janettjanot
23.02.12,12:19
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ohľadom takéhoto problému. S mojim už teraz exmanželom sme v novembri obaja podali žiadost o rozvod nakolko sme po roku nedokazali spolu zit lebo manzel je gembler a berie drogy. Obaja sme s rozvodom suhlasili no do ziadosti sme neuviedli ziaden spolocny majetok aj ked sme vlastnili byt. Byt sme okamzite ponukli na predaj a mysleli sme ze do rozvodu sa preda, preto sme ho neuviedli ako majetok, deti sme nemali takze rozvod prisiel skor ako sme cakali uz o 3 mesiace. Dnes uz sme rozvedeni ale byt je este stale napisany na manzelov. Mame u notara spisanu zmluvu, ktoru sme spisali este pred podanim o rozvod ze v pripade predaja bytu sa peniaze delia 70% ku 30% mojich je 70% ja som z bytu odisla zmenila som trvaly pobyt a on odisiel k matke. matka ho vsak vyhodila tak siel spat do bytu a ma tam este trvaly pobyt. On odtial nechce odist, ja kedze tam nemam trvaly pobyt nemam pravo vymenit zamky aj ked je ten byt z vacsiny moj, chcem ho predat realitke pod cenu aby bol pokoj no on kym odtial neodide nemozem nic robit. Ake mam moznosti? co mam robit? prosim Vas o radu. rozvod nadobudne platnost o 15 dni. dakujem
Mária27
23.02.12,12:48
Pred rozvodom ste mohli byt predať, ale nie rozdeliť BSM. Vašu zmluvu môžete len brať ako zmluvu o budúcej zmluve, ak spĺňa všetky náležitosti.
Trvalý pobyt nemusíš v byte mať, stále máš práva vlastníka, ale on tiež. Do vyporiadania bezpodielového spoluvlastníctva manželov (BSM) sa považujete za spoluvlastníkov, teda byt môžete predať len spolu.
Nech ti podpíše dohodu o vyporiadaní BSM, ale napíšte tam všetok majetok (aj hnuteľné veci). Ak ti to nebude chcieť podpísať, ani byt predať, musíš požiadať o vyporiadanie BSM súd.
janettjanot
23.02.12,15:43
No my sme ho chceli predat do rozvodu ale rozvod prisiel skor ako sa predal byt. Manzel nie je ochotny sa z bytu vystahovat a realitka ho bez toho nekupi..nechcem sa s nim sudit pretoze ma vela dlhov a ja s tym nic nechcem mat..uz som aj tak prisla o vela...
Mária27
23.02.12,20:53
Kým si nerozdelíte BSM, môžu jeho veritelia pri exekúcii žiadať uhradiť jeho dlhy zo spoločného majetku. Takže, keď sa nebudeš súdiť a on ti dobrovolne byt nedá, predá byt exekútor ... a nebude pozerať na to, či je nejaká časť bytu tvoja. Dnes je to už bežné.