si pohľadala tvoje príspevky, a ty máš zrejme na mysli príjem z predaja bytu, Nemýlim sa?
andrej_rv
03.02.06,18:34
Možno mala na mysli prípad, keď niekto bol časť roka zamestnaný, dostal prípadne aj nejaké odstupné a potom bol dobrovoľne nezamestnaný. A vtedy by možnosť odpočtu zaplateného zdravotného poistenia prišla vhod. Aj keď podľa mňa na to nie je nárok...
abel
03.02.06,19:24
Možno mala na mysli prípad, keď niekto bol časť roka zamestnaný, dostal prípadne aj nejaké odstupné a potom bol dobrovoľne nezamestnaný. A vtedy by možnosť odpočtu zaplateného zdravotného poistenia prišla vhod. Aj keď podľa mňa na to nie je nárok...
No myslím že platenie odvodov ako dobrovoľne nezamestnaných sa určite nezapočítava k ostatným výdavkom ... hoci čím som tu dlhšie už občas aj pochybujem, či som abel alebo kain. :confused:
dara
06.02.06,06:38
Ja už som to v príspevku jednom uvdázala.
Mám osobu, ktorá bola časť roka normálne zamestnaná, pak bola nezamestnaná poberala podporu, pak bola do konca roka evidovaná ako dobrovoľne nezamestnaná.

1, Preto si ako dobrovoľne nezamestnaná platila aj sama odvody do zdravotnej poisťovne. Pýtam sa či je možné odpočítať tieto platby zo základu dane.

2, Ďalej by ma zaujímalo aké potvrdenie keďže v jednom príspevku som to mala doporučené si má vyžiadať zo soc.poistovne.
Peterka
06.02.06,07:05
Po konzultáciách sa ospravedlňujem za moje urýchlené stanovisko a ak môžem tak zhrniem problematiku:
Dobrovoľne nezamestnaná osoba si nemôže uplatniť zaplatené poistné z príjmov podľa zákona 595/2003 lebo:
- podľa § 5ods.8 neumožňuje,
- podľa § 6 nie, počas podnikania-nie je už dobrovoľne zdravotne poistená, môže byť dobrovoľne poistená v SP -môže ísť do výdavkov len od začatia podnikania,
-podľa §7 , ods. 4 nie,
-podľ §8, ods.4 nie
abel
06.02.06,17:16
Ja už som to v príspevku jednom uvdázala.
Mám osobu, ktorá bola časť roka normálne zamestnaná, pak bola nezamestnaná poberala podporu, pak bola do konca roka evidovaná ako dobrovoľne nezamestnaná.
1, Preto si ako dobrovoľne nezamestnaná platila aj sama odvody do zdravotnej poisťovne. Pýtam sa či je možné odpočítať tieto platby zo základu dane.

Odporúčam pri podobných problémoch dať si otázku: súvisí ten výdavok s dosiahnutím prijmu? V tomto prípade samozrejme nie, takže niet čo riešiť.
Katija
07.02.06,19:33
Odporúčam pri podobných problémoch dať si otázku: súvisí ten výdavok s dosiahnutím prijmu? V tomto prípade samozrejme nie, takže niet čo riešiť. Znie to síce logicky, ale neplatí to úplne. Existuje v našej daňovej praxi prípad keď je možné uplatniť si výdavok, ktorý priamo nesúvisí s príjmom podľa § 5 alebo 6 zákona o DzP. Mám na mysli opatrenie MF SR, podľa ktorého si môže preukazateľne zaplatené poistné uplatniť ako výdavok aj dobrovoľne poistená osoba podľa zákona 461/2003 Z.z. Zdaniteľné príjmy by u takejto osoby boli najskôr rovnaké, aj keby si dobrovolné poistné neplatila. Na takýto postup má nárok aj dobrovoľne nezamestnaná osoba, teda pokiaľ si dobrovoľne platí poistné, má povinnosť podať daňové priznanie a zároveń má príjmy podľa § 5 alebo 6 zákona o DzP. Takže dobrovoľne zaplatené poistné podľa zákona 461/2003 Z.z. si môže uplatniť, ale povinne zaplatené poistné podľa zákona 580/2004 Z.z. nie.
Taký názor tu prevládol. A prečo ? V zákone sa nepíše nič ani o jednom z týchto poistení a usmernenie MF o tom ako sa má takéto zdravotné poistné posudzovať zatiaľ nie je. Iný rozdiel ani nevidím. A pritom by logickejšie bolo uplatňovať si do daňových výdavkov práve zdravotné poistenie a síce preto, lebo nie je konečné, len preddavkové. A aj keď to tak na prvý pohľad nevyzerá, veru súvisí so zdaniteľnými príjmami. Pokiaľ totiž bude mať takáto osoba príjmy podľa § 5 alebo § 6 alebo oboch (ak by ich nemala nemáme sa o čom baviť) menšie ako 1/2 úhrnu minimálnych miezd tak sa z preddavkov na zdravotné poistenie stane konečné poistné ( uvažujem, že bolo zaplatené minimum 575,- Sk mesačne), ale ak budú tieto príjmy väčšie, tak ich bude musieť dobrovoľne nezamestnaná osoba priznať v ročnom zúčtovaní zdravotného poistenia a ešte aj doplatiť rozdiel. A vtedy už bude uplne zrejmé, že zaplatené preddavky dobrovoľne nezamestnanej osoby na zdravotné poistenie súviseli s príjmami dobrovoľne nezamestnanej osoby podľa § 5 alebo § 6 zákona o DzP. Katija:):cool:
kacena
16.02.06,09:44
Prosím Vás koľko platí zdravotné poistenie osoba dobrovoľne nezamestnaná od 01.01.2006 ? A aký je spôsob výpočtu ? ďakujem
Barbara
16.02.06,10:00
Prosím Vás koľko platí zdravotné poistenie osoba dobrovoľne nezamestnaná od 01.01.2006 ? A aký je spôsob výpočtu ? ďakujem


634,,-Sk
spôsob výpočtu takto z hlavy neviem, ale je to uvedené tuším v téme" zdravotné poistenie" od p. Mihála.
je tam nejaký koeficient....................... :rolleyes:
Denda
16.02.06,10:10
Súhlasím s príspevkom od Katija a dopĺňam, že aj zamestnanec si môže dodatočne uplatniť zaplatené poistné ktoré si platila ako dobrovoľne poistená osoba s príjmami zo závislej činnosti.
To znamená, že zamestnanec,ktorý bol v priebehu roka nezamestnaný a platil si dobrovolne poistné uvedie túto skutočnosť do priznania a priloží doklady, ktoré preukážu toto zaplatenie.
Je to usmernenie MF č.13 finančný spravodajca 2/2004 s odvolávkou na zákon o sociálnom poistení 461/2003.

Podobne je to aj zo zdravotným poistením napr.osoby nemusia to byť len zamestnanci v prac.pomere,ale majú príjem podľa §5, nevznikla im síce povinnosť platiť preddavky,ale poistné si dobrovolne z príjmu zaplatili. Kde je povedané, že táto povinnosť im vzniká len pri podaní ročného zúčtovania poistného?
Katija
16.02.06,13:34
Podobne je to aj zo zdravotným poistením napr.osoby nemusia to byť len zamestnanci v prac.pomere,ale majú príjem podľa §5, nevznikla im síce povinnosť platiť preddavky,ale poistné si dobrovolne z príjmu zaplatili. Kde je povedané, že táto povinnosť im vzniká len pri podaní ročného zúčtovania poistného? V tom je ten problém, že nikto na MF alebo DRSR sa tým pravdepodobne nezaoberal. Ročné zúčtovanie zdravotného poistenia sa bude robiť prvý raz a až potom, keď začnú takéto dobrovoľne nezamestnané osoby doplácať zdravotné poistné zo svojích zdanených peňazí, tak sa začnú aj pýtať prečo si nemohli svoje (od 1.9.2005 povinne) zaplatené preddavky v roku 2005 uplatniť v daňovom priznaní za rok 2005. No a keď tak nad tým rozmýšlam, ja vlastne ani neviem, či nedoplatok poistného bude daňovým výdavkom roka 2006. A ak áno, tak podľa čoho. Preplatky na zdravotnom poistnom sú už v znení zákona 595/2003 Z.z. platnom od 1.1.2006 vyriešené. Ale nedoplatky tam nevidím. Katija:):cool:
Denda
16.02.06,13:43
V tom je ten problém, že nikto na MF alebo DRSR sa tým pravdepodobne nezaoberal. Ročné zúčtovanie zdravotného poistenia sa bude robiť prvý raz a až potom, keď začnú takéto dobrovoľne nezamestnané osoby doplácať zdravotné poistné zo svojích zdanených peňazí, tak sa začnú aj pýtať prečo si nemohli svoje (od 1.9.2005 povinne) zaplatené preddavky v roku 2005 uplatniť v daňovom priznaní za rok 2005. No a keď tak nad tým rozmýšlam, ja vlastne ani neviem, či nedoplatok poistného bude daňovým výdavkom roka 2006. A ak áno, tak podľa čoho. Preplatky na zdravotnom poistnom sú už v znení zákona 595/2003 Z.z. platnom od 1.1.2006 vyriešené. Ale nedoplatky tam nevidím. Katija:):cool:
Nedoplatkami sa budú ešte len zaoberať.:)
Ja som za rozhodla, že mu toto zaplatené poistné idem normálne zahrnúť do výdavkov,ktoré samozrejme zdokladuje. De facto si len znížil celkový nedoplatok na zdravotnom, ktorý mu vznikne pri ročnom zúčtovaní poistného a tam to bude mať zahrnuté ako zaplatené preddavky.
Týka sa to zdaňovacieho roka 2005 týka a má príjmy podľa §5.

PS: Tento môj prípad vznikol ináč mylne podanými informáciami na začiatku roka 2005 od zdravotnej poisťovni.
Katija
16.02.06,13:55
Nedoplatkami sa budú ešte len zaoberať.:)
Ja som za rozhodla, že mu toto zaplatené poistné idem normálne zahrnúť do výdavkov,ktoré samozrejme zdokladuje. De facto si len znížil celkový nedoplatok na zdravotnom, ktorý mu vznikne pri ročnom zúčtovaní poistného a tam to bude mať zahrnuté ako zaplatené preddavky.
Týka sa to zdaňovacieho roka 2005 týka a má príjmy podľa §5. Máš uplnú pravdu. Tu zase raz prax predbehne zákon. Katija:):cool:
dara
17.02.06,05:13
Denda ja mám podobný problém a myslíš, že poistné, ktoré dobrovoľne zamestnaná osoba platila je teda možné zahrnúť do výdakov????
dara
23.02.06,06:12
Chcem Vás poprosiť o radu. Od 1.1. - 31.05.2005 bola zamestnaná. Od 31.05.2005 bola na úrade práce istý čas, pak bola evidovaná ako dobrovoľne nezamestnaná. Chcem sa spýtať nezdaniteľnú čiastku budem uplatňovať iba za obdobie, ktoré osoba poberala príjmy zo závislej činnosti alebo môžem uplatniť celkom za rok 87.936 Sk?
Katija
23.02.06,06:15
Chcem Vás poprosiť o radu. Od 1.1. - 31.05.2005 bola zamestnaná. Od 31.05.2005 bola na úrade práce istý čas, pak bola evidovaná ako dobrovoľne nezamestnaná. Chcem sa spýtať nezdaniteľnú čiastku budem uplatňovať iba za obdobie, ktoré osoba poberala príjmy zo závislej činnosti alebo môžem uplatniť celkom za rok 87.936 Sk?Určite celý rok, ale tu si s touto otázkou mimo témy. Katija:):cool:
dara
23.02.06,06:18
No mimo asi nie pretože sa to týka tej istej osoby o ktorej som písala v tomto príspevku, takže preto som nechcela zadávať novú tému alebo hľadať a dávať to pod niakú inú. Ale ďakujem za radu, takže celých 87.936 Sk môžem uplatniť ????
ajobs
23.02.06,12:01
No mimo asi nie pretože sa to týka tej istej osoby o ktorej som písala v tomto príspevku, takže preto som nechcela zadávať novú tému alebo hľadať a dávať to pod niakú inú. Ale ďakujem za radu, takže celých 87.936 Sk môžem uplatniť ????

Áno:) :) .
neily
23.02.06,19:44
Ak sa mozem zapojit, tak pokial viem skutocne si DNO nemoze uplatnit odpočet z dan.zakladu o zaplatene prispevky na poistenie ZP.Ale to sa týka prispevkov zaplatených za dobu ničnerobenia. Ale nie je jasné, ako je to napr. pri práci na dohodu o VP, kde je povinnost nad určitu výšku príjmu platiť ZP. Tu stoji otázka - je to príjem podla daň.zákona 595 parag. 5? Myslím že je. Tak za obdobie výkonu práce na základe dohody ak je povinnost platit ZP, tak by sa malo toto dat zohladnit v daň.priznani. Inak je to diskriminačné.. Usilovne po tomto patran zopár dní aj na DU, ak budem vediet tak napíšem
dara
02.03.06,09:58
Chcem ešte raz poprosiť o Váš názor na tento prípad

Od 01.01.-31.05.2005 - príjem zo závislej činnosti (cca 200 tis. SK)

Od 01.06. - 26.06.2005 - poberal dávku v nezamestnanosti (k tomuto mám tlačivo zo Soc.poist o výške vyplatenej dávky cca 6000 Sk, ďalej potvrdenie z úradu práce o dobe evidencie).

Od 26.06 - 31.12.2005 dobrovoĽne nezamestnaná osoba.

Výpočet

Príjmy zo závislej činnosti + príjem z dávky v nezamestnantosti - odovody - nezdaniteľná čiastka= daňový základ * 19 % Dph= daň

Daň podľa DP - daň zrazená z PZČ = buď preplatok alebo nedoplatok.

1, Uplatňujem nezdaniteľnú čiastku v plnej výške 87.936,-- Sk?
2, Započítavam do príjmov aj dávku v nezamestnanosti ?
Tweety
02.03.06,09:59
Chcem ešte raz poprosiť o Váš názor na tento prípad

Od 01.01.-31.05.2005 - príjem zo závislej činnosti (cca 200 tis. SK)

Od 01.06. - 26.06.2005 - poberal dávku v nezamestnanosti (k tomuto mám tlačivo zo Soc.poist o výške vyplatenej dávky cca 6000 Sk, ďalej potvrdenie z úradu práce o dobe evidencie).
Od 26.06 - 31.12.2005 dobrovoĽne nezamestnaná osoba.
Výpočet
Príjmy zo závislej činnosti + príjem z dávky v nezamestnantosti - odovody - nezdaniteľná čiastka= daňový základ * 19 % Dph= daň
Daň podľa DP - daň zrazená z PZČ = buď preplatok alebo nedoplatok.

1, Uplatňujem nezdaniteľnú čiastku v plnej výške 87.936,-- Sk?
2, Započítavam do príjmov aj dávku v nezamestnanosti ?

1.správne
2.nie, nezapočítava sa do príjmov daňovníka.:eek:
dara
02.03.06,10:06
Twety ďakujem pekne, ale tu na porade som našla v článku "Povinnosti mzdovej účtovníčky......že do príjmu manžela či manželky sa započítavajú všetky ostatné príjmy (napr. dávka v nezmestnanosti, nemocenské, materské, ošetrovné.....). Som z toho už totálne domotaná. Prečítala som veľa článkov a už neviem tuším ani ako sa volám. :(
ajobs
02.03.06,10:07
Twety ďakujem pekne, ale tu na porade som našla v článku "Povinnosti mzdovej účtovníčky......že do príjmu manžela či manželky sa započítavajú všetky ostatné príjmy (napr. dávka v nezmestnanosti, nemocenské, materské, ošetrovné.....). Som z toho už totálne domotaná. Prečítala som veľa článkov a už neviem tuším ani ako sa volám. :(

To je iba v prípade, že si uplatňuješ nezdaniteľnú čiastku na manžela / manželku. Čiže nezdaniteľnú čiastku NA INÚ OSOBU, nie na seba.
Tweety
02.03.06,10:09
Twety ďakujem pekne, ale tu na porade som našla v článku "Povinnosti mzdovej účtovníčky......že do príjmu manžela či manželky sa započítavajú všetky ostatné príjmy (napr. dávka v nezmestnanosti, nemocenské, materské, ošetrovné.....). Som z toho už totálne domotaná. Prečítala som veľa článkov a už neviem tuším ani ako sa volám. :(
Zaratávajú sa len vtedy, ak sa uplatňuje odpočítateľná položka na manžela, alebo manželku. Vtedy do ich príjmov sa započítavajú aj iné príjmy uvedené v zákone, medzi nimi aj podpora, MD...:eek:
Tweety
02.03.06,10:11
To je iba v prípade, že si uplatňuješ nezdaniteľnú čiastku na manžela / manželku. Čiže nezdaniteľnú čiastku NA INÚ OSOBU, nie na seba.
Tonko, nepredbehuj sa, to sa žene nerobí.:p
ajobs
02.03.06,10:11
Zaratávajú sa len vtedy, ak sa uplatňuje odpočítateľná položka na manžela, alebo manželku. Vtedy do ich príjmov sa započítavajú aj iné príjmy uvedené v zákone, medzi nimi aj podpora, MD...:eek:

mimotemy Maja, prepáč, že som ťa predbehol.:) :) mimotemy
dara
02.03.06,10:14
Aha, ďakujem Vám za pomoc, ste super. Takže ak si uplatňujem na seba do svojich príjmov si tieto nezapočítavam, ale v prípade, že by som si chcela uplatniť nezdaniteľnú čiastku na manžela zahrniem do príjmov aj dávky v nezamestnanosti. Však?
ajobs
02.03.06,10:15
Aha, ďakujem Vám za pomoc, ste super. Takže ak si uplatňujem na seba do svojich príjmov si tieto nezapočítavam, ale v prípade, že by som si chcela uplatniť nezdaniteľnú čiastku na manžela zahrniem do príjmov aj dávky v nezamestnanosti. Však?

Áno, presne tak.:)
Tweety
02.03.06,10:16
mimotemy Maja, prepáč, že som ťa predbehol.:) :) mimotemy
Kedže je to mimotemy, tak prepáčim.:cool:
Eva Farkasová
06.03.07,20:52
Prosím o radu ohľadom podobného prípadu : bola som zamestnaná od 1.1.do 3.10.2006 na prac.zmluvu (potvrdenie mám) a od 4.10.2006 som dobrovoľne nezamestnaná (platím si iba ZP).Ďalej som mala príjmy z DoVP, ktoré dokladám potvrdeniami. Ako si vykonať DP? Daňový bonus platí iba do obdobia 3.10.06 alebo si ho môžem uplatniť až do 12/06? Mám 2 deti a životné poistenie.Prosím poraďte mi.ďakujem pekne:confused:
katkaj
06.03.07,21:53
Prosím o radu ohľadom podobného prípadu : bola som zamestnaná od 1.1.do 3.10.2006 na prac.zmluvu (potvrdenie mám) a od 4.10.2006 som dobrovoľne nezamestnaná (platím si iba ZP).Ďalej som mala príjmy z DoVP, ktoré dokladám potvrdeniami. Ako si vykonať DP? Daňový bonus platí iba do obdobia 3.10.06 alebo si ho môžem uplatniť až do 12/06? Mám 2 deti a životné poistenie.Prosím poraďte mi.ďakujem pekne:confused:

Treba urobiť DP typ A. Zahrnú sa tam príjmy zo zamestnania a pokiaľ boli dohody zdaňované preddavkovo tak aj tie. Keď boli zdanené zrážkovo tak sa považujú za vysporiadané.
V daňovom priznaní si uplatníte aj odpočet na životné poistenie a pokiaľ ste mali za rok príjem viac ako 42450,- tak si môžete uplatniť aj daňový bonus za obdobie nezamestnanosti ;)
Eva Farkasová
07.03.07,07:13
Ďakujem pekne, takže to zhrniem:

úhrn zúčtovaných príjmov 142 387 /1-10/06/
- poistné u zamestnávateľa - 18 859
- myslím, že môžem zarátať aj poistné čo som si zaplatila ako DN - 1841
-----------------------------------------------------------------------
čiastkový základ dane 121 687,-
*************************************
nezdan.časť 1-10/06 - 75 680,-
daňový bonus 1-12/06-2 deti - 12 960,-
životné poistenie 1-12/06 - 2 340,-
----------------------------------------------------------------------
odpočty celkom - 90 980,-
**************************************
preddavky na daň 9289,- Sk

Je to takto dobre?
katkaj
07.03.07,07:40
Ďakujem pekne, takže to zhrniem:

úhrn zúčtovaných príjmov 142 387 /1-10/06/
- poistné u zamestnávateľa - 18 859
- myslím, že môžem zarátať aj poistné čo som si zaplatila ako DN - 1841 áno,môže sa odrátať aj to
-----------------------------------------------------------------------
čiastkový základ dane 121 687,-
*************************************
nezdan.časť 1-10/06 - 75 680,- uplatňuje sa celá vo výške 90.816
daňový bonus 1-12/06-2 deti - 12 960,- daňový bonus sa odráta až z daňovej povinnosti
životné poistenie 1-12/06 - 2 340,-
----------------------------------------------------------------------
odpočty celkom - 90 980,- 90816 + 2340 = 93.156
**************************************
preddavky na daň 9289,- Sk toto je z potvrdenia ?

Je to takto dobre?

odpoved v texte
Eva Farkasová
07.03.07,08:27
áno preddavky na daň sú z potvrdenia.
katkaj
07.03.07,08:35
áno preddavky na daň sú z potvrdenia.

Tak treba už len vyplniť DP typ A a odovzdať. ;)
Eva Farkasová
07.03.07,09:48
Ďakujem pekne a prajem príjemný deň
dopravca
09.03.07,08:09
Pekný deň. Môžem urobiť RZ zamestnancovi, ktorý poberá inv. dôchodok ? Ako ? Ďakujem
katkaj
09.03.07,08:11
Pekný deň. Môžem urobiť RZ zamestnancovi, ktorý poberá inv. dôchodok ? Ako ? Ďakujem

Pokiaľ má príjem len zo závislej činnosti tak môžeš ;)