zuza 74
22.02.12,09:42
Chcela by som sa opýtať niekoho, kto pracuje v oblasti poľnohospodárstva s pôdou, akým spôsobom vypláca ročné nájomné za pôdu. Z výšky nájomného sa odpočítava poštovné ak sa posiela poštovou poukážkou, alebo neodpočítava? Je to ošetrené nejakým predpisom? Ďakujem
sattelitka
22.02.12,10:04
Chcela by som sa opýtať niekoho, kto pracuje v oblasti poľnohospodárstva s pôdou, akým spôsobom vypláca ročné nájomné za pôdu. Z výšky nájomného sa odpočítava poštovné ak sa posiela poštovou poukážkou, alebo neodpočítava? Je to ošetrené nejakým predpisom? Ďakujem

Všetko vyplýva z nájomnej zmluvy. Prečítajte si, čo tam je uvedené.........kedy a akou formou sa vypláca (či osobne v hotovost, poštou, na účet, alebo v naturáliach), či je z toho strhnuté poštovné... atď
zuza 74
22.02.12,11:22
Ďakujem za odpoveď. V zmluve nie je uvedené akým spôsobom sa nájomné uhrádza, je stanovená len výška nájomného. Môžeme si ho prebrať osobne, vo forme naturálií, príp. nahlásiť bankový účet. Kto nenahlásil, nevybral si natur. neprišiel pre hotovosť, posiela sa nájomné poštou. Ja len či môže nájomca, keď prenajímateľ nevyužije tieto spôsoby, pri platbe poštou mu stiahnuť poštovné a teda poukázať o 0,80 EUR menej.
sattelitka
22.02.12,11:51
Normálne by sa to nemalo robiť /v žiadnom predpise sa poštovné nespomína osobitne/, hlavne ak to nie je uvedené v niektorom bode nájomnej zmluvy /skús pozrieť aj tie maličké písmenká :-)/
Najlepšie je, ak si to dajú ľudia prevodom na účet - je to rýchly a najjednoduchší spôsob.
cibka1
23.02.12,06:17
poštovné poplatky sa z výšky nájomného nestrhávajú (pokiaľ to nemáte uvedené v zmluve,čo si myslím že nemáte, inak by si si to určite všimla)

len pre zaujímavosť, máme prenajímateľa, ktorému zasielame menšie nájomné ako je výška poštovného...
(mám nainštalovaný program z pošty, tam sú tie poplatky o trochu menšie ako keby si vypisovala šeky, je to pohodlnejšie, rýchlejšie a pre kontrolu nenahraditeľné ;-))