mataxx
22.02.12,22:04
dobrý deň,
má nárok na ZP zamestnanec, ktorý dlhodobo vykonáva prácu v zahraničí,( je vysielaný cez formulár E 101) odvody sa platia na Slovensku.
dakujem za odpovede
Mila123
22.02.12,21:08
nie, nemá...práca v zahraničí i pre SK firmu vylučuje ZP....
ewita888
23.02.12,11:09
dobrý deň,
má nárok na ZP zamestnanec, ktorý dlhodobo vykonáva prácu v zahraničí,( je vysielaný cez formulár E 101) odvody sa platia na Slovensku.
dakujem za odpovede
ak má firma sídlo na Slovensku, a tu sa vypláca aj mzda, nemá to vplyv na nárok na ZP.. čiže ak splňa ostatné podmienky, nárok na ZP je..
mataxx
25.02.12,18:13
...lenže medzi základnými podmienkami na uplatnenie ZP je uvedené - za prácu vykonávanú len na území SR.
len chcem vediet ako je to naozaj spravne...
Marcelka V
26.02.12,11:37
Aj mňa by to zaujímalo.Firma je v Bratislave ,všetko sa platí na slovensku,ale práce sa vykonávajú v zahraničí. Mzda je vyplácaná zo zahraničného účtu na účet zamestnanca.Má nárok na ZP?
Marcelka V
26.02.12,12:08
Asi nie však?
Marcelka V
26.02.12,21:13
Ale zasa ,keď mi klient nepovie,že pracoval pre slovenskú firmu v zahraničí,tak ja z toho potvrdenia o príjme nezistím a automaticky mu uplatním ZP,lebo podmienky spĺňa. Tak teraz som z toho zmätená.
Marcelka V
27.02.12,20:19
Môžte sa mi prosím k tomu vyjadriť?
milka1619
28.02.12,06:40
Ja tento problém riešim už tretí rok. Písala som aj na DR v BB - odpoveď - Agentúra - dočasné prideľovanie - nie je nárok.
Ak pracuje v zahraničí ( E 101 )- vyplácané mzdy na Slovensku - je nárok. Konzultovala som to aj s daňovou poradkyňou, aj na školení mi to potvrdili. Len ja nie som si stále istá. Zamestnancov som na to upozornila. V DP si uplatňovali ZP s tým, že ak nebudú mať nárok, tak ju vrátia.
mataxx
28.02.12,07:27
- no mne na školení povedali, že nárok nema... na danovom mi zas povedali, že je to vec kontroly, tiež som tam nedostala presnu odpoved... takže čo poradca, to iná odpoveď...
- v základných podmienkach k nároku na ZP, je ale uvedené - za prácu vykonávanú LEN na území SR!!! takze podla mna narok nemaju .
- riesim to ale takto, ze do potvrdeni dopisujem , ze pracu vykonavali v zahranici...
milka1619
28.02.12,08:20
Bližšie vysvetlenie - ak sa vypláca v SR - a tu sa aj zdaňuje, vyplácajú cest. náhrady - patrí ZP.Dôležité je, kde smeruje daň. Posudzuje sa to ako služobná pracovná cesta.
( záleží ešte na type zmluvy medzi zahraničím - ak tam to malo byť zdanené, alebo nie ) Spôsob zdanenia - ak to nebolo zdanené v zahraničí, účtovníčka na Slovensku za to nemôže.