Bizzy
22.02.12,14:03
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, či je niekde zakotvená povinnosť, ak nám napr. rodinný príslušník, na ktorého bola písaná elektrická prípojka umrel. Viem, že niekde som to videla, ale neviem kde. Jedná sa mi o to, že či musím do nejakého stanoveného dátumuúmrtie nahlásiť ZSE alebo nemusím. mne sa marí že tam boli buď 2 týždne alebo 2 mesiace, ale ozaj neviem kde. Pomôže mi niekto? Ďakujem
ivka70
22.02.12,13:31
http://www.zse.sk/index.php?www=sp_file&id_item=882

11.5 Zmluva zaniká smrťou Odberateľa alebo jeho právoplatným
vyhlásením za mŕtveho.



2.4 Odberateľ je povinný bez zbytočného odkladu písomne oznámiť Dodávateľovi zmeny údajov uvedených v Zmluve (najmä, ale nielen

zmenu identifikačných údajov, čísla účtu, zmenu adresy odbernéhomiesta z dôvodu pridelenia súpisného čísla po kolaudácii, zmenunázvu ulice, údajov relevantných pre fakturáciu a pod.) vrátaneoznámenia o postavení zdaniteľnej osoby podľa zákona č. 222/2004Z. z. o dani z pridanej hodnoty v znení neskorších predpisov(ďalej len „zákon o DPH“), najneskôr však do 15 dní od zmeny príslušných údajov. Nesplnenie tejto oznamovacej povinnosti jena ťarchu povinnej zmluvnej strany. Zmluvné strany sa zaväzujúposkytovať si včas všetky informácie, ktoré by mohli mať vplyv
na plnenie podľa Zmluvy.