JanAro
23.02.12,07:45
Ahojte,

mam zmluvu na dobu urcitu na prenajom(som podnajomnik) a mam tu byt este 6 mesiacov. Problem je v tom ze majitel mi nechce poriadne zdokladovat vydaje a neustale odomna pyta nehorazne nedoplatky (kazdy mesiac(kludne aj 100E)) odmieta mi dat k nahliadnutiu doklady od bytoveho druzstva kde je cena vody atd a ohradil sa tym ze musim platit co mi on nakaze. Ma kadejake pochybne vypocty a ziada po mne nedoplatky aj ked sa zistilo ze nic nedava na zalohy za energie lebo to proste nesedi( priklad: minies 100KW elektriky je na tom 30E zaloha ale za 200KW uz chce 100E atd uplne nezmysli), studena voda vraj stoji pomaly 10E za m3! Chcel by som okamzite odstupit od zmluvy . Ake mam moznosti? Pretoze kebyze mam cakat 3 mesiace tak skrachujem na vymysloch. Jedna sa o 1 izbovy byt.
Majitel je toho nazoru ze musim zaplatit vsetko co mi donesie a je v tom neuveritelny chaos.

Jedna z moznosti: proste nezaplatit dalsi najom a odstahovat sa. Co by ste navrhli vy?
ivka70
23.02.12,06:55
A co mas dohodnute v zmluve?
Pevny najom aj s energiami? alebo doplacas nedoplatky?

A len tak nezaplatis najom a odstahujes sa, prenajimatel moze od teba dlznu sumu aj najomne za vypovednu dobu vymahat na sude.
trevize
23.02.12,07:08
V prvom rade by som neplatil nedoplatky, ktore ti nepreukaze.

Co sa tyka nezaplatenia najmu a odstahovania sa, neverim, ze by sa s tebou vlacil po sudoch kvoli mesacnemu najmu. Ale lepsie riesenie by bola vzajomna dohoda o ukonceni najmu.
JanAro
23.02.12,07:11
najom je 200E + 100E energie. Zmluva je na dobu urcitu a je tam aj to ze ak nezaplatim najomne ma pravo ma do 15 dni vystahovat. zvysne veci neurcene v zmluve sa riadia zakonom. Ale poviete mi su tieto veci a jednanie normalne? ako sa mozem branit voci takemuto konaniu?
kopretinka
23.02.12,07:13
tak nezaplať a nech Ťa vysťahuje.....
JanAro
23.02.12,07:13
Co sa tyka tycn nedoplatkov on si pripravi take tabulky a hovadiny ze sa s nim vobec neda hadat. A samozrejme ma aj nejaky faktury (el a plyn) na ktorych mu prisli nedoplatky ktore po mne chce ale je zrejme ze vobec nedaval ziadne zalohy. A ked som pozadoval nech mi preukaze kolko davaju na zalohy tak mi povedal ze on neni povinny mi nic dokazovat. Problem je v tom ze ked niekto za pol roka neda na zalohy nic a potom pride vyuctovanie tak je logicke ze pride velky nedoplatok. Kebyze tam tie zalohy normalne dava tak by nedoplatok bol minimalny. Toto vsak uz hranici legitimne s podvodom co by ste navrhovali? Lebo vyutovanie za vodu mi nechce ukazat vobec
JanAro
23.02.12,07:15
cize vdaka tomuto mu ostavaju peniaze z mojich zaloh na energie a potom doplacam vsetko znova cize akoby som platil dvakrat za energie
ivka70
23.02.12,07:15
Co sa tyka tycn nedoplatkov on si pripravi take tabulky a hovadiny ze sa s nim vobec neda hadat. A samozrejme ma aj nejaky faktury (el a plyn) na ktorych mu prisli nedoplatky ktore po mne chce ale je zrejme ze vobec nedaval ziadne zalohy. A ked som pozadoval nech mi preukaze kolko davaju na zalohy tak mi povedal ze on neni povinny mi nic dokazovat. Problem je v tom ze ked niekto za pol roka neda na zalohy nic a potom pride vyuctovanie tak je logicke ze pride velky nedoplatok. Kebyze tam tie zalohy normalne dava tak by nedoplatok bol minimalny. Toto vsak uz hranici legitimne s podvodom co by ste navrhovali? Lebo vyutovanie za vodu mi nechce ukazat vobec

Este raz, zaklad je, co mas dohodnute v zmluve o prenajme .... ake platby a za co ....
Potom mozes dostat relevantnu odpoved.
kopretinka
23.02.12,07:16
a bytovému družstvu nevadí,že neplatí zálohy???
JanAro
23.02.12,07:21
V zmluve sa pise ze zvysenu spotrebu energii je najomca povinny uhradit. to je logicke. Dalej je tam sanckia za omeskanie platby 100E a potom ustanovenie ze najomca sa zavazuje prenajimatelovi odovzdat kluce a vypratat byt ak nezaplati do 15 tich dni najomne alebo sankcny poplatok. Prava a povinnosti neupravene v zmluve sa riadia prislusnymi ustanoveniami obcianskeho zakonnika a ostatnymi vsekobene zavaznymi predpismi
JanAro
23.02.12,07:23
Co sa tyka tych zaloh on to ma dohodnute na raz za pol roka tusim(el a plyn) a raz rocne druzstvo. Ale aj tie ceny ved je podla Vas 10E za m3 studenej vody normalny?
kopretinka
23.02.12,07:25
V zmluve sa pise ze zvysenu spotrebu energii je najomca povinny uhradit. to je logicke. Dalej je tam sanckia za omeskanie platby 100E a potom ustanovenie ze najomca sa zavazuje prenajimatelovi odovzdat kluce a vypratat byt ak nezaplati do 15 tich dni najomne alebo sankcny poplatok. Prava a povinnosti neupravene v zmluve sa riadia prislusnymi ustanoveniami obcianskeho zakonnika a ostatnymi vsekobene zavaznymi predpismi
si povinný hradiť energie,ale na základe čoho? jedine na základe vyúčtovania.A keďže Ti ho neposkytne,tak neplať.Nie nejaké jeho tabuľky,ale originál od dodávateľa tepla,vody,elektriny.
JanAro
23.02.12,07:25
Dalsia otazka je ci moze pripadne odo mna vymahat ked nezaplatim teraz a zmluva bola este na 6 mesiacov(tj moze vymahat este 6x300E? alebo moze vymahat len posledny mesiac ktory nezaplatim lebo tym padom zmluva zanika?
JanAro
23.02.12,07:28
on robi akoze masacne vyuctovanie a je v tom taky bordel on chce furt dake zalohy na energie aby bol akoze kryty atd. A furt robi dake odhady kolko chce zalohu na energie lebo sa vraj priserne vela mina. Ide o to ze co mam robit ked chcem toto odmietnut platit? Lebo on mi povie zenu za 1m vody ale nic mi neukaze len sumu k uhrade a ja potom neviem ci v tej sume neni uz aj jeho fond oprav atd chapete.
kopretinka
23.02.12,07:30
sorry,ale píšeš ako tatár.čítaš vôbec,čo Ti tu píšeme?
JanAro
23.02.12,07:33
sorry ze pisem tak zmatene ale mam fakt nervy v kybli. nejde o male sumy ktore kazdy mesiac niekto pyta navyse a preto hladam pomoc
JanAro
23.02.12,07:37
Prenajimatel prenajima najomcovi byt za 300E mesacne. Do platby za uzivanie bytu sa nezahrna zvysena spotreba vody, plynu el nad povolenu vysku spotreby a to maximalne a mam tam ...... neni tam ziadna suma, ktore su zahrnute do mesacnych zalohovych platieb za prenajom