Adula
03.02.06,13:26
Podnikateľ kúpil nehnuteľnosť na úver a teraz ju chce predať, čo všetko si môžem dať do nákladov, pri podávaní daňového priznania, viem, že kolky, zaujímajú ma hlavne úroky z úveru, môže to byť náklad, aby som vedela z akej ceny mám vyrátať daň z tohto príjmu? Diki. Adula.
Adula
03.02.06,14:03
Neviete niekto poradiť? Adula
Adula
07.02.06,12:31
Vie to niekto, prosím. Diki. Adula
Johanka
07.02.06,15:25
Podnikateľ kúpil nehnuteľnosť na úver a teraz ju chce predať, čo všetko si môžem dať do nákladov, pri podávaní daňového priznania, viem, že kolky, zaujímajú ma hlavne úroky z úveru, môže to byť náklad, aby som vedela z akej ceny mám vyrátať daň z tohto príjmu? Diki. Adula.
Nerozumiem otázke. Ak kúpil nehnuteľnosť ako SZČO, mal ju zaevidovanú v obch.majetku, príjem z predaja nehnuteľnosti je súčasťou príjmov z § 6. Úroky z úveru si dával do nákladov pri ich zaplatení. Do nákladov pôjde zostatková cena nehnuteľnosti . Trocha zavádzajúci je aj názov témy, pretože daň z nehnuteľnosti je miestna daň a ty píšeš o dani z príjmu.
Adula
08.02.06,10:33
Ahoj Johanka, máš pravdu napísala som to tak na 2 veci, veľmi som sa vtedy ponáhľala a nemala som presne informácie. FO - nepodnikateľ kúpil nehnuteľnosť a zobral si nato úver, postupne ho splácal. Teraz chce túto nehnuteľnosť predať. Teda do DP musí zdaniť rozdiel medzi príjmami a výdavkami, nevie však, či aj tie úroky vstupujú do výdavkou. Teraz som to už dúfam napísala po lopate. Prepísala som aj názov - namiesto daň z nehnuteľnosti som prepísala na daň z predaja nehnuteľnosti. Diki. Adula.
KEJKA
08.02.06,18:03
úroky z úveru môže dať do výdavkov, Všetko vo vecnej a časovej súvislosti s obdobím, za ktoré podá DP. Príliš všeobecná otázka. Napr. Úver je splatený?
Johanka
09.02.06,10:50
Pozri §8 ods.5 ZoDP.Sú tam rozpísané všetky výdavky, ktoré môžeš uplatniť pri predaji nehnuteľnosti.