martina833
23.02.12,12:02
Dobry den,
potrebujem si nieco ujasnit:
z s.r.o. kedysi odisiel jeden konatel, mam move znenie spolocenskej zmluvy, kde sa vsak nikde nespomina, ze v sucasnosti je konatel uz len jeden a kto
je tam len spomenute ze pri zalozeni konatelmi boli:
-meno...
-meno...

a potom tam je v mene spolocnosti kona a podpisuje za nu konatel (uz len jednotne cislo) samostatne

Nemalo by to byt niekde spomenute? Je taka zmluva v poriadku?

Dakujem
sroservis
23.02.12,19:08
Spoločenská zmluva (zakladateľská listina) s.r.o. musí obsahovať len určené osobné údaje prvých konateľov (práve preto, že touto listinou sú vymenovaní do funkcie).
Ďalší konatelia sa už v SZ (ZL) povinne nemusia uvádzať. Ak sa v priebehu trvania spoločnosti zmenilo konanie v mene spoločnosti, je potrebné spracovať z tohto dovôdu úplné znenie spoločenskej zmluvy (ZL).

Pekný deň.
Economic
23.02.12,20:15
Dobry den,
potrebujem si nieco ujasnit:
z s.r.o. kedysi odisiel jeden konatel, mam move znenie spolocenskej zmluvy, kde sa vsak nikde nespomina, ze v sucasnosti je konatel uz len jeden a kto
je tam len spomenute ze pri zalozeni konatelmi boli:
-meno...
-meno...

a potom tam je v mene spolocnosti kona a podpisuje za nu konatel (uz len jednotne cislo) samostatne

Nemalo by to byt niekde spomenute? Je taka zmluva v poriadku?

Dakujem

To, že sú tam uvedení prví konatelia je v poriadku, no malo by tam uvedené aj kto je aktuálny konateľ - preto sa tomu hovorí úplné znenie.
(ja osobne do úplného znenia dávam len aktuálneho konateľa, vypúšťam odtiaľ kto bol prvým konateľom, nakoľko úplné znenie kopíruje už len súčasný stav)