lenusi
23.02.12,10:04
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ako to je s odovzdávaním mesačných prehľadov na DÚ. Ku ktorému dňu majú byť odovzdané? Teda výkaz za 1/2012 musím doložiť na DÚ najneskor do 29.2.2012? Ďakujem za odpovede..
Tweety
23.02.12,09:05
Áno.
jales
24.02.12,06:06
Je to potrebné zatiaľ dať na CD a prvú stranu v papierovej podobe, tak ako doteraz ročné hlásenia, či ako. Včera som bola na portáli, ale zatiaľ tam nie je možnosť odoslať mes. výkaz, len štvrťročné.
srska
24.02.12,06:11
Je to potrebné zatiaľ dať na CD a prvú stranu v papierovej podobe, tak ako doteraz ročné hlásenia, či ako. Včera som bola na portáli, ale zatiaľ tam nie je možnosť odoslať mes. výkaz, len štvrťročné.prehľad za 01/2012 máš v ezu + edane
truch
24.02.12,06:11
Ja som odovzdala v papierovej forme celé, na DÚ zobrali, nemali pripomienky:) Cez Edane sa dá poslať mesačný prehľad aj elektronicky.
jana007
24.02.12,06:16
Keď som poslala mesačný prehľad cez systém EZU, treba ho odovzdávať i v papierovej forme na DÚ?
srska
24.02.12,06:18
Keď som poslala mesačný prehľad cez systém EZU, treba ho odovzdávať i v papierovej forme na DÚ?netreba (ale po doterajších skúsenostiach s is kons vo fs sr možno aj bude treba:D)
truch
24.02.12,06:19
Keď som poslala mesačný prehľad cez systém EZU, treba ho odovzdávať i v papierovej forme na DÚ?
Ak si posielala na základe dohody, nie cez identifikátor, alebo ZEP, musíš zaniesť aj papiere:(
Ale to je len môj názor, ja by som radšej odniesla, alebo poslala.
srska
24.02.12,06:21
Ak si posielala na základe dohody, nie cez identifikátor, alebo ZEP, musíš zaniesť aj papiere:(predpokladám - ak posielal konateľ svojej sro cez ezu - žiadne papiere. či sa mýlim?
JM1968
24.02.12,06:22
Keď som poslala mesačný prehľad cez systém EZU, treba ho odovzdávať i v papierovej forme na DÚ?

Ja som včera podávala, síce DPH, ale povedali, že novoregistrovaní daňovníci, t.j.nová tohtoročná zmluva o elektronickom podávaní, nemusia, stačí elektronicky a tí, čo majú staré zmluvy, kde je uvedené, že do 5dní v papierovej forme, tak kým im platí stará zmluva, musia aj papierovo...Predpokladám, že sa to vzťahuje aj na prehľad a ostatné dokumenty.
truch
24.02.12,06:37
predpokladám - ak posielal konateľ svojej sro cez ezu - žiadne papiere. či sa mýlim?
nemýliš sa:) iba ak posielal cez starú dohodu, tak by mal zaniesť papier. Ty sa v tom lepšie vyznáš, ja len, že zatiaľ cez identifikátor nebolo možné poslať mesačný prehľad. Chcela som to vyskúšať a nenašla som, tak som volala do B.B., povedali, že na tom pracujú a mám zatiaľ zaniesť osobne.
Ak bol poslaný prehľad podpísaný ZEP, nemusí nosiť, ak však poslal na základe starej dohody , mal by zaniesť papiere, lebo cez identifikátor sa prehľad zatiaľ poslať nedá.
srska
24.02.12,06:42
nemýliš sa:) iba ak posielal cez dohodu, tak by mal zaniesť papierale veď pri podaniach cez ezu je vždy podpisovaná dohoda o elektronickom doručovaní - či už je tou fyzickou osobou konateľ vlastnej sro alebo niekto iný. tak ako???:)
evuš
24.02.12,06:43
Ja som včera podávala, síce DPH, ale povedali, že novoregistrovaní daňovníci, t.j.nová tohtoročná zmluva o elektronickom podávaní, nemusia, stačí elektronicky a tí, čo majú staré zmluvy, kde je uvedené, že do 5dní v papierovej forme, tak kým im platí stará zmluva, musia aj papierovo...Predpokladám, že sa to vzťahuje aj na prehľad a ostatné dokumenty. ...áno, presne tak... ak je stará dohoda bez ZEP tak musíš zaslať i krycí list, ak je dohoda nová /z tohto roka/ tak sa už neposiela nič.....
veronikasad
24.02.12,06:44
ale veď pri podaniach cez ezu je vždy podpisovaná dohoda o elektronickom doručovaní - či už je tou fyzickou osobou konateľ vlastnej sro alebo niekto iný. tak ako???:)
Dáška asi myslela krycí list, ktorý je potrebný odniesť pri dohodách uzatvorených do konca roku 2011.
truch
24.02.12,06:46
presne to som myslela, krycí list:)
srska
24.02.12,06:50
Dáška asi myslela krycí list, ktorý je potrebný odniesť pri dohodách uzatvorených do konca roku 2011.čo ma prekvapuje na tej dohode o el. doručovaní cez ezu:
čl.VIII - ak daňový subjekt uskutoční doručenie podania podľa tejto dohody, tak na rovnaké podanie s rovnakým obsahom doručené písomnou formou alebo elektronickými prostriedkami so zaručným elektronickým podpisom sa neprihliada
truch
24.02.12,06:52
ale veď pri podaniach cez ezu je vždy podpisovaná dohoda o elektronickom doručovaní - či už je tou fyzickou osobou konateľ vlastnej sro alebo niekto iný. tak ako???:)
Ako napísala Veronika, myslím, že by mal zaniesť krycí list. Radšej zaniesť, ako potom dostať pokutu. Ak niečo pošleš cez ZEP, je to OK, nemusíš zaniesť krycí list, ale cez starú dohodu som ho do 5 dní musela doručiť, inak by bola pokuta. Ak podám cez identifikátor už nebudem musieť nosiť krycie listy, len zatiaľ sa skoro nič nedá prostredníctvom identifikátora poslať. Neviem, či som to, čo myslím, napísala zrozumiteľne:(
grammatika
24.02.12,07:01
nemýliš sa:) iba ak posielal cez starú dohodu, tak by mal zaniesť papier. Ty sa v tom lepšie vyznáš, ja len, že zatiaľ cez identifikátor nebolo možné poslať mesačný prehľad. Chcela som to vyskúšať a nenašla som, tak som volala do B.B., povedali, že na tom pracujú a mám zatiaľ zaniesť osobne.
Ak bol poslaný prehľad podpísaný ZEP, nemusí nosiť, ak však poslal na základe starej dohody , mal by zaniesť papiere, lebo cez identifikátor sa prehľad zatiaľ poslať nedá.

Aj ja som včera hľadala cez EZU mesačný prehľad ale je tam, len neklikaj na tlačivo Prehľad o zraz.preddavkoch ale natlačivo Prehľad o prijmoch - uplne dole - ja som si to tiez skoro nevsimla :)
srska
24.02.12,07:02
Ako napísala Veronika, myslím, že by mal zaniesť krycí list. Radšej zaniesť, ako potom dostať pokutu. Ak niečo pošleš cez ZEP, je to OK, nemusíš zaniesť krycí list, ale cez starú dohodu som ho do 5 dní musela doručiť, inak by bola pokuta. Ak podám cez identifikátor už nebudem musieť nosiť krycie listy, len zatiaľ sa skoro nič nedá prostredníctvom identifikátora poslať. Neviem, či som to, čo myslím, napísala zrozumiteľne:(je to zrozumiteľné a pre istotu som si prečítal v dohode o el. doručovaní cez ezu aj čl. VI - spôsob overovania el. podania:)
jales
24.02.12,07:11
A ako sa Vám to vôbec podarilo poslať. My sme firma, ktorá mala už registráciu pre DPH. Ale keď som skúšala na stránke drsr.sk to odoslať, tam mi vo výbere nedáva vôbec možnosť poslať mesačný výkaz o odvedených preddavkoch. Je tam len štvrťročný od roku 2010. Nemám s tým zatiaľ skúsenosti, píšete tu, že ste odosielali cez EZU. Je to to isté, či nejaká iná stránka na odosielanie.
srska
24.02.12,07:13
Ak bol poslaný prehľad podpísaný ZEP, nemusí nosiť, ak však poslal na základe starej dohody , mal by zaniesť papiere, lebo cez identifikátor sa prehľad zatiaľ poslať nedá.dá - včera 2x
truch
24.02.12,07:18
A ako sa Vám to vôbec podarilo poslať. My sme firma, ktorá mala už registráciu pre DPH. Ale keď som skúšala na stránke drsr.sk to odoslať, tam mi vo výbere nedáva vôbec možnosť poslať mesačný výkaz o odvedených preddavkoch. Je tam len štvrťročný od roku 2010. Nemám s tým zatiaľ skúsenosti, píšete tu, že ste odosielali cez EZU. Je to to isté, či nejaká iná stránka na odosielanie.
Veď práve, mne sa to tiež nepodarilo, presne tak isto ako tebe:( Tiež mi ponúklo len ten štvrťročný prehľad:(
renatamnch
24.02.12,07:25
A ako sa Vám to vôbec podarilo poslať. My sme firma, ktorá mala už registráciu pre DPH. Ale keď som skúšala na stránke drsr.sk to odoslať, tam mi vo výbere nedáva vôbec možnosť poslať mesačný výkaz o odvedených preddavkoch. Je tam len štvrťročný od roku 2010. Nemám s tým zatiaľ skúsenosti, píšete tu, že ste odosielali cez EZU. Je to to isté, či nejaká iná stránka na odosielanie.


skús https://esluzby.drsr.sk/ mne to prešlo v pohode za troch zamestnávateľov
grammatika
24.02.12,07:27
Veď práve, mne sa to tiež nepodarilo, presne tak isto ako tebe:( Tiež mi ponúklo len ten štvrťročný prehľad:(
príspevok 17 :)
renatamnch
24.02.12,07:28
..predpokladám, že máš identifikátor
jana007
24.02.12,07:37
Takže volala som na DÚ, keďže máme dohodu podpísanú tento rok, nemusíme nič posielať v papierovej forme. Dohoda a identifikátor nahrádza elektronický podpis.
srska
24.02.12,07:40
A ako sa Vám to vôbec podarilo poslať. My sme firma, ktorá mala už registráciu pre DPH. Ale keď som skúšala na stránke drsr.sk to odoslať, tam mi vo výbere nedáva vôbec možnosť poslať mesačný výkaz o odvedených preddavkoch. Je tam len štvrťročný od roku 2010. Nemám s tým zatiaľ skúsenosti, píšete tu, že ste odosielali cez EZU. Je to to isté, či nejaká iná stránka na odosielanie.dá sa odoslať cez ezu alebo edane
jales
24.02.12,09:55
No ja keď tam vchádzam cez eDane vždy chce odo mňa stiahnuť edane a ďalej ma nepustí. Ja vchádzam cez drsr.sk - prihlásenie (firma je pre DPH zaregistrovaná už dlho) a tam už mi ukáže zamestnávateľa a výber dokumentov, ktoré mi ponúka na poslanie, ale medzi nimi nie je žiaden prehľad o príjmoch, tak ako píšeš v príspevku 17.
Ejo
24.02.12,10:05
Dobrý deň. Ak má klient uzatvorená dohodu s DÚ pred r. 2012, tak musí zaslať prehľad za 01/2012 elektronicky? Ale až od 1.4.2012 je táto povinnosť a možem iba v papierovej forme?
Ďakujem
IVEB
24.02.12,10:40
Povinnosť zasielať elektronicky je od 01.04.2012 , dovtedy sa môže elektronicky ale nemusí. Čiže podania môžte podať v papierovej forme. A čo sa týka zasielania mesačných prehľadov mne to cez E-dane prešlo bez problémov.